Малинова настоянка — це найпопулярніше народний засіб для лікування простудних захворювань. Але чи безпечно її вживати хворим людям? І які рецепти приготування такого напою існують?
Підготовчий етап
Для приготування даного продукту використовувати краще свіжу малину. Не забудьте перебрати її,
Найчастіше рецепт передбачає використання горілки в якості алкогольної основи. Можна ще застосовувати спирт, але перед цим його необхідно розбавити до 45°. Якщо ви вирішите залити плоди самогоном, то попередньо очистіть його. В іншому випадку ваш продукт буде мати специфічний запах. Крім того, деякі рецепти дозволяють використовувати як алкогольну основу коньяк.
На основі горілки
Спочатку підготуйте:
- Горілку (можете застосовувати спирт) — 1 л;
- Цукор — 250 грам;
- Малину — 3,5 кг;
- Воду — 250 мл.
Плоди засипте в банку і залийте алкоголем. Потім перенесіть посудину в прохолодне затемнене місце на 2, а краще 3 доби. Після закінчення цього часу злийте малинову настоянку іншу ємність. Приготуйте цукровий сироп і дочекайтеся, коли його температура опуститься до кімнатної. Влийте алкоголь і добре перемішайте. Настоянку на горілці або спирту перелийте в пляшку. Далі рекомендується витримати 20 діб в прохолодному затемненому місці. Процідіть вміст через вату, а потім розлийте в підготовлені ємності.
Готовий напій повинен зберігатися в прохолодному місці. Для цього добре підходить підвал або холодильник. Подібні рецепти дозволяють приготувати смачний алкогольний продукт, який має необмежений термін вживання.
На основі коньяку
- Фрукти — 750 грам;
- Коньяк — 1 л.
Засипте плоди в чисту банку і залийте коньяк (так, щоб він покривав вміст на 2 см). Закрийте посудину і протягом 2 місяців тримайте в теплому місці. Після закінчення цього часу злийте в іншу ємність малину. Профільтруйте вміст і розлийте в чисті пляшки.
Напій має гарний рубіновий колір. Крім того, смак коньяку чудово поєднується зі свіжою малиною. У народі також користується популярністю малинова настоянка з варення. Ось деякі з них.
На основі варення
Для приготування необхідно використовувати варення, яке вже не можна вживати. Головне, щоб на ньому була відсутня цвіль. Отже, рецепт вимагає підготувати:
- Варення — 300 грам;
- Горілку (або спирт) — 300 мл;
- Воду (не обов'язково) — 150 мл.
У підготовлену ємність покладіть варення. Залийте алкоголем і ретельно перемішайте. Посудину закрийте капроновою кришкою і перенесіть на 4 доби в темне місце. Якщо вміст кристалізується, то обов'язково кілька разів на день збовтуйте банку. Далі спиртова настоянка повинна бути профільтрована через марлевий і ватний фільтри. Розлийте в підготовлені ємності.
Якщо ви хочете зменшити міцність малинової настоянки, просто додайте невелику кількість води.
Детальніше про те, як приготувати настоянку з варення в домашніх умовах →
На основі заморожених ягід
- Заморожені ягоди — 300 грам;
- Цукор — 100 грам;
- Горілку — 0,5 л.
У чисту посудину висипте заморожені ягоди і залийте алкоголем. Банку закрийте і струсіть. Помістіть в темне місце на 2-3 тижні. Протягом цього часу не забувайте струшувати ємність кожен день. Додатково радимо на кілька секунд відкривати банку, щоб вуглекислий газ виходив назовні. Перелийте малинову настоянку в іншу скляну посудину, використовуючи сито. Відфільтруйте ще раз через вату. Додайте цукор і струсіть, щоб він розтанув.
Готовий напій радять зберігати в холодильнику. Термін його придатності необмежений.
Детальніше про те, як зробити наливки і настоянки з малини →
Застосування настоянки в лікувальних цілях
Хоча малинова настоянка використовується більше як алкогольний продукт, її також можна застосовувати як ліки. Вживання цього продукту допоможе позбутися від кашлю і ангіни, зміцнити імунітет, а ще очистити судини.
У ягодах вчені виявили клітковину, цинк, залізо, масла Ефірні, мідь, вітаміни A, C і b, а ще азотисті і дубильні речовини, тому вживання її плодів робить благотворний вплив на капіляри людини. Відомі рецепти приготування настоїв і відварів з листя малини, які застосовуються для лікування дихальних хвороб і захворювань шлунково-кишкового тракту. Ягоди вважаються найпопулярнішим засобом для зниження температури, оскільки в них міститься саліцилова кислота.
Хоча спиртові настої з малини менш корисні, ніж свіжі ягоди, вони є незамінним засобом в лікуванні сезонних простудних захворювань.
Https://www.youtube.com/watch?v=EjOnN665qUs