Як приготувати наливку з яблук

Які сорти яблук краще використовувати для наливки?

Величезна кількість сортів яблук ставить перед виноробом непростий вибір, які плоди краще використовувати при виробництві наливок, настоянок і виноробстві. Зробити домашні напої можна як із застосуванням спирту, самогону і горілки, так і за допомогою природного бродіння. Рецепт приготування хорошої наливки з стиглих яблук в домашніх умовах підібрати не складно. Набагато важче зупинитияблоки свій вибір на вихідному сировину.

Вважається що пізні (кислі і кисло-солодкі) сорти більше підходять для приготування домашніх напоїв, так як вони містять більше соку. Але це не зовсім так. Більшість фахівців дотримуються тієї думки що для приготування хорошої наливки необхідна суміш з різних сортів яблук в якій обов'язково повинні бути присутніми солодкі плоди, які надають наливкам приємний аромат.  Невеликий перелік сортів, які добре себе зарекомендували при виробництві домашніх напоїв: Антонівка звичайна, Апорт, Аеліта, Серпня, Яскраве літо, білий налив.

Проста яблучна наливка

Рецепт приготування цієї наливки досить простий. Два кілограми стиглих митих яблук очистити від серцевини, порізати невеликими шматочками, які скласти в банку.  Пляшку горілки (0,5 л) розбавити холодною кип'яченою водою в пропорції 1:1 і залити яблука в банку. Ємність щільно закрити кришкою і відправити її на 2 тижні в темне прохолодне місце. Після закінчення процесу яблучний настій профільтрувати через марлю або сито.

Далі готується цукровий сироп. Для цього 1 кг цукрового піску розчиняється в 1 л гарячої води, при постійному помішуванні. Отриманий сироп доводять до кипіння, постійно помішуючи, знімаючи утворюється білу піну, і варять протягом 2-3 хвилин. Після цього ємність знімають з плити і остуджують рідину. Якщо на поверхні сиропу залишилася піна, то її слід видалити. У ємності відповідного обсягу змішується яблучний настій, цукровий сироп і додається 0,5 л горілки. Все ретельно перемішується і відправляється настоюватися на 3-5 днів в прохолодне місце. Після цього отриману вкак готовить яблочную наливку домашніх умовах наливку ще раз фільтрують і розливають по пляшках. В результаті виходить слабоалкогольний густий напій, з приємним ароматом яблук. Міцність напою можна збільшити додаванням кількості горілки на останньому етапі приготування до потрібного рівня.

Яблучна наливка на спирту

Цей рецепт дозволить зробити яблучний напій в домашніх умовах за 1 тиждень. Для цього 4 великих яблука вимити, очистити від серцевини і дрібно покришити за допомогою ножа або великої терки. Скласти все в банку, закрити кришкою, залити 1 літром спирту, перемішати і прибрати на 5 днів в прохолодне темне місце настоюватися.  Після закінчення зазначеного терміну рідина фільтрується за допомогою ватного або паперового фільтра і змішується з цукровим сиропом, для приготування якого потрібно 0,5 кг розчинити в 1 л води, довести до кипіння і варити протягом 10-15 хвилин. Після чого сироп остудити і зняти утворилися пінки.

Отриману в домашніх умовах наливку відправити на 2 дні в темне місце, після чого розлити по пляшках. В результаті виходить міцний алкогольний напій, міцність якого можна регулювати кількістю додається охолодженої кип'яченої води.

Ще рецепти наливок на спирту в домашніх умовах →

Наливка з яблук без горілки

Запропонований рецепт дозволить отримати яблучну наливку природним шляхом без додавання ззовні алкоголю. Для цього 8 кг чистих яблук (мити не потрібно) бажано різних сортів, очистити від серцевини дрібно порізати, скласти в емальований посуд, закрити марлею в кілька шарів і поставити на сонці або в тепле місце на 3-5 днів для початку бродіння. Після його початку все зливається в бутель, на яку надівається гумова рукавичка і забирається в прохолодне місце на 4-6 місяців для настоювання. Після завершення бродіння наливка зливається з осаду або фільтрується і розливається по пляшках. В результатіранетки на водке виходить слабоалкогольний напій міцністю 6-8 %, підвищити яку при необхідності можна додаванням спирту, горілки або хорошого самогону.

Рецепт яблучно-грушевої наливки

Для приготування такого напою відповідно до рецепту потрібно по 1 кг стиглих яблук і груш, 2 л горілки і 1,5 кг цукру. Фрукти повинні бути соковитими, але не переспілі. Плоди очищаються від шкіри і серцевини і ріжуться дрібними шматочками. Перемішуються і складаються в бутель або банку відповідного обсягу, заливаються горілкою і збовтуються. Горілка повинна покривати фрукти не менше ніж на 2-3 см.ємність зі спиртовмісної рідиною відправляється на 2-3 тижні в тепле темне місце настоюватися. Для кращого протікання процесу ємність слід періодично струшувати.


Після закінчення терміну рідина проціджують через складену в кілька шарів марлю і фільтрується за допомогою ватного або паперового фільтра. В отриману наливку вводиться цукор, який розчиняється в невеликій кількості нагрітої спиртовмісної рідини або додається у вигляді сиропу і ретельно перемішується. Після цього отриманий в домашніх умовах нектар розливається по пляшках і повинен настоятися ще кілька днів.

Чоловіча яблучна наливка

Слабоалкогольні напої більше подобаються дамам, для чоловіків є рецепт для отримання міцної і не такий солодкої наливки. Отриманий нектар буде більше схожий на настоянку. Для цього рецепта потрібно яблука і горілка в співвідношенні 1 кг на 1 л.миті яблука очищаються від кісточок, ріжуться на часточки середнього розміру і складаються в посуд відповідного обсягу. У ємність додається 1,5-2 гр ваніліну, 1 ч.л. кориці і все заливається горілкою. В результаті вийде наливка з міцністю приблизно в 30%, ароматна і легка у вживанні.

Детальніше про те, як приготувати настоянку з яблук на горілці →

Наливка з печених яблук

яблоки печеныеЦей рецепт передбачає використання яблук пізніх сортів і найкраще з сорту Антонівка. Для цього 2 кг плодів очищають від серцевини і шкірки і нарізають пластинами. Розкладають нарізані яблука на деку, покритому харчовим алюмінієм або пергаментом, зверху посипають цукровим піском (200 гр) і корицею (1/2 ч.л.). Піддон ставлять в розігріту до 180°з духовку і запікають протягом 20 хв.

Після цього остиглі яблука перекладають в банку і заливають 1 л.горілки, спирту або хорошою самогонки. При бажанні можна додати 1-2 ст.л. меду. Все перемішується, ємність герметично закривається. Напій витримують в темному теплому місці 2-3 тижні, періодично збовтуючи. Після закінчення терміну отримана в домашніх умовах наливка з печених яблук фільтрується за допомогою марлі або ситечка, після чого її розливають по пляшках. Отриманий напій буде в міру міцним, при необхідності його можна розбавити холодною кип'яченою водою.

Самогонщик Тимофей. Дегустация. Яблочная настойка Самогонник Тимофій. Дегустація. Яблучна настоянка