Наливки зі слив вважаються неймовірно смачними, ароматними, м'якими і приємними на смак. Їх легко можна зробити вдома своїми руками, не використовуючи для цього ніякої спеціальної апаратури або дорогих інгредієнтів. Зате такий напій однозначно порадує всіх домочадців, присутніх біля святкового столу.
Найкраще готувати наливки зі слив ранньої осені. Саме в цей період плоди дозрівають, але ще не зворушені нічними холодами. Тому вони володіють насиченим смаком і ароматом. Такі ягоди використовуються для створення наливки.
Класичний рецепт наливки на алкоголі
Знавці домашнього алкоголю давно вибрали для себе насичений рецепт настоянки на спирту . інгредієнти для неї прості:
- 400 мл спирту;
- 1 кг плодів (попередньо потрібно вийняти всі кісточки);
- 400 гр. цукри.
Така наливка з сливи повинна готуватися з використанням кисло-солодкого сорту плодів. Всі ягоди ретельно промиваються, висушуються. Кісточки обов'язково слід видалити. Тільки потім сливу укладають в банки. Зверху рівномірно висипається цукор. Ємності закривають тканиною і виставляють на яскраве сонце на 2-3 дні.
Все заливається спиртом, щільно закривається кришкою і на місяць забирається в темне місце. Близько 4 разів в цей період така настоянка на спирту повинна переливатися в іншу ємність, а потім повертатися назад.
Через місяць напій проціджують і розливають для подальшого зберігання. Залишиться тільки виставити наливку на святковий стіл.
Ароматний лікер
З слив виходить не тільки чудове вино, але і чудовий лікер. Для його приготування потрібно:
- 750 мл горілки;
- 0,5 кг цукру;
- 1 кг основних плодів;
- Щіпка ванілі;
- 3 бутони гвоздики;
- Мускатний горіх.
Чисті плоди засипаються цукром і приправами. Така суміш в теплому місці вистоюється рівно 10 днів. потім в неї заливають весь алкоголь. Ще 5 тижнів і напій готовий. Лікер проціджують через сито і п'ють із задоволенням!
Лікер на кісточках
Сливові кісточки можна не викидати. Прекрасна настоянка готується з їх додаванням. Потрібно взяти:
- 1 л горілки;
- 250 гр. кісточка;
- Сироп з 500 мл води і 1 кг цукру.
Кісточками заповнюють скляну ємність. Зверху заливають горілкою. У такому вигляді майбутній лікер наполягають місяць. Потім його проціджують і змішують з готовим сиропом. Готовий алкогольний напій акуратно і повільно розливають по пляшках і закупорюють.
Зберігається така настоянка лише півроку. І обов'язково в сухому місці.
Детальніше про те, як приготувати настоянку на кісточках сливи →
Винний напій
Винороби з усього світу цінують сливове вино, яке готується без використання алкогольної основи. В якості рідини такий рецепт має на увазі застосування чистої води. А фортеця такого напою подарує процес природного бродіння.
Склад:
- 3 кг цукру;
- 6 кг ягід;
- 750 гр. вода.
Вино готується наступним чином:
- Плоди миють, з них видаляють кісточки;
- Ягоди поміщають в банку;
- Туди ж додають воду і цукор;
- Все ретельно перемішують;
- Тепер майбутнє вино поміщають на 3 дні в темне місце з температурним режимом в 18-25 градусів;
- Як тільки на поверхні з'явиться піна, важливо зробити невеликий отвір;
- Далі напій вистоюють місяць;
- Через марлю вино проціджують, розливають по пляшках.
Готовий напій можна вживати відразу ж. Однак буде краще, якщо він настоїться ще протягом 3 місяців. Тепер дегустація буде ще приємнішою.
М'ятна наливка
Дуже ніжна, ароматна і свіжа наливка з сливи серед любителів домашнього алкоголю отримала назву сливянка. Готується вона просто, а п'ється дуже легко. Така наливка зі сливи сподобається навіть прекрасним дамам.
Інгредієнти:
- 200 мл спирту;
- 2 кг плодів;
- 5 гілочок м'яти;
- 0,5 кг цукру.
Готується така наливка з сливи, позбавленої кісточок. М'якоть плодів перетирається в пюре, яке додатково віджимається крізь марлю.
До отриманого соку додають всі інгредієнти, що залишилися. Майбутня сливянка переливається в ємність і настоюється 2 місяці в прохолодному місці. Потім її фільтрують і прибирають на зберігання. Тільки ще через 2 тижні сливянка набирає свій максимальний аромат і смакові якості.
Крім традиційних рецептів наливок зі сливи є рецепти, в які додають імбир, корицю та інші додаткові інгредієнти. Досвідчені домашні винороби кожен раз винаходять нові рецептури, намагаються експериментувати, шукаючи кращі і найсмачніші варіанти.