настоянка з ягід горобини

У багатьох дачників на ділянках росте Аронія — чорноплідна горобина. Це дивно вдячна рослина люблять не тільки за те, що воно не вимагає практично ніякого догляду, а навесні радує пишним цвітом, але і за унікальні смакові і цілющі властивості плодів. Ягоди аронії застосовуються в кулінарії і домашньому виноробстві. Настоянки з горобини на спиртовій основі роблять за різними рецептами, з додаванням ароматних трав, прянощів, фруктів. Особливо добре поєднується чорна горобина з яблуками ічерноплодная рябина медом.

Стиглі ягоди для домашніх настоянок і наливок використовують не будь-які, а добірні — найбільші, соковиті непорчені. Збирають урожай аронії після настання перших холодів. Перед тим як залити свіжі ягоди алкоголем, їх відокремлюють від кистей, перебирають, ретельно миють.

Якщо настоянка з горобини готується на основі висушених ягід, рекомендоване в рецепті кількість ділять на 2. Алкогольна основа напою — горілка, сортування, розведений водою до 45% медичний або ректифікаційний спирт, коньяк.

Детальніше про те, як приготувати горобинову настоянку →

Рецепт горобинової настоянки з цукром

У цьому напої всього три компоненти, готується він за дуже простим рецептом, але в підсумку виходить неймовірно смачним. В роботі знадобляться:

  • Ягоди горобини чорної — 1 кг.
  • Самогон (горілка) — 1 л.
  • Цукор — 300-500 г.

Технологія приготування:

  1. Добірну чисту ягоду засипати в 3 л банку.
  2. Влити алкоголь, щоб він покривав горобину на 2-3 см.
  3. Засипати цукор. Перемішавши.
  4. Банку закрити, поставити в темне тепле місце.
  5. Наполягати напій 2-2,5 місяці. Раз в 4-5 днів струшувати, не відкриваючи кришки.
  6. Після закінчення покладеного терміну процідити через 2-3 шари марлі, розлити по пляшках.

Приготована з дотриманням технології настоянка з горобини з цукром має коньячний колір, приємноналивка на черноплодке пахне лісовими ягодами і має чудовий м'який смак. Зберігати її можна в коморі протягом декількох років.

Детальніше про приготування настоянки чорноплідної горобини на самогоні →

Рецепт настоянки горобини на коньяку

Цей рецепт ще простіше у виконанні, ніж попередній, але з одним маленьким нюансом: спробувати коньячну настоянку з чорної горобини можна буде через кілька місяців після закладки продуктів. Але очікування повністю виправдано, тому як на виході виходить спиртний напій, здатний скласти конкуренцію найвідомішим сортам коньяку.

Інгредієнти:

  • Ягоди аронії — 250 г.
  • Коньяк — 0,5 мл.
  • Кора дуба — 1 ст. л.
  • Мед — 1 ст. л.

Всі компоненти змішують в одній ємності і вливають коньяк. Банку щільно закупорюють і залишають в темному прохолодному приміщенні терміном на 3 місяці.

Настоянку проціджують, переливають в чисту пляшку і відстоюють ще кілька місяців. Спробувати можна буде тільки після того, як напій повністю освітлити.

Рецепт " Ніжинської горобини»

Для приготування настоянки можна взяти ємність будь-якого обсягу. Тарою може служити навіть дерев'яний бочонок для вина. Кількість ягід беруть таке, яке знадобиться для заповнення підготовленої ємності до самого верху.

Послідовність приготування " Ніжинської горобини»:

  1. Ягоди перебирають, миють холодною водою, обсушують.
  2. Засипають в ємність по саме горлечко. Ущільнювати, струшувати ягоди не потрібно.
  3. настойка аронииЗаливають спиртом або самогоном міцністю 45-50 градусів до тих пір, поки не горобина не буде повністю покрита алкоголем.
  4. Ємність щільно закупорюють і переносять в холодний підвал. В процесі настоювання ягоди розбухають і вбирають в себе спиртовий розчин, тому починаючи з другого дня і потім кожні 3-4 доби потрібно підливати алкоголь в банку з настоянкою.
  5. Секрет цього рецепту полягає в тому, що ягоди повинні залишатися цілими весь час. Тому якщо для настоювання використовується бочонок, то через 2 тижні напій потрібно обережно злити і знову залити їм ягоди. Скляні банки можна просто перевернути догори дном і поставити назад. Повторювати таку процедуру слід раз в 2 тижні.

Через 6-8 тижнів «Ніжинську горобину» на самогоні можна буде дегустувати. Перед вживанням напій слід процідити і перелити порційно в чисті пляшки.

Настоянка з черноплодки і яблук

Існують різні рецепти виготовлення настоянки з аронії та яблук. Пропонуємо два варіанти: Класична на горілці з горобини чорної і яблук, а також горобинівка швидкого приготування. Пропорції інгредієнтів в обох випадках однакові:

  • Горобина — 800 г.
  • Яблука кисло-солодкі — 800 г.
  • Горілка (хороший самогон) — 1400 мл.
  • Вода — 2 л.
  • Цукор — 800 г
  • Мед — 4 ст. л.

водка на аронииСпочатку потрібно обробити плоди. Відібрати тільки соковиті великі ягоди горобини, помити і просушити їх. У яблук вирізати насіннєві коробочки, нарізати разом з шкіркою на дрібні шматочки або просто натерти на тертці.

Перший варіант приготування настоянки:

  1. Воду влити в каструлю, додати цукор, довести до кипіння.
  2. Для отримання соку всипати горобину, прокип'ятити 5 хвилин.
  3. Ягідний сироп остудити, перелити в 5 л банку.
  4. Залити горілкою.
  5. Наполягати 3 тижні в теплі. Через кожні 2-3 дні збовтувати вміст банки.
  6. Напій процідити, відфільтрувати.
  7. Ввести мед і настоювати ще 7 днів.

Готову горобинову настоянку з яблуками злити з осаду, розлити по пляшках.

Другий варіант:

  1. Пропустіть ягоди через м'ясорубку.
  2. Отриману масу разом з соком проварити з подрібненими яблуками в цукровому сиропі 10 хвилин.
  3. Остудити, перелити в ємність відповідного обсягу, залити 1 л горілки.

На наступний день можна продегустувати настоянку.

Детальніше про те, як приготувати самогон на горобині →

Настоянка горобинова запашна

Якщо до основних інгредієнтів спиртової настоянки на горобині додати прянощі, аромат напою придбає незвичайні пікантні нотки.

рябиновкаДля приготування запашної горобинівки необхідно взяти:

  • Ягоди аронії — 1,5 кг.
  • Цукор — 500 г.
  • Гвоздика — 3 бутони.
  • Горілка -1 л.

Перебрану, чисту горобину засипають в банку з широким горлом і тиснуть товкачем для отримання соку. У цю масу додають цукор, добре розмішують. Кидають гвоздику, накривають горлечко банки марлею і залишають суміш в темному теплому місці на 2 доби.

Потім ягідну масу заливають горілкою, банку щільно закупорюють. Наполягають розчин протягом 1,5-2 місяці в темному місці при температурі 18-25°C. готову ароматну настоянку на горобині проціджують через вату і розливають по пляшках. Термін зберігання такого напою — 3 роки.

Більше рецептів приготування настоянки з чорноплідної горобини →

НАСТОЙКА ИЗ ЧЕРНОПЛОДНОЙ РЯБИНЫ АРОНИИ в домашних условиях рецепт настоянка з чорноплідної горобини аронії в домашніх умовах рецепт