настоянка з ягід малини

Широке поширення малини, а також її смакові якості знайшли своє застосування у виноробстві. Приготувати напої з малиною в домашніх умовах досить просто, головне мати якісну горілку, спирт або добре очищений самогон. При правильному процесі настоювання і використанні якісних інгредієнтів виходить гарний напій з приємним ароматом і м'яким смаком.

Настоянка малини на горілці

Рецепт приготування настоянки з малини досить простий. Для цього потрібно 200 гр сухих ягід малини залити 0,5 л хорошої горілки або самогону. Наполягати вино краще в скляному посуді, для цього рецепта добре підійде банку об'ємом 0,8 літра. Малина повинна бути покрита рідиною не менше ніж на 2-3 см.Нюанс полягає в тому, що сухі ягоди спливають, поки не вберуть деяку кількість рідини. Тому їх слідмалина в корзинке попередньо замочити протягом 1-3 днів в ємності більшого розміру.  Ємність з настоянкою відправляється в темне тепле місце на 2-3 місяці.  Періодично банку необхідно струшувати для підвищення смакових якостей малиновою настоянки.

Чим довше буде відбуватися процес настоювання, тим ароматні вийде кінцевий напій. Однак наполягати більше 6 місяців напій не слід, після цього смакові якості настоянки поліпшуватися не будуть. В кінці процесу виходить ароматний напій з малини світло-рожевого кольору. Його проціджують через складену в кілька шарів марлю. Ягоди віджимають, отриманий сік додають в напій. При необхідності отриману настойку фільтрують за допомогою ватного або паперового фільтра, в цьому випадку виходить кристально прозорий напій. Посилити колірну насиченість напою можна додаванням соку свіжозібраних або розморожених ягід малини. Приготувати настоянку можна з свіжозібраної малини, яку потрібно попередньо потовкти.

Детальніше про те, як зробити малинову настоянку на горілці →

Наливка з малини

Рецепти приготування малинових наливок в домашніх умовах дуже різноманітні. Пропонований рецепт досить простий, і зробити його можна з мінімальною кількістю інгредієнтів. Для приготування наливки потрібно:

  • Малина — 5 кг;
  • Горілка (самогон) — 2 л;
  • Вода — 0,5 л;
  • Цукор — 1 кг.

Малина перебирається, видаляються підгнилі і недостиглі ягоди. Після цього вона розминається, поміщається в бутель і заливається горілкою або самогоном.  Рівень горілки в посуді повинен бути на 2 — 4 см вище перемелених ягід. Шийка посуду щільно закупорюється, і вона відправляється настоюватися на 1-2 тижні в тепле приміщення. Після настоювання напій фільтрують за допомогою марлі. Ізмалиновый ликер відфільтрованої м'якоті готують сироп. Для цього залишилася в марлі м'якоть віджимають. Сухий Макуха викидають, а з отриманої рідини готують солодкий сироп. Для цього в неї додається вода і цукор. Рідина нагрівають на повільному вогні до повного розчинення цукру, доводять до кипіння і варять протягом 5 хвилин, знімаючи утворюється піну.

Після того як сироп охолоне його вливають в наливку невеликими порціями ретельно перемішуючи отримане вино. В результаті виходить тягуча рідина з приємним малиновим ароматом міцністю близько 18 — 20 %. Солодкість отриманого напою можна регулювати кількістю вводиться в сироп цукру, фортеця — об'ємом горілки. Настоянка з малини, отримана таким способом, може зберігатися без втрати своїх якостей 10-12 місяців.

Детальніше про те, як зробити наливки і настоянки з малини →

Настоянка з малини на спирту

Рецепт приготування універсальної малиновою настоянки на спирту аналогічний тому, як робиться напій на горілці. Виготовити його можна на основі як свіжих, так і сушених ягід.  Нюансом є те, що для пом'якшення спирту в напій додається цукру з розрахунку 100 гр на 1 л спирту. У зв'язку з тим, що настоянка з малини використовується для лікування різних захворювань, при наполяганні в неї можуть додаватися квітки малини або липи, листя м'яти і ін.інгредієнти.

Детальніше про те, як зробити малинову настоянку →

Малина на коньяку

Рецепт приготування малини на конику дозволяє отримати напій неповторного смаку і аромату. В отриманому напої зберігається смак коньяку, прекрасно поєднується з малиною. Для приготування потрібно 700 гр свіжозібраної малини (можна використовувати заморожену ягоду) і 1 л якісного коньяку. Зібрану малину необхідно перебрати, вимити засипати в банку і залити коньяком. Свіжі ягоди тиснути не потрібно, заморожені можна не розморожувати. Ємність герметично закривається і відправляється в тепле місце на 1,5 — 2 місяці.


Після закінчення процесу отримана настоянка з малини зливається і фільтрується за допомогою ватного або паперовогоалкоголь с малиной фільтра. Проспиртовані ягоди віджимаються, а отриманий сік додається в напій. Якщо банку з малиною перед додаванням коньяку потримати пару днів на сонці, то аромат отриманої настоянки буде більш насиченим.

Настоянка на малиновому варення

Зробити малинове вино можна за допомогою заготовленого на зиму варення. Для цього малинове варення заливається таким же обсягом горілки або самогону. Якщо воно сильно густе або початок зацукровується в нього можна додатково додати невелику кількість води. У зв'язку з тим, що заготовлена на зиму малина зазвичай досить солодка додавати цукор в вино немає необхідності. Добавка цукру потрібно тільки істинним ласунам або якщо в варення почався процес бродіння.

Отримана суміш ретельно перемішується і відправляється настоюватися на 1,5 — 2 місяці в тепле місце. Періодичне збовтування напою дозволить краще розчинитися міститься в варення цукру і наситити вино малиновим ароматом. Після настоювання отриманий напій проціджують, фільтрують і розливають в ємності для зберігання.

Користь настоянок

У невеликих кількостях (1-2 чайні ложки) спиртові настоянки з малини допомагають при лікуванні грипу та ГРВІ, застуди, ангіни і ларингіту. Також ці настоянки застосовуються при лікуванні запальних процесів гортані і ротової порожнини, стоматитів, а також вона хороша як заспокійливий і загальнозміцнюючий засіб при нездужаннях. Потрібно тільки пам'ятати, що все добре в міру, тому не слід сильно захоплюватися спиртовими настоянками, обмеживши їх прийом невеликими порціями 2-3 рази на день. При цьому застосування настоянок слід поєднувати з ліками, прописаними в лікувальному закладі.

Эксперимент №2. Летний ликер: малина, дыня, персик Експеримент № 2. Літній лікер: малина, диня, персик