Рецепт домашнього вина з червоної горобини

Червона горобина, якій присвячені вірші, пісні і навіть легенди, є одним з лікарських рослин. Ягоди горобини, містять не тільки вітаміни A, B, C, E, але і залізо, фосфор, пектини, аскорбінову і нікотинову кислоту.

Користь і застосування

У медицині, лікувальні властивості червоної горобини, відомі давно. Соки, настоянки і відвари, які роблять з ягід рослини, застосовуються для боротьби з авітамінозом, фізичним перевтомою і розумовим виснаженням. Завдяки використанню ягід горобини в раціоні харчування, нормалізується процес обміну речовин. Корисні речовини, які знаходяться в ягодах, благотворно впливають на кровоносну і сечостатеву систему.

Традиції народної медицини радять застосовувати сік, зроблений з червоної горобини, для лікування гастриту і боротьби з гемороєм. Вживання горобини, що збільшує протидію організму до нестачі кисню,рябина красная рекомендують людям, що живуть у високогір'ї, а також альпіністам і підводникам. Використання горобини в якості кулінарних виробів, в яких збережені її активні компоненти, сприяє очищенню організму — виводячи з нього шлаки, токсини і знижуючи рівень холестерину.

Варто зауважити, що використання рослини, яке відноситься до категорії «лікарських», має свої обмеження — його не рекомендують вживати особам з підвищеним згортанням крові, високою кислотністю і людям, які мають проблеми з серцем.

Плоди горобини, що мають масу корисних властивостей, але зате гіркий смак, в сирому, первозданному вигляді не вживаються — з них роблять джеми і варення, а також соки, компоти, домашні настоянки , наливки і вина.

Червону горобину збирають після перших заморозків — прийнято вважати, що завдяки обробці холодом, з плодів зникає зайва гіркота. Крім того, саме до початку сезонних похолодань, ягоди рослини досягають повної зрілості. Існує рекомендація, що дозволяє в домашніх умовах приготувати зрілі плоди горобини без настання перших морозів: для цього їх необхідно на 1 — 2 години покласти в морозильник холодильника, потім розморозити. Завдяки такій процедурі« штучних заморозків », якість вина з горобини, буде високим.

Перш ніж приступати до приготування домашнього вина, основою якого послужить червона горобина, треба приготувати закваску, «дикі дріжджі». Спосіб приготування закваски не є складним:

  • Немитий виноград розчавити і помістити в банку, прикривши горловину ємності марлею;
  • Поставити посудину з ягодами на світлі в теплому місці — через 2-4 дня, закваска для виробництва вина буде приготовлена.


Замість винограду, «дикі дріжджі» можна робити, використовуючи родзинки — в такому випадку, ягоди перед застосуванням треба буде намочити в теплій воді.

Вино на основі червоної горобини, зроблене за класичним рецептом

вино с рябинойДля того щоб зробити домашнє вино таким способом, будуть необхідні наступні інгредієнти:

  • Горобина — 10 кг;
  • Вода — 4 л;
  • Цукор — 2,5 кг;
  • Виноград або родзинки (для закваски) — 100 г.

Рецепт приготування

  1. Зробити закваску для вина на основі винограду або родзинок.
  2. Покласти горобину в підходящу за обсягом посуд, залити гарячою водою. Через півгодини злити відстій рідини, горобину залити окропом повторно, дати постояти 30 хвилин, воду злити — ця процедура потрібна для того, щоб позбутися від дубильних речовин, які знаходяться в ягоді.
  3. Придушити ягоди руками, качалкою або подрібнити за допомогою м'ясорубки.
  4. З утвореної маси віджати сік, використовуючи тканину, прес або інший зручний спосіб.
  5. Віджати ягоди. Вичавки покласти в каструлю (пластмасове відро), залити масу гарячою водою, розмішати і залишити остигати до кімнатної температури.
  6. Долити отриманий сік, половину підготовленої кількості цукру і внести приготовлену заздалегідь закваску. Вміст перемішати, накрити марлею, поставити в темне місце, що має кімнатну температуру.
  7. Після того як почнеться процес бродіння, сусло треба процідити через марлю, перелити в посудину, де рідина буде бродити, досипати цукор, що залишився. Горловина посуду закривається кришкою, з встановленим гідравлічним затвором або надівається гумова рукавичка з отвором на пальці.
  8. Посудина з матеріалом переноситься в тепле, ізольоване від сонячних променів приміщення для подальшого бродіння, яке триватиме кілька тижнів.
  9. Коли бродіння завершилося, матеріал за допомогою трубки знімається з осаду, переливається в підготовлену ємність, щільно закривається (варіант — повторно встановлюється гідравлічний затвор) і заготівля переноситься для дозрівання в прохолодне і темне місце на 3-4 місяці.
  10. 1за закінчення процесу дозрівання, вино знімається з осаду і розливається в пляшки.

Завдяки такому рецепту, можна зробити від 4 до 5 л вина, що має міцність 12-14 гр.

Вино, приготоване на основі горобини і яблук

Для того щоб зробити вино на основі червоної горобини і яблук, будуть необхідні:

  • рябиновое и яблочное винаГоробина — 3 кг;
  • Вода — 5 л;
  • Яблучний сік — 3 л;
  • Цукор — 3 кг;
  • Виноград або родзинки, необхідні для « диких дріжджів » — 50 г.

Рецепт приготування вина

  • Зробити закваску« диких дріжджів ».
  • За допомогою соковижималки (іншим способом), приготувати яблучний сік.
  • Засипати горобину в таз, ошпарити окропом, через півгодини злити воду.
  • Подрібнити ягоди.
  • У ємності, де буде проходити початкове бродіння (емальована каструля або пластмасове відро), змішати ягоди, теплу, але некип'ячену воду, половину порції цукру, яблучний сік і бродильну закваску. Прикрити посуд марлею і поставити в тепле приміщення на кілька днів.
  • Після того як маса почне бродити, рідина слід злити і профільтрувати.
  • Перелив сусло в посудину, де буде проходити подальше бродіння, додати другу половину порції цукру і встановити на горловину ємності гідравлічний затвор (гумову рукавичку з отвором в пальці).
  • Перенести посудину з рідиною в приміщення з кімнатною температурою, без доступу світла для бродіння — цей процес (в залежності від температури), триватиме від 2 до 4 тижнів.
  • Коли з трубки гідравлічного затвора перестануть виходити бульбашки вуглекислого газу (опаде гумова рукавичка), вино освітлити і з'явиться осад на дні судини, рідина за допомогою трубки зливається.
  • Молоде вино переливається в іншу посудину і закривається пробкою (варіант — кришкою з гідравлічним затвором) і ставиться для остаточного дозрівання продукту в прохолодному і темному приміщенні на 2-3 місяці. Після того як рідина остаточно дозріє, вино переливають в пляшки.

Термін зберігання вина, зробленого на основі рецепта, із застосуванням горобини і яблук, кілька років. Завдяки такому рецепту, можна приготувати від 7 до 8 л вина, міцністю 12-14 гр.