настоянка на основі японської айви

Японська айва являє собою маленький фрукт, що росте на високих деревах, висота яких досягає п'яти метрів. За своїм зовнішнім виглядом вона дуже нагадує звичайне жовте яблуко. Головна особливість цього фрукта полягає в тому, що його неможливо вживати в сирому вигляді, а можна лише підсмажувати з цукром. Також він є прекрасною основою для різного роду настоянок і наливок . Японська айва надає їм незвичайний смак і наповнює всіма необхідними мінералами і вітамінами.

Цілющі якості японського фрукта

Як вже було сказано вище, японська айва є справжнім цілющим джерелом. Отже, якими ж чарівними властивостями володіє цей незвичайний фрукт?

  • айва японскаяАйва має протизапальну дію. Одне з головних позитивних якостей ратафии — швидка допомога при різного роду захворюваннях. Японська айва має жарознижувальну дію завдяки аскорбіновій кислоті, що міститься в ній.
  • Робить благотворний вплив на перистальтику кишечника. Японська айва і настоянка з неї сприяють швидкому виведенню калових каменів. Також за допомогою цього фрукта запобігають запальні процеси в кишечнику.
  • Айва зміцнює нервову систему.
  • Нормалізує гормональний баланс. Плоди айви дуже корисні для діабетиків і для людей, які страждають ожирінням.
  • Нормалізує кровоносну систему. Айва японська і приготована з цього фрукта настоянка особливо корисні для сердечників. Мікроелементи, що містяться в цьому фрукті, покращують роботу кровоносної системи.
  • Лікує різні захворювання легенів.

Батьківщина та історія ратафії

Справжній рецепт ратафії виявився незаслужено забутим нашими сучасниками. Назву цього напою можна почути хіба що в розмовах виноробів. Однак всього лише два століття тому ратафія користувалася величезною популярністю серед осіб вищого стану. Напій, незважаючи на сильну міцність, призначався в першу чергу для слабкої половини людства.

Коріння ратафії знаходяться Італії. Саме тут її вперше стали вживати на весіллях.
В Україні ратафія була особливо популярна серед князів. Але на початку позаминулого століття напій поступово став зникати з прилавків виноробних магазинів. Причиною тому стала досить складна технологія його виробництва. Основою ратафії служить чистий спирт, який отримували завдяки перегонці браги. Через відсутність в той час самогонного апарату процес цей був досить трудомістким.
другою причиною відходу ратафії з українських ринків стала її погана сумісність з основними продуктами нашої національної кухні. Повсякденне меню будь-якого української еліти не могло настойка айвовая обходитися без гострих і солоних страв, з якими «солодка горілка» поєднувалася погано.

Основою для ратафії багато століть служили ядра кісточок вишень, волоських горіхів, мигдалю. Через деякий час в якості сировини для виробництва напою стали використовувати м'якоть фруктів.
Ратафії, що використовуються в промисловості, як правило, представляють суміш з цукру і спирту з додаванням всіляких ароматизаторів. Але цінителі справжнього смаку вважають за краще купувати напій, виготовлений з натуральних компонентів.

На сьогоднішній день існує багато варіантів приготування настоянки з японської айви. Незважаючи на те, що після 19 століття ратафія вийшла з ужитку, до наших днів дійшов її класичний рецепт.
спершу слід очистити 300 гр. стиглої японської айви від шкірки, вирізати серцевину і натерти залишилася м'якоть на тертці. Отриману кашку потрібно покласти в глибоку тарілку і помістити на добу в прохолодне місце для виділення соку.

Через день необхідно віджати за допомогою сита з розм'якшеної м'якоті сік, всипати в нього один стакан цукру і гарненько перемішати. В отриману суміш потрібно влити 1,5 літра спирту, додати дрібку мускатного горіха і 3 пелюстки гвоздики.

Готову ратафію необхідно перелити в заздалегідь приготовлену бутель, ретельно закрити горлечко пробкою або ватою і поставити в тепло рівно на місяць. Після закінчення зазначеного терміну напій потрібно відфільтрувати і розподілити по пляшках. Зберігати настоянку на Айві слід в сухому і прохолодному місці.

