Бражні і ректифікаційні колони в самогонному апараті

Коли з'являється бажання виготовити якісний спиртний напій, часто виникає питання вибору установки, найбільш підходящої для цього. Кожен може керуватися різними порадами досвідчених самогонників або самостійно ознайомитися з існуючим рейтингом доступних пристроїв. Розумним рішенням завжди буде індивідуальне визначення пріоритетних якостей спиртного, своїх технічних і фінансових можливостей і необхідного обсягу дорогоцінної рідини на виході. Майже всі вимоги, що виникають в процесі створення напою, буде виконувати хороший самогонний апарат з бражної або ректифікаційної колоною.

Як проектується бражна колона в самогонному апараті?

Це звичайний варіант ректифікаційної колони з розділеними фракціями і з невеликою кількістю
Верхняя часть бражной колонны с дефлегматтором тарілок. Якісний продукт в такому апараті можна отримати після декількох перегонок. Ця технологія має певні недоліки:

  • З 10 л сирцю можна отримати тільки 5-7 л самогону після неодноразового зняття голів і хвостів;
  • Кожен новий напій буде відрізнятися від попереднього за кольором і запахом;
  • Відсутність можливості створення міцного спиртного з невеликою кількістю сторонніх домішок.

Завдяки контактним елементам, кожна бражна колона розділяє вміст на фракції і сприяє теплообміну. У деяких пристроях застосовуються провальні тарілки, до головних достоїнств яких можна віднести невисоку ймовірність забруднення викинутої піною і легкість очищення. За допомогою таких Колон можна швидко переганяти брагу в хороший міцний самогон.

Бражная колона має ряд основних переваг:

  • Завдяки відсутності необхідності багаторазових повторень циклів перегонки, знижуються енерговитрати;
  • Можливість створювати хороший напій, максимально наближений по чистоті до спирту, зі збереженням смакових якостей вихідної сировини;
  • Завдяки поділу вмісту, бражна колона дозволяє підвищувати концентрацію фракцій і зменшувати кількість шкідливих відходів після перегонки.

Переваги використання таких установок для створення спиртних напоїв в кілька разів перевищують їх можливі недоліки.

Технічні вимоги самогонного апарату

Розглянемо основні вимоги, яким повинен відповідати хороший самогонний апарат. В ідеалі висота колони повинна досягати 50 см.від цього буде залежати якість поділу і фортеця продукту на виході. Мінімальну висоту визначає необхідність достатнього захисту від виходу частинок браги з випарами. Деякі фахівці наполягають на необхідності проектувати висоту колони не менше 30 внутрішніх діаметрів.

Також знадобиться керований дефлегматор, який повинен гасити всю підведену потужність. Можна встановлювати кілька таких пристроїв для того, щоб домогтися стабільності в роботі бражної колони. Регулювати рівень охолодження дефлегматора потрібно поступово. Для цього підходить пристрій,чертеж бражной колонны дозволяє точно дозувати натиск води. З усіх варіантів, доступних в побуті, найкраще використовувати радіаторні крани для систем опалення. На апараті обов'язково повинна бути встановлена система охолодження. Перед входом в конденсатор на колоні, робоча схема якої базується на паровому відборі, має бути передбачено місце для термометра. Переведення води в холодильники і дефлегматори здійснюється окремо. Для гарячої рідини потрібно використовувати тільки силіконові трубки, а в інших випадках допускається установка шлангів з ПВХ.

При дотриманні основних технічних вимог можна створити хороший самогонний апарат. Деякі умільці створюють власні модифікації. Під вказаний набір технічних вимог підходить велика кількість конструкторських рішень, перевірених в роботі.

Ректифікаційна колона в самогонному апараті

Ректифікаційна колона являє собою вертикальний циліндричний посудину змінного або постійного течії, укомплектований внутрішніми пристроями для обміну теплом і рідиною, а також допоміжними розділяють вузлами. Класичні установки являють собою вертикальні циліндри, всередині яких розміщуються елементи, призначені для введення, розподілу і збору парів і рідини. Нагріваються суміші надходять в ректифікаційну колону з перегінного куба. Потім легкі фракції концентруються у верхній частині пристрою, а важкі ? у нижній. На ринку доступні атмосферні і вакуумні ректифікаційні колони побутового та промислового призначення.


Майже завжди самогонний апарат з хорошою ректифікаційної колоною використовується тільки для створення алкоголю. При цьому установки, спроектовані за аналогічним принципом, можуть бути задіяні як в найпростіших лабораторних приладах, так і в складних промислових конструкціях в нафтопереробній, газовій або хімічній галузях. Висота промислових ректифікаційних колон може досягати 90 м, а ширина 16 м.

Детальніше про відмінності бражної і ректифікаційної колон →

Вибір ректифікаційної колони

Багато хто не розуміє, що на мідному апараті важко отримати найчистіший спирт, тому рекомендуєтьсяРектификационная колонна віддати вибір нержавіючої сталі. Оптимальним варіантом для наповнення є СПН. Слід бути уважним при покупці тому, що на ринку сьогодні повно приладів з РПН, кільцями рашига або невеликими камінчиками. Ці матеріали не можуть забезпечити досить високу швидкість виробництва спирту. Також більшість виробників нехтують утепленням ректифікаційних колон і реалізують голі труби, не здатні виробляти нормальний продукт.

Рейтинг кращих ректифікаційних колон для самогонного апарату →

Висновок

Сьогодні ні для кого не буде проблемою придбання самогонного апарату. На численних сайтах в Інтернеті доступні найрізноманітніші конструкції, що відрізняються за матеріалами, вартості і технології виготовлення. Розчарування покупців може викликати недостатня обізнаність виробників в основних принципах функціонування самогонних апаратів, не кажучи вже про бражних або ректифікаційних колонах.

Багатьом початківцям самогонникам, які купили за порівняно чималі гроші хороший імпортний агрегат, доводиться доплачувати, щоб довести його до розуму самостійно і отримати хоча б звичайний алкогольний напій. Тому бажано кожному попередньо вивчити конструкцію нормальних самогонних апаратів, принцип роботи ректифікаційних і бражних колон, визначитися з умовами, в яких буде створюватися спиртне, необхідною кількістю алкоголю на виході, а також своїми фінансовими можливостями, і тільки після цього купувати установку і приступати до самогоноваріння.

Https://www.youtube.com/watch?v=9Dd1invChjg