Пиво Пауланер (Paulaner) - смак витонченого пивоваріння з Баварії

Пауланер — пиво з Німеччини. Його історія налічує понад 400 років, а рецепт зберігається в суворій таємниці. Бренд цінується і любителями, і справжніми знавцями пінного. І цьому напевно є причина.

Пиво Пауланер (Paulaner)

Поговоримо про пиво Paulaner, в чому його особливість, які різновиди напою існують і як правильно вживати німецьке хмільне.

Історія бренду

Появі на світ пива Пауланер (Paulaner) світ зобов'язаний ченцям абатства Нойдек про дер ау. Оскільки монастир був на повному самозабезпеченні, крім виробництва сільськогосподарської продукції монахи-пауланці варили пиво. Воно було безпечніше у вживанні, ніж вода, до того ж висококалорійне і ситне, що допомагало пережити тривалі пости. Надлишки йшли на продаж сусіднім селянам. Таким чином в Скарбничці монастиря з'являлися гроші.

Незабаром про пиво пауланців дізналися городяни. Пивовари Мюнхена занепокоїлися зростаючою популярністю монастирського пінного і в 1634 році подали скаргу владі на більш вдалих підприємців. Таким чином з'явилася перша згадка про пиво Пауланер.

В кінці XVIII століття на посаду головного пивовара монастиря вступив захоплений чоловік, який не боявся експериментувати. Він перебував у постійних пошуках нового смаку, шукав нові критерії якості пінного. Його ім'я Валентин Стефан Штілль. Завдяки йому був створений унікальний рецепт пива Пауланер, яким користуються і сучасні пивовари.

Справжню популярність бренду Пауланер приніс фестиваль Октоберфест в 1810 році. Майстри Paulaner були запрошені на свято, де удостоїлися честі встановити намети і пригощати гостей своїм пінним.

Особливості виробництва і склад напою

Пиво Пауланер і в наші дні виробляється за старовинним рецептом. До його складу входять тільки натуральні інгредієнти:

  • Пшениця;
  • Солод;
  • Ячмінь;
  • Хміль;
  • Джерельна вода;
  • Дріжджі верхового бродіння.

Для варіння пива Пауланер використовується ячмінь преміум-класу, хміль, спеціально вирощений в околицях Мюнхена. Приготування хмільного проводиться за класичним рецептом, що включає в себе такі етапи:

  1. Відбір кращих зерен, перемелювання на найдрібніші частини.
  2. Затирання солоду, варіння у великому чані.
  3. Подальша неодноразова фільтрація очисними системами різних рівнів.
  4. Тривале верхове бродіння.
  5. Настоювання напою.

Цікаво! У дні правління баварських королів пиво Пауланер подавалося під назвою "баварське шампанське", оскільки мало густу стійку піну з великими бульбашками.

Смак, колір, аромат, міцність і калорійність напою

Пиво сорту Пауланер належить до преміум класу. Його особливості:

  • Колір пінного залежить від його рецептури. Зустрічаються напої зі світло-солом'яним, золотим, медовим і темно-коричневим відтінками.
  • Аромат заснований на хмільний частці з ягідними, фруктовими, пряними півтонами.
  • Смак м'який, легкий, солодовий, в якому присутні шоколадні, медові, трав'яні, пряні, пшеничні, фруктові відтінки. Це різноманітність залежить від сорту пива і наявності в складі додаткових компонентів.

Міцність Пауланера залежить від марки і коливається від 4,9 до 7,9%. Калорійність трохи вище стандартної-47 ккал на 100 г продукту.

Асортимент

Компанія Paulaner не стоїть на місці, у шанувальників баварського пива завжди є вибір.

Paulaner Ŵeissbier

Пауланер Вайсбір – пшеничне нефільтроване пиво. Колір-темно-шоколадний. Напій злегка гіркуватого смаку, в якому зустрічаються фруктові, пшеничні і пряні відтінки. Відзначається баланс між свіжістю і солодкістю. Через кілька ковтків з'являється ніжний присмак яблучного лікеру.

Фортеця Paulaner 5eissbier 5,5%.

Paulaner Hefe-Ŵeissbier Non-Alcoholic


Пиво Пауланер безалкогольне. Забарвлення напою Помаранчевий. Через кілька ковтків залишається привабливе гвоздикове, бананове післясмак. Аромат цитрусовий з нотами коріандру. Гастрономічні перевагу-пшеничне.