Настоянка айви на горілці

Успіх даного рецепта цілком і повністю залежить від плодів, що використовуються в процесі приготування. Перевагу потрібно віддавати тільки стиглої Айві з сильним ароматом.


Для приготування настоянки нам знадобиться півкілограма фруктів, які слід промити, очистити від шкірки і натерти на тертці. Отриману кашку потрібно перекласти в глибоку ємність і залити 2 ст.горілки. Потім слід щільно закрити рідину кришкою і прибрати на три тижні в холодне місце. Після зазначеного терміну потрібно дістати потемнілу настоянку з айви японської, всипати в неї 150 гр. цукри.настаивание айвы потім знову щільно закрити ємність і, гарненько струснувши, прибрати на тиждень в холодильник. Через тиждень отриману настоянку на японській Айві потрібно процідити і додати дрібку ваніліну.

Айвовий лікер

Цей напій на японській Айві досить простий у приготуванні.

1,5 кг айви потрібно натерти на тертці, покласти в каструлю, залити 2 ст.води, поставити на середній вогонь і варити до м'якості. Потім необхідно процідити рідину через марлю і додати в неї 2 л горілки, 2 кг цукру, 2 шматочки кориці і 10 пелюсток гвоздики. Отриманий лікер слід розлити в пляшки і тримати 6 тижнів в теплому місці. Після закінчення зазначеного терміну напій з японської айви потрібно знову процідити.

Кавказька настоянка на Айві

Даний напій має дуже вишуканий смак. Для його приготування знадобиться 0,5 кг стиглих плодів айви, які слід промити і натерти на тертці. Отриману кашку потрібно перекласти в глибоку щільну ємність і залити 800 мл дистильованої чачі. Потім необхідно закрити настоянку на Айві кришкою і прибрати в тепле місце. Через три тижні в суміш потрібно додати 1 ст.цукру і гарненько розмішати. Після цього ємність слід прибрати ще на тиждень. Готову кавказьку настоянку на японській Айві необхідно процідити через марлю і розлити по пляшках. Такий напій буде прекрасним доповненням до жирних м'ясних страв, копченостей і фруктів.

Рецепт японської каріншу

На батьківщині сакури існує величезна кількість рецептів алкогольних напоїв, приготованих за допомогою плодів айви. Одним з найпопулярніших є так званий японський каріншу. Даний напій нескладний в приготуванні, зробити його можна навіть в домашніх умовах.
нарезка айвы для цієї настоянки на Айві нам знадобиться також алкоголь. В якості останнього краще використовувати справжню японську горілку саке. 300 гр. плодів потрібно натерти на тертці і залити 1,8 л японської горілки. В отриману суміш необхідно всипати 1 ст.цукру. Потім ємність з рідиною слід щільно закрити кришкою і поставити в прохолодне місце на півроку. Після зазначеного терміну алкогольний напій потрібно процідити і розлити по пляшках.

Ложка дьогтю

Настоянки на Айві відмінно підходить практично під всі страви українського столу. Найкраще даний алкогольний напій поєднується з фруктами і сирами. Перед подачею на стіл настоянку на Айві необхідно охолодити.

Однак не потрібно забувати і про запобіжні заходи. Японська айва володіє величезною кількістю цілющих властивостей. Але надмірне вживання алкогольних напоїв, отриманих завдяки цьому дивовижному фрукту, може справити несприятливий вплив на організм. У людини можуть моментально віднятися ноги. При цьому свідомість буде продовжувати залишатися ясним.

Японська айва — чудовий подарунок, піднесений нам країною висхідного сонця. Настоянки з цього ароматного фрукта здатні принести людському організму величезну користь. Насолоджуйтесь прекрасними напоями, отриманими з плодів айви. Але не забувайте, що у вживанні алкоголю потрібно перш за все знати міру.

Рецепт наливки из Айвы Рецепт наливки з айви