Рецепт настоянки з барбарису

Барбарис ? лікарська рослина, яка росте на природі і вирощується для декорування міських вулиць. Різних сортів цього чагарнику в природі налічується більше 500. Але частіше в гомеопатії використовується барбарис звичайний.

Заготівля сировини

Весь кущ барбарису придатний при виготовленні настоянок або інших лікарських препаратів. Можна застосовувати коріння і кору. Але частіше використовуються настойки з листя і ягід. Кожну частину рослини заготовлювати необхідно в певні відповідне для цього час.

  • Листя

Заготівля листя повинна відбуватися в період набухання бутонів і цвітіння куща. Цей час припадає на травень-червень. Їх акуратно зрізають ножицями, не пошкоджуючи нирки. Збирати рекомендується неушкоджені листя, які не вкрилися нальотом.

Потім необхідно промити і висушити на свіжому повітрі підбарбарис навісом. Якщо такої можливості немає, використовуйте спеціальну сушарку. Для зберігання листя необхідно подрібнити і помістити в скляну тару, поставити в сухому місці.

  • Кора

Збирати кору барбарису можна після початку весни і набрякання бруньок на рослині ? у квітні та травні. В цей час відбувається рух соків, і кора легко зніметься. Потім її також необхідно висушити на повітрі.

  • Коріння

Збір кореня барбарису допускається протягом усього вегетативного росту рослини. Але краще його проводити перед першими заморозками в жовтні-листопаді. Доцільніше збір цієї сировини виробляти з рослин, які в цьому сезоні будуть вирубані.

Мити коріння при обробці не рекомендується, так як лікарський компонент берберин, що міститься в барбарисі, добре розчиняється у воді. Необхідно просто добре струсити землю з них. Найцінніша частина ? кора коренів. Просушування цієї частини куща проводиться аналогічно іншим.

  • Ягоди

Заготівлею плодів займаються в міру їх дозрівання. Але краще залишити цей процес на серпень. Небезпечно зривати зелені недоспевшіе плоди рослини ? вони насичені отруйними речовинами. Стиглі ягоди мають яскраво-червоним кольором. Для подальшого використання їх необхідно висушити на повітрі під навісом або в сушарці. Можна зберігати в свіжому вигляді в холодильнику, пересипавши їх цукром.

Не потрібно збирати всі частини рослини з одного пагона, це призведе до виродження барбарису на цій території. Зберігати висушені заготовки можна до 3 років.

Область застосування барбарисових настоянок

настойка водки с барбарисомБарбарис володіє широкою областю застосування в гомеопатії, з листя і коренів рослини виготовляють настої і відвари. У цій статті мова піде про спиртових настоянках з листя, ягід та інших частин цього чагарнику.

Напій, виконаний з стебла, коріння і кори барбарису застосовують з метою зупинки кровотечі, такі засоби знімають запалення і полегшують перебіг простудних захворювань. У медичних установах існує практика застосування спиртової настоянки барбарису для зупинки маткової кровотечі. Також настоянка барбарисова ? це природний стимулятор імунної системи людини, можливе використання при хворобах печінки і для зменшення пухлин. Як протизапальний засіб спиртові настоянки з ягід і коренів рослини застосовуються при лікуванні хвороб жовчного міхура, захворюваннях очей, нирок і порожнини рота та інших.

Рецепти настоянок з барбарису

Настоянка з листя

Буде потрібно 1 столова ложка висушеного листя рослини і 250 грам спиртовмісної розчину, це може бути розведений водою спирт до 40% або горілка. Всі компоненти необхідно помістити в скляну тару і залишити в темному приміщенні на 2 тижні. Такий засіб можна використовувати для розтирання хворих колін при артриті і артрозі.

Спиртова настоянка з кори

Для приготування знадобиться 1,5 столових ложки кори, її потрібно залити спиртом з 70% фортеці, використовувати краще скляний посуд темного кольору. Щільно закрити і залишити настоюватися на 2 тижні в темряві. Використовується при подагрі, здатна розчиняти солі і знімати біль.

Настоянка з ягід

Візьміть висушені ягоди барбарису 2 столові ложки, або 3 ложки свіжих ягід. Висушену сировину досить просто засипати в бутель, якщо використовується свіже ? необхідно пом'яти ягоди. Залити зверху 1водка с барбарисом літром спирту 40% або допустима горілка, закрити ємність щільною кришкою і настоювати 1-1,5 тижні. За цей час збовтуйте розчин 3-4 рази. Після чого профільтрувати через марлю і додати цукор або мед в бажаному кількості. Залиште витриматися ще 3-5 днів. Такий препарат найчастіше використовують для пиття.

Настоянка барбарисова з коренів

Буде потрібно 40% розчин спирту або горілка 100 мл і 50 г коренів рослини. Його слід залити в ємність з подрібненими корінням і залишити на 3 тижні наполягати в темному місці. Періодично збовтуйте розчин. Після цього процідити і використовувати по 30-40 крапель як лікарський засіб.

Настоянки для схуднення з барбарису

Містяться в ягодах рослини бета-каротин, пектинові речовини, вуглеводи, Вітамін C, органічні кислоти нормалізують роботу перистальтики кишечника, мають жовчогінну дію і покращують травлення. Таким чином, у ягід барбарису є всі необхідні властивості для правильного схуднення.

Ягоди цього чагарнику містять велику кількість корисних вітамінів і мікроелементів, що допомагає заповнити раціон жінок під час дієти. Вживання плодів не збільшить загальну калорійність харчування ? у 100 гр продукту приблизно 35 кКал.

Для схуднення застосовується спиртова настоянка ягід чагарнику. Для приготування потрібно 20 г плодів і 100 мл горілки. Наполягати 2 тижні. Приймати по 20 крапель щодня перед їжею 3 рази. Такий напій добре очищає кишечник і кров. Можна приготувати не тільки на ягодах, а й на листках чагарнику.

Настойка на самогоне "Осенняя" настоянка на самогоні « Осіння»