Paulaner Hefe-Ŵeissbier Dunkel

Хефе-Вайсбір Дункель – традиційне темне пиво. Смак його ніжний з відтінками пшеничного амбре, смаженого ячменю, фоном до якого йдуть карамельні нотки. Колір темно-коричневий. Напій нефільтрований.

Фортеця Hefe-Weissbier Dunkel 5,3%.

Original Munchner Hell

Пауланер оригінальне Мюнхенське Хель – сорт світлого пива з м'яким солодовим смаком. Колір прозоро-золотистий. Після декількох ковтків відчуваються трав'яні нотки. Ідеальний баланс між хмелевою гіркотою і солодкістю. Насиченість розкривається поступово.

Фортеця Munchner Hell 4,9%.

Paulaner Oktoberfest

Пауланер Октоберфест – витончене пиво золотистого кольору. Цей вид пінного характеризується балансом між легкими хмелевими нотами і насиченим солодовим смаком. Повнотіла, яскравий продукт. Післясмак сильний з характерною гіркотою і одночасною солодкістю. Піна благородна, сильна.

Фортеця Oktoberfest bier 6,0%.

Paulaner Salvator

Пауланер Сальватор – традиційне пиво з солодовим смаком і збалансованою солодкістю. Колір напою каштановий. Пінка рясна карамельного відтінку. Присмак шоколадний, згладжений легким хмельовим ароматом. Характер напою повнотіла пивний.

Фортеця Salvator 7,9%.

Paulaner Hefe-Ŵeissbier Naturtrub

Хефе-Вайсбір Натуртрюб – пшеничний сорт пива. Хмільний компонент ледь відчувається. Пінне відрізняється бадьорить дією. Напій з вмістом фруктових ноток манго, банана, що переходять в пшеницю.

Фортеця Hefe-Weissbier Naturtrub 5,5 %.

Paulaner Brauhaus Worldwide

Бройхаус Вайсбір – освіжаюче класичне пиво з надзвичайною м'якістю, легким дріжджовим ароматом. Колір Бурштиновий. Піна щільна, рясна. Характер напою мутний, з невеликою гіркуватістю, в поєднанні з фруктовим відтінком.

Фортеця Brauhaus Worldwide 5,2%.

Pauwel Kwak

Пиво Квак – немасовий продукт, відноситься до елітних сортів пива. Темний напій з характерним солодкуватим присмаком. Колір глибокий, Бурштиновий. Приємний аромат фруктового змісту, де чітко відчувається банан, карамель, цитрусові. Післясмак з легкою гіркуватістю і прянощами.

Фортеця Pauwel Kwak 8,4%.

Правила вибору і вживання пива Пауланер

Щоб не розчаруватися при дегустації легендарного напою, необхідно знати особливості його вибору:

  • Етикетка дає повну інформацію про виробника, склад пінного, фортеці, офіційній адресі компанії;
  • Справжній бренд не містить ароматизаторів, барвників, хімічних компонентів;
  • Продукція у вільному продажу представлена в скляних пляшках по 0,5 л, жерстяних банках по 0,5 або 1 л;
  • Пиво не повинно містити домішок, каламуті, осаду, інше свідчить про його підробку;
  • Тара рівня преміум: без сколів, нерівних швів, потертостей, смазанностей, клейових патьоків;
  • Справжнє пиво Пауланер міцністю від 4-5%, більш низькі градуси є ознакою фальсифікації;
  • Купувати напій потрібно в перевірених магазинах, які на першу вимогу готові надати сертифікат продукції.

Важливо! На етикетці справжнього Пауланер золоте зображення святого Франциска на круглій печатці.

Пивовари рекомендують вживати напій відповідно до наступних правил, які призводять до кращого розкриття його смаку:

  • Розлив виробляють у високі келихи тонкого скла або пінти під кутом 45 градусів. У процесі не варто поспішати — баварське пиво дає сильну піну;
  • Для оптимального розкриття смакових якостей пиво слід охолодити до 5-8 ° з;
  • Поєднувати Пауланер рекомендують з баварськими ковбасками, сушеною рибою, чіпсами, м'ясними нарізками, снеками.

Пиво Пауланер легко розпізнати з першого ковтка. Продукція компанії радує своєю різноманітністю, яке дозволяє насолоджуватися напоями протягом тривалого часу.

Автор: Світлана
спеціально для byhaem.in.ua

Відео огляд пива Пауланер (Paulaner) в банку і пляшці, яке справжнє