Солодкої настоянкою вважають спиртовий настій на основі фруктів і ягід, з додаванням цукрового сиропу і лимонної кислоти. У промисловій діяльності такі напої змішують з водою, для зниження
фортеці. Настоянка містить досить велику кількість цукру (300 г на 1 л напою), тому має солодкий виражений смак з ароматом ягід, з яких приготовлена. Однак, ніщо не заважає зробити таку настоянку в домашніх умовах.
За основу для приготування беруть різні ягоди і фрукти, мед, горіхи і навіть горіхову шкаралупу. Але найпопулярнішим методом виготовлення домашніх настоянок, на сьогоднішній день, є настоянка на основі старого заграв варення. Це може бути як малинове або полуничне, так і яблучне або грушеве і т.д, і не важливо скільки воно коштує у вас на зберіганні. Напевно, у вас в коморі знайдеться не одна запорошена баночка старого непотрібного варення. Саме такий матеріал можна використовувати, щоб робити настоянки будинку.
- Рецепти приготування настоянок на варення
- Настоянка з полуничного варення швидкого приготування
- Вишнева настоянка
- Ароматна малинова настоянка
- Смородинова настоянка
- Лікери з варення в домашніх умовах
- Рецепти домашнього лікеру з варення
- Лікер зі смородини
- Абрикосовий лікер
- Вишнево-мигдальний лікер
- Рекомендації по виготовленню домашніх напоїв з варення
Рецепти приготування настоянок на варення
Настоянка з полуничного варення швидкого приготування
Настоянка на варення з полуниці виходить дуже смачною і відрізняється коротким терміном приготування.
100 г варення з полуниці змішати з 200 мл горілки, за бажанням, можна додати трохи ваніліну або ванільного цукру. Витримати не менше доби, періодично помішуючи, після цього додати ще 500-700 мл горілки і добре перемішати. Наполягати ще не менше доби, процідити, настоянка готова до вживання.
Вишнева настоянка
Настій на Вишневому варення має прекрасний аромат і чудовий смак, тому знайде своїх шанувальників домашніх напоїв. Робити настоянку можна на основі заграв варення з вишні, а наполягати на горілці.
500 г вишневого варення змішати з 0,5-0,7 л горілки, додати 5 ст.ложок цукру (або сиропу) і 0,5 ч. ложки лимонної кислоти. Перемістити все в скляний балон і перемішати, накрити кришкою і відставити в тепле місце. Наполягати не менше тижня, помішуючи, напій процідити і відставити на зберігання.
Ароматна малинова настоянка
Малинове варення легко піддається бродінню, тому буде відмінним сировиною для приготування домашньої настоянки.
500-600 г малинового варення перекласти в 3 літровий балон, залити 1,5-2 л горілки, поставити в тепле місце (бажано на сонці). Напій починає стрімко бродити. Витримувати настойку слід близько 2 місяців, регулярно помішуючи. Після того, як бродіння закінчиться, настоянку процідити. Для поліпшення смакових якостей можна покласти кілька листочків м'яти.
Детальніше про те, як зробити настойку з малини →
Смородинова настоянка
Напій з варення чорної смородини буде відмінним доповненням святкового столу.
300-400 г заграв смородинового варення змішати з 1,5-2 склянками спиртової основи, перелити суміш в скляну посудину і накрити щільною кришкою. Наполягати дві доби. Після розбавити очищеною водою, додати сироп за смаком, процідити.
В якості смакових добавок домашніх настоянок можна використовувати різні спеції: ванілін, корицю, гвоздику, мигдаль, мускатний горіх і т.д, які не тільки додадуть напою приємний аромат, але і вишуканий екзотичний смак.
Лікери з варення в домашніх умовах
Процес приготування лікеру з варення аналогічний домашнім настоянок, і не є складним, як може здатися на перший погляд. В якості основних продуктів береться будь-яке варення і спиртовий розчин. Щоб зробити лікерну основу, варення змішують з цукровим сиропом і варять на дрібному вогні до тих пір, поки не перестане утворюватися піна. Охолоджену суміш змішують з спиртовою основою і наполягають до тих пір, поки вся гуща (мезга) не підніметься на поверхню. Після цього суміш проціджують і відстоюють в прохолодному місці.
Рецепти домашнього лікеру з варення
Полуничний лікер з вершками. Цей лікер користується великою популярністю серед магазинних прилавків. Але ніщо не заважає зробити такий лікер будинку, маючи одну зайву баночку полуничного варення.
500 г полуничного варення змішати з 200 г сухих молочних вершків, додати ванілін за смаком. Змішати з 300 г сиропу і нагріти на невеликому вогні не доводячи до кипіння, в охолоджену суміш додати 0,7 мл спиртового розчину, перелити в скляну посудину і накрити кришкою. Настоюється лікер 1,5-2 місяці, після цього знімають осад, процідивши його. Перед вживанням, розлитий по пляшках лікер, відстоювати в темному місці не менше 2 тижнів.
Лікер зі смородини
Робити цей лікер необхідно на заздалегідь підготовленій лікерній основі з смородинового варення. За бажанням, додають бутончики гвоздики.
1 кг лікерної основи змішують з 1 л горілки, відстоюють 1-2 місяці. Отриманий настій проціджують і дають відстоятися ще близько 2 тижнів. Лікер готовий.
Абрикосовий лікер
Домашній лікер з абрикосового варення відрізняється простотою приготування і надзвичайним ароматом
свіжих абрикосів.
700 г абрикосового варення змішати з 300 -400 г цукрового сиропу, перемішати, додати 700 мл спиртової основи. Настояти 1,5-2 місяці в теплому місці, після того, як осад підніметься — процідити і розлити по пляшках, зберігати в темному місці.
Вишнево-мигдальний лікер
Мигдаль, що входить до складу, надає «родзинку» даного лікеру, який складно буде відрізнити від заводського виробництва.
На 800 г вишневого варення додають 3-4 ст.ложки подрібненого мигдалю. В отриману суміш додають 200-300 мл сиропу, змішують з 0,7-0,9 л горілки, настоюють 1-1,5 місяці, проціджують і відставляють для зберігання.
Якщо ви вирішили продемонструвати приготований лікер своїм гостям, перед вживанням його слід настояти в прохолодному місці не менше доби (можна в холодильнику). Якщо рівень солодощі або вмісту алкоголю вас не влаштовує, необхідно додати сироп і спиртову основу за смаком і дати настоятися лікеру ще 5-7 днів.
Рекомендації по виготовленню домашніх напоїв з варення
Щоб ваші напої мали гарний колір, смак і аромат слід враховувати кількість використовуваного матеріалу і дотримуватися деяких рекомендацій:
- Не варто змішувати кілька видів варення;
- Якщо напій слід розбавити водою, робити це тільки очищеної (або кип'яченої) водою;
- Робити напої рекомендується в скляній (емальованому) посуді;
- Не заповнюйте посуд повністю, залиште приблизно 1/3 об'єму для успішної стадії бродіння;
- Якщо варення недостатньо солодке, додайте лише цукровий сироп (не цукор).
Як бачите, виготовлення домашніх настоянок і лікерів не складає ніякої складності, має масу плюсів і переваг. Експериментуючи, ви порадуєте своїми напоями всю сім'ю і друзів, прикрасивши будь-яке свято!