настоянка на основі грейпфрута

Відомо близько 20-і сортів грейпфрута, трохи розрізняються між собою смаковими якостями, більшим чи меншим присутністю гіркоти. Справжнім тріумфом аромату і смаку цих плодів можна вважати грейпфрутові спиртові настоянки. Подібні напої прийнято готувати не тільки у слов'ян, вони є надбанням багатьох народів світу.

Корисні властивості

Хоча грейпфрут має специфічний гіркуватим смаком, це абсолютно не зменшує його кориснихснятие кожуры с грепфрута якостей. Чим же так корисний цей екзотичний фрукт? Його м'якоть багата цілим комплексом вітамінів: В1, В2, D, з, Р, А. що стосується вітаміну З, то його набагато більше, ніж в лимоні! У цьому фрукті присутні мінеральні солі, клітковина, фітонциди, органічні кислоти, дуже багато калію, магнію, кальцію.

У грейпфруті присутній пектин, який нормалізує процеси метаболізму, знижує вміст холестерину ? це дуже важлива властивість для тих, хто страждає захворюваннями серцево-судинної системи.
звільнити організм від токсинів і шлаків допомагає лікопен ? він також є в грейпфруті. А глікозиди і біофлавоноїди сприяють зміцненню і підвищенню еластичності стінок судин, що допомагає запобігти крововиливу.

У білих гірких перегородках фрукта міститься нарингин. Цей елемент сприятливо впливає на процеси травлення і допомагає зменшити вміст в крові холестерину. До речі, цедра цього екзотичного плоду теж має позитивні властивості: в ній присутній вітамін Р, який дуже важливий для здоров'я зубів і ясен. Унікальний також грейпфрутовий аромат, оскільки він допомагає підвищити тонус, активізує енергію людини. При перевтомі і депресії ? це дуже ефективний і вірний засіб.

Різноманітність грейпфрутових настоянок на алкоголі

Існує чимало рецептів, за якими без особливих зусиль можна зробити смачні корисні настоянки з використанням грейпфрута самостійно. До речі, найважливішим його властивістю є те, що він не змінює своїх якостей в процесі обробки.

На основі горілки

Для приготування грейпфрутового напою на горілці необхідно підготувати:

  • грейпфрутовая водка1 грейпфрут;
  • Горілки( також підійде самогон)? 0,5 л.

Почищений від шкірки і подрібнений ножем плід потрібно помістити в банку і залити горілкою. Залишити на 12-15 днів, після чого процідити. Вживати таку настоянку слід охолодженої, можна додати в неї лід.

Лікер з додаванням кориці та ваніліну

Щоб приготувати такий алкогольний напій, потрібно:

  • 1 великий або 1,5 середніх грейпфрута;
  • Цукор ? 600 г;
  • Самогон домашній ? 0,5 л;
  • Ванілін ? 0,5 пакетика;
  • Щіпка меленої кориці.


У каструлю зі свіжовичавленим грейпфрутовим соком всипати цукор і, періодично розмішуючи, довести до кипіння. Додати спеції, потім зняти з вогню. Змішати самогон з сиропом, а коли все повністю охолоне, розлити по скляних ємностей. Грейпфрутовий напій готовий до вживання!

Лікер на цедрі

Інгредієнти наступні:

  • Свіжа цедра грейпфрута ? 100 г;
  • Цукру ? 0,5 кг;
  • 650-700 мл кип'яченої охолодженої води;
  • Спирту ? 0,5 л.

Цей грейпфрутовий лікер на спирту (або самогоні) готувати не складно, хоча за часом процедура досить тривала. Цедру потрібно акуратно порізати дрібними шматочками, скласти в банку, залити спиртом, закрити, дати настоятися 7-12 днів. Через 7-12 днів потрібно каструлю з цукром і водою встановитиНастойки из грейпфрутов на вогонь, довести вміст до кипіння і дочекатися, коли цукор зовсім розтане. Поки сироп остигає, спиртову настоянку потрібно процідити. Потім сироп і настоянку слід змішати, розлити по скляних ємностей.

Рецепт з додаванням лайма та імбиру

Лікер матиме ще більш оригінальний смак, якщо разом з грейпфрутом використовувати імбир і лайм. Щоб його приготувати, потрібно:

  • Свіжа цедра грейпфрута з 1 фруктом, бажано червоним;
  • Цедра 1 лайма;
  • Імбир -5 г;
  • Самогон ? 0,2 л.

З плодів потрібно так зрізати шкірку, щоб на ній не було білого околоплодника, потім нарізати її маленькими кубиками. Корінь імбиру акуратно почистити (найкорисніші речовини в ньому знаходяться під шкіркою) і потерти на крупній тертці. Всі інгредієнти висипати в банку і залити самогоном, закрити і залишити настоюватися на 1 тиждень. Настоявся на самогоні напій процідити і розлити по скляних ємностей. Пити найкраще охолодженим.

Антигрибкова настоянка

На грейпфруті можна робити не просто смачні алкогольні напої, можна також приготувати лікувальну настоянку на самогоні. Для її приготування будуть потрібні насіння плоду і його цедра? саме в них містяться особливі гіркоти, які є сильними природними антибіотиками. Ці антибіотики допомагають позбутися від патогенної мікрофлори, грибкових захворювань і паразитів, присутніх в кишечнику.

грейпфрутГотувати потрібно так: дрібно посікти шкірку і разом з кісточками дуже-дуже щільно скласти в банку і залити самогоном. Настоюватися все повинно як мінімум тиждень. Приймати таку настоянку треба двічі на день до їди, по 2 чайних ложки. Її можна давати навіть дітям, особливо при кандидозі і стоматитах.

Як вибрати хороший грейпфрут?

Щоб вибрати свіжий грейпфрут, потрібно знати кілька простих речей. Перше ? чим соковитіший фрукт, тим більше він важить. Далі ? обов'язково потрібно орієнтуватися на аромат. У стиглого і соковитого фрукта аромат буде дуже сильним.

До речі, чим яскравіше виглядає шкірка, тим більше бета-каротину в м'якоті грейпфрута, і тим солодше і м'якше вона буде на смак. Адже саме вміст бета-каротину багато в чому і визначає смакові якості.
і ще: максимальна кількість корисних властивостей спостерігається у червоного грейпфрута. Це пояснюється тим, що в ньому міститься багато лікопіну, що є чудовим антиоксидантом.

Є дуже важливий момент, який слід запам'ятати і обов'язково враховувати, коли для приготування різноманітних настоянок і лікерів використовуються грейпфрутові скоринки. Справа в тому, що для того, щоб фрукти могли якомога довше залишатися свіжими, зверху їх покривають спеціальними воскующими складами, які також надають плодам акуратний ?лакований? вид. З огляду на це, слід бути особливо уважним при виборі фруктів і придивлятися до їх зовнішнього вигляду! Треба вибирати тільки ті плоди, які мають матову шкірку ? це означає, що вони не були покриті спеціальними складами.

Грейпфрутовый ликер, рецепт домашнего ликера грейпфрутовий лікер, рецепт домашнього лікеру