Багатий урожай суниці садової не обов'язково весь без залишку переробляти в Варення джеми і зимові компоти. Частину ароматної ягоди можна заморозити, а ще частину перетворити на чудові алкогольні напої. Настоянка і лікер з суниці диво як гарні! Пити їх одне задоволення. Пляшечка янтарно-рожевого напою з незвичайно м'яким смаком і сонячним ароматом стане прикрасою будь-якого застілля.
Рецепти суничної настоянки на швидку руку
Весь процес, від початку до кінця, за часом займе не більше півгодини. Для приготування суничної настоянки знадобляться свіжі ягоди, цукор, хороша горілка або розбавлений до 40-45 градусів спирт. Ягоду і цукор потрібно взяти в рівних пропорціях. Алкоголю на кожен 1 кг суниці — 300 мл.
Ягоду перебирають, порціями викладають в друшляк, миють, занурюючи акуратно в прохолодну воду. Зайву вологу струшують, дають суниці трохи обсохнути. Хвостики зривають, перетирають ягоду з цукром, викладають в скляну ємність відповідного обсягу. Заливають горілкою, обережно перемішують. Наполягають напій в темному прохолодному місці рівно тиждень. Потім настоянку на суниці проціджують, розливають по пляшках. Можна спробувати, що вийшло. Зберігати напій слід в холодильнику.
Другий варіант цього рецепту дещо інший. Так, суницю не перетирають, а ріжуть шматочками, змішують з цукром і дають кілька годин відстоятися, щоб ягода пустила сік. Тільки після цього перекладають в банку і заливають алкоголем. Для смаку в суміш додають трохи лимонної цедри. Наполягати напій потрібно при низькій температурі (в холодильнику) 3-5 днів. Після цього процідити, розлити по пляшках.
Сунично-чорнична настоянка
Лісові Ягоди, Чорниця і суниця, дозрівають практично одночасно, що дає можливість приготувати з них оригінальну настоянку на горілці з прекрасним смаком, насиченим кольором і чудовим ароматом. Більш того, якщо запаси домашнього алкоголю до осені/зими закінчаться, чорнично-суничну настоянку можна зробити із заморожених ягід. Смакові характеристики напою від цього нітрохи не постраждають.
Отже, на 3 л банку знадобиться:
- Горілка — 1,8 л.
- Чорниця і суниця — по 3 склянці.
- Цукор — 600 г.
Ягоди висипають в підготовлену ємність шарами по черзі, щедро пересипаючи кожен шар цукром. Закривають банку і відставляють на деякий час (8-12 годин), щоб з ягід виділився сік. Вливають алкоголь до самого верху ємності, перемішують акуратно. Банку закривають капроновою кришкою і залишають настоюватися в прохолодному темному місці на місяць. Готову настойку проціджують через сито, а потім ще раз через марлю, щоб напій вийшов кристально прозорим, без м'якоті і насіння. Розливають по 0,5 пляшках, зберігають в холодильнику.
За аналогією можна приготувати настоянку з суниці зі смородиною або малиною. У будь-якому випадку вийде дуже смачний ароматний спиртний напій.
Детальніше про те, як приготувати настоянку з чорниці →
Настоянка з суниці з фейхоа
Плід з «закордонним» назвою вже перестав бути дивиною на прилавках супермаркетів. Багато встигли не тільки звикнути до нього, але полюбити і навчитися застосовувати як в кулінарії, так і в домашньому виноробстві. Наприклад, фейхоа прекрасно поєднується з суницею в пирогах, десертах, варення і, звичайно, домашніх настоянках.
Щоб приготувати оригінальну ягідну настоянку, потрібно підготувати на 0,5 л горілки, якісного самогону або розведеного до 40% спирту:
- Суниця — 150 г.
- Фейхоа — 150 г.
- Цукор — 50 г.
Зазначена кількість продуктів розрахована на літрову банку. Тому помиту суницю без хвостиків і почищені плоди фейхоа складають прямо в ємність шарами і пересипають цукром. Дають трохи відстоятися, заливають горілкою, не розмішуючи. Банку закривають капроновою кришкою і прибрати в комору.
Настоюватися напій повинен до тих пір, поки весь цукор не розчиниться. Щодня банку потрібно злегка струшувати. Приблизно через два тижні настоянку можна спробувати. Довше наполягати немає сенсу, тому що колір розчину може потемніти. Готову настоянку на фейхоа і суниці, як зазвичай, проціджують через марлю, розливають по пляшках. Зберігають напій в погребі, холодному підвалі, холодильнику.