Справжні гурмани не знають перешкод у виноробстві і пробують приготувати вино з найрізноманітніших фруктів. Одним з таких експериментів стала айва. Щільний плід, що нагадує зовні грушу, всередині ж володіє феєрією смакових нюансів. Хтось чує нотки лимона, хтось грушево-яблучне післясмак, але кожен говорить, що Айвове володіє незвичайною вишуканою кислинкою.
Японська айва відрізняється від звичайної тим, що її плоди більш кислі і дрібні. Зростає ж Японська айва на кущах, а звичайна – на дереві. Приготоване на основі айви вино виходить в міру солодким, міцністю 12-15% і вважається десертним ігристим вином. Колір напій набуває жовтий, навіть Бурштиновий, смак же насичений, фруктовий, з квітковими відтінками і з приємною кислинкою, схожою з ароматом лимона і багато в чому залежить від ступеня зрілості плоду. З айви також можна приготувати настоянку і наливку .
Рецепт приготування вина з айви подібний до приготування вина з яблук. Айва відрізняється тим, що повністю дозріває нема на кущі, а в результаті зберігання. Тому вино слід робити не відразу ж після зривання плодів, а через місяць–два. За цей період фрукт стає м'яким, соковитим, солодким і набуває насичений жовтий колір.
Старовинний рецепт вина
Буде потрібно:
- Айва-3 кг
- Вода – 4,5 л
- Цукор – 1,3 кг
- Винні дріжджі-5 г
- Лимони - 3 шт.
Приготування.
- Плоди очистіть від насіння, приберіть всі перегородки і подрібніть фрукти. Можна натерти їх на тертці. Отриману масу викладіть в каструлю, поставте під гніт для швидкого виділення соку. Після появи соку, каструлю з айвою поставте на невеликий вогонь, доведіть до кипіння і залиште проваритися близько 15 хвилин. У ще гарячу айву налийте киплячу воду, закрийте кришкою і приберіть в тепле місце.
- Через 4 дні процідіть отриманий компот, додайте цукор, цедру і сік лимона, винні дріжджі. Суміш поставте в темне тепле місце.
- Процес активного бродіння триває досить швидко і завершується через 3-4 дні. Рідина освітлюється, активне газоутворення притухає, а на дні утворюється осад.
- Процідіть сусло через бавовняну тканину і перелийте в ємність з добре закручується кришкою. Це може бути бутель або пластикова каністра.
- Дайте дозріти вину протягом 6 місяців в темному місці при кімнатній температурі, після чого перелийте його по пляшках і приберіть їх в більш прохолодне приміщення ще на 2-3 місяці. Смак і міцність вина стають більш насиченим при тривалому зберіганні, тому не поспішайте відкривати пляшки, а витримайте їх довше.
Рецепт вина для гурманів
Представлений нижче рецепт готується з айвового соку, тому фруктів буде потрібно значно більше. Брати краще звичайну айву. Якщо такої немає, то використовуючи японську, додайте в рецепт яблучний сік від яблук з неяскравим ароматом.
Буде потрібно:
- Айва - 10 кг
- Цукор – 1 кг
- Винні дріжджі-5 г
Приготування.
- У вилежавшей айви видаліть насіння і перегородки і пропустіть плоди через соковижималку. Віддалену серцевину можна пустити на мармелад, так як в ній дуже багато пектину. Туди ж можна відправити і макуха.
- В отриманий сік додайте цукор і винні дріжджі. Можна використовувати і дикі, приготовані на родзинках. Для вина з айви японської на цьому ж етапі додають яблучний сік за смаком, але не дуже багато, щоб не перебити аромат основного інгредієнта.
- Суміш перелийте в ємність, в якій вино буде дозрівати. Це може бути бочка, банка або пластикова каністра. Ємність щільно закрийте і приберіть в темне місце на 6 місяців.
- Молоде вино після закінчення півроку фільтруйте через бавовняну тканину або фільтрувальний папір (серветки).
- Якщо напій мутнуватий, його необхідно освітлити. Зробити це можна за допомогою желатину. Для цього 0,1 г желатину опустіть в стакан з холодною водою на добу. Воду в склянці змініть за цей період 2-3 рази. Набряклий желатин злегка відіжміть і розчиніть в 1 склянці підігрітого вина і вилийте з ємність з вином.
- Освітлення напою триває до двох тижнів, після чого його необхідно повторно відфільтрувати, але вже за допомогою переливання через трубку.
- Розлийте відфільтроване вино по пляшках.
- Пляшки закрийте і поставте в воду з температурою 50-80 0 з на 1 годину. Прогрівання напою оздоровить вино.
- Поставте пляшки в темне місце з температурою не більше 15 0 з на півроку. Після закінчення цього часу вино остаточно дозріє і порадує вас айвовим ароматом.
*додайте в пляшки по 2 родзинки на пляшку, і напій стане ігристим.
Десертне вино з айви
Цей рецепт заснований на класичній технології приготування вина і включає Періодичне додавання цукру і регулярну фільтрацію.
Буде потрібно:
- Айва японська-скільки буде потрібно для приготування 1 л соку
- Вода – 3,2 л
- Цукор – 830 г + 450 г
Приготування.
- Айву очистіть від шкірки, насіння і перегородок. Наріжте на невеликі часточки і залийте водою.
- Варіть компот до розм'якшення плодів, після чого пропустіть фрукти через м'ясорубку або сито. Отримане пюре засипте першою порцією цукру, перемішайте, закрийте кришкою і залиште в темному місці при кімнатній температурі.
- На 4е, 7е і 10е добу перемішайте мезгу і додайте цукор кожен раз в кількості 150 г на літр айвового соку. Також для підгодовування додайте 2 краплі нашатирю на літр вина.
- Закінченням активного бродіння буде утворення осаду і зниження газоутворення. Коли це станеться, відфільтруйте вино, додайте цукор з розрахунку 100 г на літр, дайте вину відстоятися і знову відфільтруйте. Щоб додати цукор, необхідно зробити сироп. Отлейте близько склянки напою і злегка підігрійте. Розчиніть в цьому вині цукор і влийте отриманий сироп в ємність з основною частиною напою.
- Далі перелийте напій в пляшки і приберіть для подальшого дозрівання в темне місце з температурою не вище 15 0 С.щільно закриті пляшки повинні вилежати не менше півроку.