Тонкий аромат, гарний колір, приємний смак ? всіма цими якостями володіє настоянка на абрикосах. Ті, хто захоплюються приготуванням домашніх спиртних напоїв, зобов'язані знати хоча б один спосіб застосування солодкого жовтого фрукта.
Класична настоянка
Почнемо з класики. Рецепт класичної абрикосової настоянки лаконічний і простий. У ньому використовуються фрукти без кісточок. Ось повний перелік продуктів:
- 1 кг стиглих, але не перезрілих абрикос;
- 1 л горілки або 40% самогону;
- 0,5 кг цукру.
Необхідно перебрати фрукти і вилущити з них кісточки, перекласти в банку, залити горілкою і струсити. Шар рідини над м'якоттю повинен бути не менше 5 см.Банку закривають, ставлять на сонячне місце, де вона пробуде місяць. Найчастіше таким місцем є підвіконня з південної або східної сторони будинку. Кожні 5 днів банку струшують.
Через місяць рідина треба злити без віджиму в іншу бутель, а в абрикоси насипати півкіло цукру, перемішавши його з фруктами і відправивши ще на 2 тижні настоюватися на сонці. Кожні 2 дні банку струшують, щоб цукор добре розтанув.
Через 14 днів повинен утворитися цукровий сироп. Його фільтрують через марлю, розм'яклі фрукти віджимають. Сироп змішують з раніше злитим алкоголем, витримують ще тиждень в темряві, після чого знову фільтрують і розливають по зручним пляшках.
Як використовувати кісточки
Абрикос ? настільки корисний фрукт, що в ньому можна використовувати навіть серцевину, і наступний рецепт є підтвердженням цьому. Настоянка на кісточках стала популярна завдяки запаху, схожому з запахом мигдалю.
- Розбийте абрикосові кісточки, витягніть ядра, подрібніть їх. Знадобиться 100 г ядерець.
- Залийте ядра 0,5 л горілки і поставте ємність на 25 днів на сонці.
- Злийте настій і відіжміть мезгу через тканину. Потім додайте ще 0,2 л горілки і через 15 хвилин відіжміть.
- Рідина треба процідити через білі серветки, засипати в неї 50 г цукру (приблизно 3 великі ложки), 1 г ваніліну і гарненько збовтати.
- 4 дні напій повинен стояти в темряві. Після цього її в останній раз фільтрують.
Настій з абрикосових кісточок треба вживати помірно, оскільки він містить в невеликій кількості синильну кислоту. Зберігання може тривати як завгодно довго.
Застосування меду і м'яти
Серед різноманітних рецептів абрикосових настоянок, можна виділіть рецепт з м'ятою, медом і соком.
Для початку слід приготувати відвар з перцевої м'яти. Для цього 25 г сухої м'яти заливають киплячою водою (200 мл ? стандартний стакан), настоюють 4 години, проціджують.
Далі змішують в банку м'ятний відвар, 150 г меду, 0,5 л горілки (або 40% розведеного самогону, спирту) і 0,5 л свіжого абрикосового соку або консервованого соку з м'якоттю.
Майбутню настоянку з абрикосів треба витримати 2 тижні в темряві, перші 7-10 днів струшуючи банку раз
на добу. Через 14 днів напій проціджують, він повністю готовий до вживання.
Абрикоси та вино
Якщо у вас є пляшечка недорогого сухого або напівсухого білого вина, то радимо приготувати прекрасну настоянку.
- Вилийте в каструлю вино, додайте туди 450 г цукру і нагрівайте на середньому вогні, поки цукор не розтане.
- Поріжте і висипте в каструлю 0,5 кг абрикос, попередньо витягнувши кісточки.
- Доведіть склад до кипіння і варіть 7-10 хвилин.
- Зніміть каструлю з вогню, влийте до складу 150 г горілки.
Коли вариво охолоне, його переливають в банку або пляшку і тиждень тримають в холодильнику. На закінчення настоянку гарненько фільтрують, щоб вона стала більш прозорою. Вживають її в невеликих кількостях до їжі, а також після їжі з десертом.