Волоські горіхи — здавна відома джерело вмісту різноманітних корисних речовин. У різних видах плоду містяться вітаміни з, Е, білок, каротин, вільного виду амінокислоти,додаткові вітамінні групи Р, К.при цьому не тільки ядра багаті цими речовинами. Ними рясніють і шкірка і перетинки (перегородки) плода і листя.
Рецепти настоянок
Найпоширенішим рецептом для профілактики захворювань шлунка є приготування напою з перегородок горіха і горілки:
- Розколоти плоди і акуратно витягти з них перегородки, окремо від ядер;
- Промийте перегородки гарячою водою;
- Помістити їх в щільно закривається тару, залити горілкою з розрахунку 1 кг неочищених горіхів на 1 літр горілки;
- Наполягати в місці недоступному для попадання прямого світла з температурою до 26°, але не менше 20°;
- Через 5 днів процідити отриману настоянку.
Плюс цього напою в тому, що після проціджування перетинки можна повторити застосування ще раз, але не більше. З другим разом вони не втрачають своїх корисних властивостей. Вона приймається також при мастопатії, аденомі простати і порушення роботи щитовидної залози з огляду на те, що перегородки, як і молоді плоди, збагачені йодом.
Наступний рецепт з плодів молочної стиглості. Настоянка застосовується при різких головних болях, підвищеної нервозності, гастриті, різних ступенів ожиріння:
- Взяти 1 кг молочних горіхів, порізати їх на четвертинні шматочки:
- Помістити в скляну або керамічну тару і залити 2 літрами горілки, додавши 300 гр. цукри;
- Наполягати на місці, в яке проникають прямі сонячні промені протягом 50 — 60 днів;
- Процідити і помістити напій в сухе прохолодне місце.
Ядра волоських горіхів можна використовувати при настоюванні на горілці наступним чином:
- 30 — 35 плодів роздрібнити, вийняти ядра, промити теплою водою;
- Залити їх літром горілки в скляному посуді, щільно закрити;
- Настоювати в темному місці при температурі 23-25° 14 — 15 днів;
- Процідіть через марлю, розлийте і тримайте в холодильнику або погребі.
Настоянка волоських горіхів з лимонами і алое для зміцнення імунітету і профілактики простудних інфекцій:
- 4 лимона без насіння з цедрою, 300 гр. ядер горіха і 250 гр. листя алое перекрутити в м'ясорубці;
- Додати в отриману масу 0,5 кг меду і залити 1 літром горілки;
- Настоювати протягом 2 тижнів при кімнатній температурі.
Показання та протипоказання до застосування
Завдяки достатку речовин, корисних організму, настоянка з волоських горіхів застосовується для лікування і профілактики досить широкого спектру хвороб. Плоди мають гіпоклікемічні властивості, а це означає, що вони прекрасно лікують хвороби, пов'язані з рівнем цукру в крові, наприклад, діабет. Застосування рекомендується при різних запаленнях слизових рота, очей. Спиртовий напій з перегородок застосовується при лікуванні діареї, для профілактики проблем з серцево-судинною системою, а так само для зміцнення нервової системи.
Настоянка з плодів молочної стиглості містять залізо, цинк, каротин і магній, лікують їй паразитози, виснаження, аднексит, гіпотеріоз, захворювання щитовидної залози, збільшують стресостійкість. Деякі лікарі рекомендують її при таких хворобах серця, як гіпертонія, атеросклероз, гіперхолестеринемія. Додатково до всього, настоянка з волоських горіхів знижує рівень кислотності шлунка, нормалізує харчовий процес, покращує апетит, позбавляє від печії. Сприяє також і мозкової діяльності людини, покращує пам'ять. При ревматизмі та інших захворюваннях суглобів і м'язових тканин застосовуються горілчані примочки з горіхів.
Настоянка використовується людьми, які отримали опромінення внаслідок особливостей роботи, наприклад рентгенологи, онкологи, працівники АЕС, як для загального зміцнення організму, так і для профілактики різних видів онкології, а чоловіки для лікування статевих інфекцій і хвороб простати. Жінки приймають їх для нормалізації гормонального фону, зменшення старіння репродуктивної системи і життєво важливих клітин.
Протипоказань для вживання настойки не так вже й багато, але варто пам'ятати, що маючи хоча б один пункт з невеликого списку, застосування вкрай не рекомендується. Такими протипоказаннями можуть бути загострення виразки шлунка, шкірних захворювань — псоріазу та екземи. Тромбоутворення, Алергія і захворювання нирок — хвороби, при яких теж не варто вживати напої з волоських горіхів. Особливо акуратні повинні бути вагітні жінки в період лактації, а так само батьки, які використовують настойки при лікуванні дітей до 12 років.
Рекомендації щодо застосування настоянок з волоських горіхів
будь-який вид настоянки в залежності від захворювання, віку людини, ваги, психічних особливостей і стійкості до алкоголю має свої дозування і особливості застосування. Для поліпшення смакових якостей в напій додають мед, цукор, лимон або алое. Найчастіше через особливого присмаку, їх додають в настоянки з волоських горіхів молочної стиглості. Спосіб вживання стандартний: настойку застосовують не більше, ніж 15 мл до 3 разів на день, розбавивши її в 100 мл кип'яченої води. Курс лікування становить 15-30 днів з поступовим зниженням дозування.
Напій з перетинок найчастіше приймають не більше 2 разів на день по 1 столовій ложці, попередньо розбавивши водою у співвідношенні 1:3. Варто пам'ятати, що особливих побічних властивостей у настоянок немає, але неправильно підібрана дозування може привести до головних болів, нудоти, блювоти, висипу на шкірі, а так само до порушення сну. Тому перед тим, як почати застосування настойки при лікуванні і профілактиці того чи іншого захворювання, обов'язково варто порадитися не тільки з людьми, які вже використовували такий спосіб лікування, але і з лікарем, який порадить і правильне дозування і призначить точний курс лікування.