Як поставити вино в домашніх умовах

Вино можна приготувати в домашніх умовах з ягід і фруктів, рецепти напоїв відомі давно, а сам процес можна подивитися на відео в Інтернеті. Для приготування спиртних напоїв підходить більшість садових і диких ягід, але найкращим сировиною для виноробства є виноград. На його прикладі буде розглядатися вся технологія отримання вина в домашніх умовах.

Відбір сировини

Ягоди і фрукти для виноробства в домашніх умовах краще збирати в сонячну суху погоду. При цьому перерва між дощами повинен становити не менше 2-3 днів, в цьому випадку на поверхні буде великавиноград для вина кількість диких дріжджів необхідних для початку бродіння. Для приготування якісного вина всі плоди повинні бути дозрілими. У недостиглому сировину міститься велика кількість кислоти і зроблене з нього вино вийде з неприємною кислинкою. У перезрілих ягодах вже розпочато процес оцтового бродіння, і використання їх може зіпсувати всю партію вина.

Не слід використовувати падалицю і пошкоджені плоди, сухе вино може вийти з присмаком землі або гнилі. Зірвані плоди і ягоди слід використовувати якомога швидше (не пізніше 2 діб), поки не почалася псування сировини. Виноград, призначений для отримання вина, перебирають, видаляють кисті, недоспелие, підгнилі і зіпсовані ягоди. Процес відбору сировини можна переглянути на відео.

Отримання соку

Відібрані ягоди тиснуть, і поміщають в емальований посуд або ємність з нержавіючої сталі. Слід уникати зіткнення соку і ягід зі звичайним металом, відбувається швидке окислення і як наслідок зниження якості домашнього вина. Розминати ягоди краще руками або товкачем, в цьому випадку кісточки в плодах не ушкодяться, і вино вийде без гіркого присмаку. Мезгу в посуді з широким горлом прикривають тканиною і поміщають в тепле місце. Температура в приміщенні повинна бути в межах 20 ° C, а сама ємність не піддаватися прямому впливу сонячних променів.

Протягом доби повинен запуститися процес бродіння. Його ознаками служить освіту на поверхні піниться шапки з шкірки плодів. Цю шапку слід періодично збивати, перемішуючи сусло 2-3 рази на добу. Якщо цього не робити, то в шапці почнеться оцтове бродіння і всі праці будуть марні. Для прискорення початку бродіння в мезгу можна додати винні дріжджі, які роблять самостійно. Для цього достатньо 100 гр родзинок залити теплою водою і настояти в теплому місці протягом 2-3 днів. Якразминание винограда правильно зробити домашні винні дріжджі можна дізнатися з відео в Інтернеті.

Через 3-5 днів відбудеться відділення соку від м'якоті і шкірки. Ознаками цього є: освітлення мезги, поява кислого запаху і шипіння. Після цього слід відокремити заграв сік від макухи. Для цього шапку зі шкіри і м'якоті знімають шумівкою в окремий посуд і віджимають за допомогою преса або марлі. З решти макухи в домашніх умовах можна приготувати чачу, процес виготовлення якої можна подивитися на відео. Сік пропускають через марлю в кілька шарів. При цьому перелив повинен здійснюватися з невеликої висоти. Це роблять для того щоб отриманий сік наситився необхідною кількістю кисню, необхідним для нормальної роботи винних дріжджів. Заповнені соком ємності відправляють для бродіння.

Бродіння

Заповнені соком на ? ємності закривають кришками з гідрозатворів або надягають на шийку бутля гумову рукавичку з проколом. Як ємностей для бродіння добре підходять скляні ємності з-під хімічних реактивів або інша скляний посуд. У ній добре видно весь процес бродіння, а так само утворюються донні відкладення осаду. Бродіння повинно відбуватися в темному приміщенні з температурою близько 22-26°C для червоного вина і 18-20°C для білих сортів. Якщо вихідна сировина мала низький відсоток цукру, то вносять необхідну його кількість. Наявність цукру в плодах можна дізнатися зі спеціальних таблиць. Приблизно через 2-3 тижні сік перегуляє і вийде зелене сухе вино. Ознаками завершення процесу є припинення виділення бульбашок газу з гідрозатвори або падіння рукавички.

Отримання вина

Отримане сухе вино зазвичай дуже каламутне і має різкий смак, тому його відправляють на доброджування. Для цього його зливають з осаду в іншу, чистий посуд. Для переливу вина в домашніх умовах зазвичайбелое вино використовують капронову трубочку. Ємність з вином акуратно піднімають на стілець або стіл і вино через трубочку потихеньку зливають, не збовтуючи осад. Верхній край трубочки повинен бути вище рівня осаду на 2-3 см, а другий кінець бути нижче рівня зливається рідини.

Сухе вино поміщають під гідрозатвор і відправляють у прохолодне приміщення з температурою 10-12°C на 2-3 місяці. За цей час сухе вино придбає кінцевий смак і освітлиться. Якщо вино не повністю освітлити, то його можна залишити відстоюватися на більш тривалий термін або зробити штучне освітлення або обклеювання. Для цих цілей може застосовуватися Бентоніт, желатин або яєчний білок. Після цього вино бутилюють і відправляють на зберігання. Правильно приготоване Домашнє сухе вино в приміщенні з температурою 3-5 ° C може зберігатися протягом декількох років.

Детальніше про те, як приготувати домашні вина і настоянки →

КАК ПРИГОТОВИТЬ ВИНО В ДОМАШНИХ УСЛОВИЯХ.Видео №3.Ставим на брожение. ЯК ПРИГОТУВАТИ ВИНО В ДОМАШНІХ УМОВАХ.Відео № 3.Ставимо на бродіння.