Терен є дикорослим предком сливи і прекрасним сировиною для приготування вина в домашніх умовах. Через рясного вмісту в ягодах в'яжучих і дубильних речовин вони практично не придатні в їжу, тому переробка ягід на домашнє вино є оптимальним варіантом їх Застосування. Окультурені сорти слив на відміну від терну обділені прекрасним і чарівним ароматом, тому Тернове вино, приготоване в домашніх умовах, нітрохи не поступається за своїми властивостями звичному всім виноградному алкоголю.
За своїм складом ягоди дикої сливи складаються з:
- Кислот (2,5-2,7%);
- Дубильних речовин (1,3%);
- Цукру (13%).
Однак незважаючи на всі показники зробити вино з терну не так вже й просто і для того щоб на виході отримати алкогольний напій відмінної якості необхідно вирішити деякі проблеми. По-перше, так як м'якоть ягід Тернівки м'ясиста за своєю структурою, отримати необхідне для виготовлення вина кількість соку вельми проблематично. По-друге, у винограді на відміну від терну в надлишку вміст бактерій винного бродіння, тому щоб приготувати смачне домашнє Тернове вино потрібно дотримуватися зовсім іншої технології виготовлення, кардинально відрізняється від традиційного способу отримання напою в домашніх умовах з виноградної лози.
Якими повинні бути ягоди терну?
Щоб зробити якісне вино з терну в домашніх умовах рекомендується відбирати стиглі і м'які плоди. Збирати ягоди Тернівки з землі небажано, так як в подальшому для збереження бактерій бродіння, що знаходяться в шкірці, сировина не буде піддаватися промиванні. Після завершення збору врожаю плоди терну потрібно залишити на кілька днів для активного розмноження природного грибка.
Недозрілий терен має терпкий смак і по своїй в'язкості нагадує хурму або черемху, якщо ж ягодам дали повністю дозріти і їх до того ж прихопило морозом, смак плодів стає насиченим і набуває якусь неповторність. Якщо в домашніх умовах приготувати вино з терну саме такої якості, то отриманий алкогольний напій буде не тільки оригінальним, але ще і ефективним в лікуванні різних інфекцій.
Основні рецепти домашнього тернового вина
Багатьом виноробам давно приїлися звичні і відпрацьовані роками рецептури виготовлення вина, тому в голові раз у раз виникає бажання приготувати щось нове. На сьогоднішній день виноробство вважається досить розвиненою галуззю і у вигляді сировини використовуються практично будь-які види плодово-ягідних культур. Терен став одним з найулюбленіших і тому все частіше з'являються нові рецепти приготування. Зупинимося докладніше на найпоширеніших способах отримання вина з тернових ягід в домашніх умовах.
Рецепт вина з терну без дріжджів
Рецепт приготування в домашніх умовах тернового вина полягає в послідовному виконанні таких етапів:
- Для початку потрібно якісно зібрати Зрілі або трохи підморожені плоди і дати їм полежати протягом декількох днів в будь-якому холодному приміщенні.
- Після чого зробити розім'яття ягід терну до однорідного стану і пересипати їх в бродильно ємність (при цьому кісточки з ягід ні в якому разі не видаляються).
- В отриману густу масу необхідно долити воду в співвідношенні 1:1 (якщо було взято 10 кг ягід терну, то потрібно додати 10 л води).
- Помістити бродильну ємність в тепле недоступне стороннім місце до початку активного бродіння маси.
- Після появи на поверхні Тернової маси бульбашок почне відбуватися поступове Відділення соку від мезги.
- Далі потрібно приготувати спеціальний фільтраційний матеріал (сітку або звичайну марлю) і процідити через неї суміш.
- Відокремлений від мезги сік терну перелити в пляшки і поставити під гідрозатвор для подальшого процесу бродіння (додаючи на 1 л соку по 350 г цукру). Зробити сухе домашнє вино з терну можна, додаючи до 1 л отриманого соку меншу кількість цукру (не більше 250 г), тут все залежить від уподобань самого винороба.
- Через 2 місяці готове домашнє вино з ягід дикої сливи потрібно зняти з осаду і розлити в підготовлені пляшки.
Рецепт приготування вина в домашніх умовах без використання дріжджів на виході дає можливість отримати благородний алкогольний напій високої якості. До того ж всі корисні властивості ягід терну зберігаються. Домашнє Тернове вино, отримане за такою технологією, має протизапальну дію і бореться з багатьма хворобами.
Рецепт вина з терну з дріжджами
Рецепт отримання вина з ягід Тернівки з додаванням дріжджів набув широкого поширення і все частіше використовується домашніми виноробами. Для того, щоб зробити ніжне домашнє вино необхідно мати в наявності такі інгредієнти:
- 5 кг ягід терну;
- 3 кг цукру;
- 2 л води;
- Дріжджі (сухі або пресовані).
Рецепт домашнього напою з тернових плодів складається з послідовного виконання наступних етапів:
- Спочатку необхідно зварити сироп з цукру і води. При варінні необхідно періодично знімати утворилася піну і після закінчення її виділення готовий сироп вимикається.
- Плоди потрібно ретельно промити під водою і після чого залити окропом.
- Варити сировину згідно з рецептом слід на маленькому вогні до моменту появи тріщин на шкірці терну.
- Плодам необхідно дати охолонути, після чого їх рекомендується відправити в ємність для бродіння.
- В ту ж ємність додати 1/3 приготованого сиропу і дріжджі і всю масу гарненько перемішати.
- Бродильну ємність закупорити гідрозатворів і поставити в тепле місце приблизно на тиждень.
- Через тиждень в винну масу додається залишився сироп.
- Після закінчення бродіння мезга терну повинна опуститися на дно. Суміш проціджують і переливають знову в бродильно ємність.
- Приблизно через тиждень готове домашнє вино фільтрують і піддають подальшому розливу в пляшки.
Ще варіанти приготування вина з терну (терносливи) →
Рецепт досить простий у виконанні і не вимагає наявності спеціальних навичок. Будь-який початківець винороб зможе повторити його власноруч, головне дотримуватися рекомендованих пропорцій і поетапно виконувати всі дії. Отриманий самостійно напій буде мати оригінальний аромат і володіти приємним і незвичайним смаком, який тільки порадує гостей.