рецепти настоянок з чорниці на горілці або спирту

Вибір ягід для чорничної настоянки і їх підготовка

Для приготування домашньої настоянки на спирту або горілці ягоди чорниці слід ретельно відібрати. Підійдуть тільки ті з них, які повністю достигли і не мають на собі ніякої цвілі або гнилі. Можна використовувати також і ту чорницю, яка була заморожена або висушена, немає необхідності брати для напою тільки свіжу.

Якщо використовуються саме такі, колишні раніше замороженими ягоди чорниці, то їх перед тим, як безпосередньо наполягати,черника в миске необхідно повністю розморозити і подбати про те, щоб скла вся вода. Якщо цього не зробити, то напій, що вийшов в результаті настоювання на алкоголі, буде сильно розбавлений, може також з'явитися неприємний присмак.

Сушену чорницю слід використовувати у вдвічі меншій кількості, ніж того вимагає початковий рецепт.

Тиснути її також не можна — настоянка вийде каламутною, при цьому, щоб відфільтрувати її до прийнятного результату буде потрібно багато зусиль — і навіть тоді хороший підсумок може бути не досягнутий.

В якості оптимальних алкогольних основ підходять спирт (40-50 градусів), горілка і дешеві коньяки. Добре підійде також використання самогону, який повинен бути ретельно очищений.

Класична чорнична настоянка

Класична чорнична настоянка готується дуже просто, і її рецепт включає лише два інгредієнти:

  • Ягоди — 350 гр;
  • Алкогольна основа — 500 мл.

Як слід промиту чорницю засипають в банку і заливають за допомогою горілки, спирту або самогону. У такому вигляді майбутня настоянка проводить два тижні або трохи більше в темному місці, що підтримує кімнатну температуру. Як мінімум раз в чотири дні її слід збовтувати, але робити це краще акуратніше, щоб не полопалися ягоди і не замутили напій.

Результат такого приготування буде володіти приємним кисло-солодким смаком (тим солодше, ніж спелів була чорниця).

Існує й інший рецепт чорничного напою на спирту абоалкоголь с черникой самогоні, який по праву можна називати класичним. Він включає в себе наступні інгредієнти:

  • Ягоди, здатні заповнити обсяг на 2/3 передбачуваної тари з напоєм;
  • Горілка або самогон на решту 1/3.

Чорницю слід засипати в банку, залити алкоголем і щільно закрити кришку. Потім майбутній напій на 90 днів або трохи менше залишається на сонці, так, щоб на нього потрапляли прямі промені світла. Він повинен бути збовтаний як мінімум раз в кожні п'ять днів, але тому, хто буде це робити, знову ж таки, важливо не перестаратися і не пошкодити ягоди. Потім отримана настоянка проціджують і забирається в прохолодне темне місце, де тара, в яку вона налита, залишається злегка нахиленою.

Солодка чорнична настоянка

Рецепт солодкої чорничної настоянки на самогоні або спирту включає в себе наступні інгредієнти:

  • Горілка, спирт (40-50%) або самогон — 1 л;
  • Ягоди — 1,5 кг;
  • Цукор — 250 гр;
  • Вода — 250 мл.


У банку засипаються чорниця і цукор, які заливають за допомогою самогону або іншого алкоголю і води. Все перемішується, потім Банку ретельно закупорюється і залишається на місяць так, щоб на неї падало пряме сонячне світло. Як мінімум раз в п'ять днів потрібно збовтувати вміст банки — це допоможе інгредієнтів краще змішатися і взаєморозчинитися. Отриманий результат фільтрується за допомогою вати і марлі.

Сунично-чорнична настоянка

Рецепт сунично-чорничної настоянки дуже простий, але при цьомуводка на чернике може дати вкрай цікавий смаковий результат.

Інгредієнти:

  • Суниця — 500 гр;
  • Чорниця — 500 гр;
  • Цукор — 200 гр;
  • Алкоголь — 600 мл;
  • Вода — 300 мл.

Ягоди після підготовки викладаються в банку і пересипаються цукром. Так вони залишаються на ніч, щоб дали сік. На наступний день до них доливаються алкоголь і вода, і все ретельно перемішується. Якщо потрібно отримати більш міцний результат, можна використовувати виключно алкоголь в повному обсязі. Банку забирається в прохолодне місце на двадцять п'ять-тридцять днів, протягом якого її регулярно слід збовтувати. Після закінчення терміну результат проціджують. Робити це рекомендується двічі — за допомогою ситечка і використовуючи марлю — після чого дозволити настоянці відпочити кілька днів. Пити її слід охолодженої.

Детальніше про те, як приготувати настоянку з ягід суниці →

Цей рецепт може також доповнюватися або змінюватися за допомогою малини або смородини, які замінюють суницю або знаходяться в рівних пропорціях з нею. Свіжу малину і смородину можна подавати і до вже готового напою.

Рецепт малиново-черничного ликера рецепт малиново-чорничного лікеру