На сьогоднішній день існує безліч доказів того, що вживання червоного вина в помірних кількостях сприяє продовженню життя людини. Одним з найоригінальніших таких напоїв є, що володіє приголомшливим смаком, гранатове вино.
Основна відмінність цього продукту полягає в його високих антиоксидантних властивостях. Крім того, плоди граната містять в собі такі вітаміни, як до, з, В6. Гранатові зерна мають також лінолевої кислотою, що пригнічує активність канцерогенів. А в протизапальних властивостях цього фрукта вже давно ніхто не сумнівається. Якщо до всіх перерахованих вище якостей граната додати його чудовий смак, стає ясно, чому такий високий попит на цей продукт.
Гранат являє собою один з найдавніших видів фруктів. Але якщо говорити про використання його у виноробстві, варто відзначити, що далеко не кожен сорт фрукта підходить для приготування цінного напою. Більш того, в світі існує всього кілька сортів граната, з соку яких виходить дивовижне і цілюще вино.
Недолік гранатів у вині полягає у високому вмісті в них кислоти, вплив якої доводиться нівелювати, щоб домогтися нормального процесу бродіння. Цю проблему вирішують за допомогою додавання в напій води і цукру.
Батьківщина гранатового вина
Батьківщиною напою прийнято вважати Ізраїль. Саме тут, у верхній Галілеї, була винайдена технологія приготування вина на основі граната без використання цукру, продуктом якої став неповторний і що важливо, натуральний напій.
Ізраїль є не єдиною країною, що займається виробництвом гранатового вина. Крім неї різні традиційні рецепти цього дивного напою існують також і в Вірменії. Туреччина-третя країна, яка виробляє цей продукт. Необхідно відзначити, що, завдяки своєму неповторному смаку і вишуканому аромату, турецьке гранатове вино називають кращим в світі. У цій країні знаходяться більше ста приватних виноробень, кожна з яких виробляє турецьке вино за своїм секретним рецептом.
Рецепт гранатового вина без використання дріжджів
Як всім вже відомо, гранат – не тільки казково красивий, але і досить корисний. Навряд чи хтось зможе встояти перед цими «рубіновими» зернятками, наповненими кисло-солодким соком. Не одне століття цей фрукт використовується як в кулінарії, так і у виноробстві. Цим і пояснюється великий інтерес до рецептів як приготувати домашнє гранатове вино. У домашніх умовах воно, як правило, готується в двох варіантах: з додаванням дріжджів або без них.
Для вина з гранатового соку без дріжджів, потрібно:
- 5 кг гранатів,
- 1,2 кг цукру.
Плоди граната необхідно помити, видалити в них білі перетинки, витягти зернятка і перекласти їх в будь-яку емальований посуд, наприклад, каструлю. Після цього їх слід прим'яти товкачем так, щоб вони виділили сік. Далі, засипте в каструлю цукор. Коли він почне злегка намокати і розчинятися, помістіть суміш в бутель, призначену для бродіння. Горлечко ємності рекомендується закрити за допомогою водяного затвора або гумової рукавички, яку заздалегідь потрібно проколоти голкою в деяких місцях.
Поставте пляшку в тепле приміщення приблизно на 5 тижнів. Зверніть увагу, що протягом усього часу за процесом бродіння необхідно уважно стежити. Якщо воно відбувається не так інтенсивно, тоді щоб збільшити герметичність, шийку пляшки радять обмазати пластиліном.
Процес бродіння вважається закінченим, відразу ж, як здується гумова рукавичка або повітря і піна перестане виходити з водяного затвора. Відкрийте бутель, процідіть рідину, розлийте її по пляшках, і на місяць залиште в погребі. Після закінчення місяця напій буде готове до вживання.
Рецепт приготування гранатового вина з додаванням дріжджів
Цей простий рецепт, як зробити вино з соку граната в домашніх умовах, сподобається всім любителям
незвичайних алкогольних напоїв.
Необхідні інгредієнти:
- 6 шт. гранатів,
- 1 кг цукру,
- 1 упаковка дріжджів,
- 100 гр. ізюм,
- 12 склянок води.
Плоди граната помийте, розріжте на дві половинки, акуратно виберіть зерна. Щоб приготувати вино з гранатового соку, зерна плоду злегка пам'ятайте ложкою. Потім складіть їх в марлю і відіжміть. Одержаний сік злийте в посуд для бродіння. Додавши туди упаковку дріжджів і родзинки, приберіть бутель на 7 днів в тепле місце. Коли мезга підніметься на поверхню, перелийте заграла рідина в зручну бутель і закрийте її, надівши на шийку кришку з гідрозатворів.
У домашніх умовах напій буде бродити 3-4 тижні. Після проціджування його розливають в пляшки, щільно закривають і прибирають в прохолодне місце, щоб дати йому дозріти.
Якщо під час дегустації вина, воно здасться недостатньо солодким, додайте в нього ще трохи цукру і ретельно перемішайте. Потім пляшку необхідно закрити і витримати ще тиждень. Таким способом можна зробити смак вина просто ідеальним.
Таким чином, завдяки нескладним рецептами, приготувати гранатове вино дуже просто. Мало хто зможе встояти перед його чудовим ароматом і яскравим, насиченим смаком. Цей незвичайний напій приваблює не тільки новачків, але і виноробів, що займаються виготовленням вина довгі роки.