приготування спиртових настоянок в домашніх умовах

Настоянки на спирту — напій, один з найбільш простих для приготування вдома. Отримання міцного алкогольного продукту займе від однієї до трьох-семи тижнів часу. При цьому він виходить одночасно приємним і корисним у вживанні: їх можна застосовувати для лікування тих чи інших захворювань, відповідно до рекомендацій лікаря.

Приготувати настоянку можна практично з будь-яких продуктів, підійдуть свіжі і сушені фрукти і ягоди, для аромату використовуються трави і коріння, іноді прянощі і спеції.

Загальні поради щодо приготування настоянок

Виготовлення настоянки полягає не в простому змішуванні інгредієнтів. До цього процесу необхідно підійти з особливою увагою. Важливо підібрати якісну сировину. Алкогольної складової бажано використовуватинастойки саме спирт високої міцності, так як оптимальний градус хорошого продукту 45 і вище. Горілка володіє лише 40 градусами фортеці. Якщо довелося використовувати її, то можна додати 100-150 грам етилового спирту, який купується в аптеці. Таким чином загальна фортеця такого розчину зросте приблизно до 50 градусів.

Настоянки відрізняються від схожого продукту під назвою наливка, другу отримують частіше в процесі зброджування або додавання готового морсу. У нашому ж продукті аромати і смак переходять в спирт без впливу температур. Для їх приготування використовується не тільки класичний етиловий алкоголь, а й інші міцні алкогольні напої такі, як ром, джин, бурбон, віскі та ін. Детальніше про те, як зробити настоянки і наливки в домашніх умовах

При використанні в якості основи спирту не виникає додаткової необхідності перебивати базовий смак напою. Існує наступна класифікація настоянок в залежності від одержуваного смаку:

  • Гіркі — мають міцність від 30 до 60 градусів, настоюються на травах, насінні, ягодах, кірках.
  • Пряні — володіють такою ж фортецею як гіркі, виготовляються на основі прянощів, для отримання ароматного напою застосовують фільтрацію або перегонку в самогонних апаратах або ректифікаційних колонах.
  • Солодкі — мають більш низьким вмістом алкоголю (від 18 до 25 градусів), при цьому містять велику кількість цукру, приблизно 150-300 г в 1 літрі рідини. Такі напої виходять в результаті настоювання на спирту фруктів, ягід, коріння чи інших продуктів, важливою особливістю є додавання цукру в чистому вигляді або в розтопленому в розчин перед початком приготування настою або в уже готову настойку.

Детальніше про те, як приготувати настоянки з ягід на спирту →

При підготовці продуктів, на основі яких буде відбуватися наполягання, врахуйте рекомендації:

  1. Якщо будуть використані свіжі фрукти або ягоди, їх необхідно трохи заморозити. Так кристалами льоду зруйнуються клітинні мембрани і виділиться більше соку.
  2. Фрукти можна піддати невеликій обсмажуванні, щоб отримати благородний відтінокнастойки сладкие карамелі.

У більшості випадків приготування настоянки в домашніх умовах рекомендується виробляти в темному місці, але прийнятно залишити ємність на сонці. Смак при цьому трохи зміниться, стане злегка віддавати копченим ароматом. А також сам напій стане світліше.

Температура в приміщенні де буде знаходитися ємність з заготівлею повинна бути не нижче 20 градусів. Варто зауважити, що чим тепліше повітря, тим швидше настоянка придбає бажаний аромат. Щоб не нашкодити процесу, не відкривайте кришку до закінчення настоювання. У напій можуть потрапити небажані бактерії або кисень, що погубить всі праці. Лише у виняткових випадках певні сорти вимагають спеціального насичення киснем.

Детальніше про те, як зробити настоянку на спиртовій основі →

Застосування настоянок

Використання настоянок відбувається в двох основних напрямках:

  • Для пиття в якості смачного алкогольного напою;
  • В лікувальних цілях.

Якщо розглядати лікувальні властивості, то вони практично безмежні, застосовуються при лікуванні ГРЗ/ГРВІ, дифтерії, бронхіті та астмі, при погіршенні зору, проблеми з серцем та іншими органами.

Рецепти питних настоянок

Рецепт настоянки на кориці

Щоб в домашніх умовах приготувати настоянку на спирту на кориці необхідно два компоненти:

  1. корицаКориця у вигляді грубого порошку
  2. Спирт 95%

Беремо 100 частин спирту і 1 частина коричного порошку. Заливаємо порошок і наполягаємо в темному місці при кімнатній температурі протягом 2 тижнів. Після чого можна пропустити через фільтр і розлити по пляшках.

