Наскільки вигідний пивоварня бізнес говорить вже те, що пиво є одним з найбільш затребуваних суспільством продуктів. Вже багато років воно не втрачає свою популярність. Одним з найбільш популярних продуктів є живе пиво. Вигідність такого малого бізнесу стимулює відкриття міні-пивоварень і невеликих заводів.
Нюанси організації бізнесу
Як бізнес пивоварня прибуткова, завдяки тому, що свіже живе пиво набагато перевершує за смаковими якостями продукцію, яку виробляє великий пивоварний завод. До того ж, живий продукт корисніше, так як не призначений для тривалого зберігання. Тому в його складі відсутні шкідливі добавки та консерванти, а якщо і є, то їх кількість мінімальна. Саме таке пиво воліють пропонувати своїм клієнтам хороші кафе, ресторани і бари. Сертифікація та ліцензування для міні-пивоварень не потрібні.
Перед відкриттям міні-пивоварні, слід розрахувати план за обсягами виробництва. Найбільш поширеними по потужності є такі виробничі об'єкти:
- Мікро-пивоварня — 100-1000 л / добу,
- Мікропивоварня чи невеликий пивоварний завод ? 1000-15000 л/добу.
Найбільш поширеними є виробничі об'єкти малого пивоварного бізнесу потужністю 1-2 тис.л/добу. Щоб організувати пивоварне виробництво, потрібно приміщення, площа якого повинна бути не менше 45 м2. Також може знадобитися Складське приміщення, тоді його теж потрібно закласти в план. Дуже важливо, щоб об'єкт виробництва був розташований недалеко від потенційних клієнтів. Інакше сильно зростуть витрати на доставку готової продукції. До того ж, напій буде вже не першої свіжості.
Вимоги до приміщення
Виробниче приміщення обов'язково повинно мати вентиляційну систему. Бродильне і варильне відділення рекомендується облицювати кахлем. Висота стель повинна бути не менше 3,4 м.Об'єкт повинен бути підключений до водопроводу, каналізації та електромережі (380 в).
Формати
Існує кілька типів пивоварень.
- Виробництво пива здійснюється в окремому приміщенні. Потім воно розвозиться по барах і ресторанах в кегах. Основним мінусом такого формату є складна організація збуту. Не завжди буває просто увійти зі своєю продукцією в потрібний сегмент закладів громадського харчування, так як він досить вузький. У ресторанах пива споживають не так вже й багато, а пивні точки воліють товар розкручених брендів.
- Виробництво відкривається при точці продажу (клуб, паб, ресторан). Цей варіант дозволяє скоротити транспортні витрати і підійде для диверсифікації пивоварного справи.
- Міні-пивоварня в торговому центрі. На розлив пиво можна буде реалізовувати в барі, а бутильоване — з полиць гіпермаркету. Якщо потужності невеликі, то пакувальне обладнання не потрібно. Готовий продукт можна розливати в пластикову тару вручну.
Вибір базового обладнання
Щоб відкрити міні-пивоварню, потрібно придбати спеціальне обладнання (слід закласти в план). Його вибір на ринку досить великий. Безперебійна робота міні-пивоварні має на увазі наявність: бродильних ємностей, стерилізуючих пристроїв, електроплит, ферментаторів, сусловарочного котла. Також потрібно буде купити кеги. Це мінімальний комплект, який потрібно внести в план.
Для повноцінної міні-пивоварні ще потрібно наявність: насоса для затору і сусла, водогрійного і гідроциклонного апаратів, парогенератора, теплообмінника, роздавальних резервуарів, насосів для молодого пива і кінцевого продукту, пульта контролю і управління, генератора льоду, охолоджувача для дріжджів, дображивателя.
У наш час можна легко купити обладнання західних, китайських або вітчизняних виробників. ціни, звичайно, сильно відрізняються. Якщо вітчизняне обладнання (потужність 1000 л/добу) коштує 150-200 тис.$, то аналогічне Західне не менше 400-500 тис.$.
Додаткове обладнання
Крім основного виробничого комплекту для міні-пивоварні може знадобитися ще й додаткове обладнання. Наприклад, в план потрібно закласти ємності для зберігання і транспортування готового продукту, якщо об'єкт знаходиться на відстані від клієнта. Слід також розуміти, що кеги ? це тара багаторазового користування. Отже, їх потрібно буде мити. Можна обзавестися заправною машиною, яка наповнює кеги пивом і миє їх. Такому обладнанню потрібно підведення повітря, холодної і гарячої води. Кеги можна мити і вручну. Для цього знадобиться купити фітинги та замки на них, а також заливають головки.
Сервіс та додаткові послуги
Багато постачальників обладнання надають послуги з монтажу та налагодження, а також здійснюють його сервісне обслуговування та ремонт. Крім них, ремонтувати пивоварну техніку може будь-який спеціалізований сервісний центр. Ще постачальники нерідко пропонують послуги з навчання персоналу і постачають міні-пивоварні своєю рецептурою пива.
Етапи виробництва
Контролювати процес виробництва пива повинен грамотний технолог. Власнику бізнесу теж необхідно знати нюанси пивоваріння. Виробництво можна розділити на наступні стадії:
- Підготовка сусла,
- Ферментація,
- Доброджування,
- Фільтрація,
- Пастеризація.
Найбільш рентабельним вважається пиво в кегах, а виробляти його вигідніше з використанням солодового екстракту, а не солоду. Останнім часом саме він вийшов на перший план як базова сировина.
[ads-pc-4]
Сировина
Сировиною для виготовлення пива є:
- Солод (солодовий екстракт) і хміль,
- Пивні дріжджі,
- Вода.
Для отримання напою з хорошими смаковими якостями краще використовувати м'яку воду. Тому може знадобитися обладнання для її фільтрації. Його потрібно закласти в бізнес-план. Сировину можна імпортувати (вигідний варіант, якщо брати великими партіями) або закуповувати на великих пивзаводах.
Підводячи підсумки, можна сказати, що міні-пивоварня ? це вигідний і рентабельний бізнес. В умілих руках вона може принести дуже хороший дохід.