настоянка на яблуках

Яблучна настоянка — один з найсмачніших напоїв з цих фруктів. Крім того, вона вкрай дешева і проста у виготовленні і дозволяє використовувати будь-яку з наявних в розпорядженні алкогольних основ: добре очищений самогон, спирт або горілку, що дуже зручно в домашніх умовах.

Найкращими вважаються яблучні основи, можна використовувати навіть бренді і коньяк, хоча в цьому випадку є ризик зіпсувати смак — самі ці види алкоголю мають занадто яскраво вираженим, і це може відбитися на якості продукту.

Які яблука вибрати для настоянки?

Настоянка вимагає використання яблук з яскравим ароматом — чим сильніше будуть пахнути яблука, тим більш запашним і приємним вийде кінцевий результат. Також яблука повинні бути твердими, переважно — відносяться до пізнього сорту. Рецепт допускає відправляти в яблучну настоянку і літні сорти, але вони, як правило, не володіють сильним ароматом.

Добре підходить для настоювання в домашніх умовахяблоки використання таких сортів:

  • Білого наливу;
  • Грушівки;
  • Антонівки;
  • Ранета;
  • Шафрану;
  • Кальвіля — та інших, що володіють схожими властивостями.

При цьому зовсім не обов'язково, щоб настоянка робилася на солодких яблуках. Кислі сорти дають дуже цікаві смакові поєднання і роблять результат більш цікавим. Деякі вважають, що слід брати для приготування напою червоні яблука, але це рецепт не обговорює і насправді колір використовуваних фруктів — скоріше, питання особистих переваг.

Ще одна важлива умова, на яке варто звернути увагу, відбираючи яблука, що йдуть в напій — це відсутність у них пошкоджень, гнилі і знаходяться всередині комах або черв'яків. Все це може зробити настоянку надмірно гіркою і непридатною для пиття.

Рецепти яблучних настоянок

Існує безліч різних рецептів приготування цього напою в домашніх умовах — серед них і більш м'які, які можуть пити практично всі, і ті, що підійдуть, скоріше, чоловікам, які віддають перевагу більш міцні.

Рецепт « яблучна настоянка класична»

Список інгредієнтів включає:

  • яблоко в бутылке1,5 кг яблук;
  • 0,5 л води;
  • 1 л алкоголесодержащей основи (горілка ,самогон, спирт або якась інша на вибір);
  • 300 гр цукру.

Процес приготування цього напою в домашніх умовах виглядає наступним чином:

  1. Яблука слід нарізати якомога дрібніше (не знімаючи шкірки). Для цього можна використовувати фруктову тертку або просто їх нашаткувати.
  2. Вони укладаються в банку і заливаються алкоголесодержащей основою так, щоб зверху був 1-2 см рідини (через хвилин 15-півгодини доведеться додати ще: яблука сильно вбирають вологу).
  3. Банка закривається кришкою і поміщається в темне місце, що зберігає кімнатну температуру, на термін до 2 тижнів.
  4. Після розкупорювання проціджують.
  5. Вариться цукровий сироп — 5 хвилин на не дуже великому вогні — після чого остуджують до кімнатної температури.
  6. Сироп змішується з отриманою настоянкою, після чого вона відстоюється день-другий.

Детальніше про те, як приготувати настоянку з яблук на горілці →

Рецепт « міцна настоянка »

Цей спосіб приготування зазвичай більше подобається чоловікам через яскравого яблучного смаку і великий міцності напою. Настоянка виготовляється наступним чином.

Беруться інгредієнти:

  • яблочный сидр1 кг яблук;
  • 1 л алкоголесодержащей основи;
  • 0,5 палички цілої кориці;
  • 2-3 гр ваніліну.

Фрукти після нарізки (різати їх знову-таки слід якомога дрібніше) поміщаються в одну ємність з корицею і ваніліном, заливаються алкоголем і закриваються кришкою. Ємність забирається в напівтемне місце, що підтримує кімнатну температуру. Настоюється напій, в основі якого лежить такий рецепт, протягом тижня-півтора, після чого проціджують і залишається готовим до вживання.

Рецепт «Подвійний »

Приготована в домашніх умовах, ця настоянка буде більше схожа на лікер за смаком і вважається одним з найбільш цікавих варіантів приготування напою з яблук. Тут все залежить від кількості використаного цукру, яке можна вільно змінювати.


Вона вимагає наступних інгредієнтів:

  • 1-1,5 кг яблук;
  • 500 мл горілки;
  • 500 мл коньяку;
  • 350 гр цукру.

В цьому випадку фрукти, опинившись залитими алкоголем, залишаються відстоюватися в темному місці на 1 місяць, після чого проціджують. До отриманої настоянці додається цукровий сироп — і вона знову відправляється настоюватися ще на 1 місяць.

Термін приготування цього напою довше, ніж у більшості інших, однак і смак в результаті буде нестандартний.

Зрозуміло, способів приготування цього напою набагато більше трьох. Рецепт багатьох з них передбачає використання і іншихналивка из сушеных яблок фруктів, як правило, груш, для додання більш своєрідних і багатих відтінків смаку отриманого напою.

Користь настоянки

У невеликих дозах все фруктові настойки, в тому числі, і яблучна, визнаються дослідниками безсумнівно корисними для здоров'я. Так, в них зберігаються корисні речовини, тому вони здатні вберігати від авітамінозу, особливо в дні зміни пір року, сприяти зміцненню імунітету і покращувати процес обміну речовин.

Можуть ці напої бути корисні і для схуднення, оскільки прискорення обмінного процесу в організмі не дає можливості з'являтися жировим відкладенням і спалює вже існуючі. Крім того, корисна яблучна настоянка і в кулінарії — вона здатна без праці замінити аналогічний оцет, яким активно користується на своїх кухнях більшість кулінарів.

Проте, при вживанні цього напою необхідно все ж пам'ятати, що відсоток алкоголю в ньому може бути досить високий. Тому, незважаючи на яскраво виражений фруктовий смак, він залишається алкогольним напоєм, який не слід вживати у великих кількостях, щоб не отримати шкідливі наслідки для організму в результаті.

Самогонщик Тимофей. Яблочный сезон. Яблочная настойка Самогонник Тимофій. Яблучний сезон. Яблучна настоянка