Рецепт журавлинної настоянки

Інгредієнти:

  • Журавлина 200 гр
  • Спирт розведений водою до фортеці 45-50% 500 мл
  • Цукор 150-200 гр в залежності від уподобань до солодощі продукту

Підготувати журавлину: перебрати, вимити, висушити, потім потовкти в кашку разом з цукром. Заливаємо горілкою (спиртом), розмішуємо, закриваємо кришкою і залишаємо в темному теплому місці на 3 тижні. Рекомендується перемішувати розчин один раз в тиждень, не відкриваючи кришку.

Після закінчення процесу настоювання проціджуємо напій використовуючи марлю або друшляк. Переливаємо в ємності для зберігання.

Більше рецептів приготування настоянки з журавлини →

Настоянка спиртова Вишнева

Рецепт дуже простий у виконанні. Неминуче:

  • Вишня 1 частина
  • Спирт 1,5 частини

Вишню необов'язково очищати від кісточок. У них міститься синильна кислота, але негативні наслідки від її присутності в алкоголі з'являються лише після півроку зберігання. Якщо ж ввишневая настойка Зберігайте настоянку в домашніх умовах більш тривалий час, використовуйте очищені ягоди. Для додання кращого аромату поміщаємо продукт в розігріту духовку на деякий час, щоб вона трохи подвялилась.

Заливаємо ягоди спиртом і залишаємо настоюватися під щільною кришкою протягом 2-3 місяців, іноді збовтуючи ємність.  Якщо хочете отримати солодкий напій, досить додати цукровий сироп в необхідній кількості.

Детальніше про те, як приготувати настоянку на спирту з вишні →

Бехеровка

Рецепт істинного напою, званого «бехеровка» зберігається потай його виробниками. Наведемо компоненти, що входять в максимально схожий по аромату напій:

  • Спирт, міцністю 45 градусів 1000 мл
  • Цукор 150 г
  • Вода 250 мл
  • Цедра апельсина висушена або свіжа 1,5-2 чайні ложки
  • Кардамон 2 плоди
  • Гвоздика 10 шт
  • Запашний чорний перець горошком 8 шт
  • Аніс — чайної ложки
  • Кориця 1 невеликий плід

Спирт можна замінити самогоном хорошої якості, без запаху і смаку. У цьому напої використовується розведений етиловий напій.

Для приготування цедру дрібно порізати, розім'яти кардамон і корицю, помістити все в ємність, залити алкоголем, розмішати і вкрити щільною кришкою. Наполягати в темному теплому місці протягом тижня. Щодня збовтувати.

З цукру приготувати сироп, додати в настоянку, розмішати і дати настоятися ще 4 дні. Після чого пропустити через фільтр, виготовлений з марлі і вати і розлити в ємності для зберігання. Перед вживанням бехеровку краще потримати 2-3 дні в прохолодному приміщенні абобехеровка холодильнику.

Рецепти лікувальних настоянок

На звіробої

Такий продукт можна придбати в аптеці без рецепта або приготувати в домашніх умовах. Рецепт простий:

Використовуються квіти звіробою в висушеному вигляді або свіжі. Спирт розбавляємо водою до 45% фортеці. Пропорції для висушеного продукту 1 до 10, настоювання проводиться в темному місці протягом 2 тижнів. Якщо ж застосовуються недавно зрізані суцвіття, краще використовувати етиловий розчин 70% фортеці. Співвідношення компонентів і термін витримки залишається колишнім.

На глоді

Для приготування потрібно:

  • Плоди глоду 100-150 гр
  • Спирт 45 % 1 л

Подрібнені плоди заливаємо алкоголем і наполягаємо в темному місці протягом 3 тижнів. Після чого проціджуємо і розливаємо в ємності для зберігання.

Детальніше про приготування настоянки з глоду →

На прополісі

Використовуємо подрібнений прополіс і спирт 70% фортеці в співвідношенні 1 до 10. Існують рецепти з іншими варіантами пропорції. Змішуємо компоненти, домагаючись розчинення прополісу в алкоголі. Настояти 1-1.5 тижні, щодня збовтуючи розчин. Після чого витримати напій в холодильнику 12настойка на травах годин і процідити.

Перцева

Буде потрібно:

  • Перець стручковий червоний пекучий 2 шт
  • Гвоздика 2 шт
  • Чорний перець горошком 5 гр
  • Мед натуральний 3 ст. л.
  • Спирт 45% 1 літр

Використовуємо скляну тару, в яку заливаємо алкоголь і поміщаємо туди ж червоний перець, попередньо надрізаний в декількох місцях. У ту ж бутель відправляємо гвоздику і запашний перець горошком. Закриваємо щільною кришкою і наполягаємо в темному місці. Через 2 тижні додаємо мед і відправляємо назад на такий же проміжок часу. При цьому щодня збовтуємо, щоб мед мав можливість розчинитися і віддати свої корисні властивості спирту.

Після, профільтрувати напій, помістити в тару для зберігання, в якій рекомендується залишити стручок перцю, використаний при настої.

Водка по-Шаляпински, рецепт настойки на водке горілка по-Шаляпінськи, рецепт настоянки на горілці