шампанське Просекко-повний огляд італійського ігристого, яке Prosecco вибрати

Просекко (Prosecco) — шампанське родом з Італії. Це сухе ігристе, для виготовлення якого використовують добірний виноград кращих сортів. Випускають спиртне на північному сході країни. Італійська назва продукту-Prosecco, також зустрічається варіант Proseco.

просекко шампанское

Виробники пропонують кілька різновидів алкоголю, що відрізняються різним вмістом цукру і вуглекислого газу. Спиртне володіє унікальними дегустаційними якостями, завдяки яким його оцінили знавці ігристого в усьому світі. Сьогодні алкогольна промисловість Італії забезпечує світовий ринок різними марками шампанського, і кожен з представлених напоїв — зі своєю «родзинкою».

Історична довідка

Далеким предком Просекко вважається вино Ріболла, вироблене в Італії з кінця XVI столітті. Згадки про напій виявлені в історичних хроніках того періоду. Алкоголь, що володів чудовим смаком і ароматом, користувався величезною популярністю. Особливо славилося спиртне з Трієста, і виробники, бажаючи виділити продукт, вирішили дати йому нову назву.

Шампанське стали називати на честь невеликого містечка Просекко, розташованого в північно-східній частині Італії.

Алкоголь, який виготовляли в Трієсті, відрізнявся солодкістю. Технологію виробництва вдосконалили тільки в 1960-х рр., і на ринку з'явилося вино Prosecco із середнім і низьким вмістом цукру.

В даний час на світовий ринок надходить 150 млн.примірників Просекко в рік.

Склад і особливості виробництва

просекко шампанское

Основа для виготовлення ігристого вина виду Prosecco — виноградні плоди Глера, що володіють високою кислотністю. Також в числі компонентів можуть бути присутніми ягоди сортів Бьянкетті, Перера, Вердізо.

У складі італійського шампанського входять 3 компоненти:

  • Ягоди;
  • Цукор;
  • Дріжджі.

Просекко виготовляють за технологією Шарма. Для виробництва спиртного використовують найякісніші плоди, які піддають процесу подвійної ферментації.

Шарма — метод, який використовується багатьма світовими виробниками ігристого. Спосіб також називають Шарма-Мартінотті, по імені його розробників, Федеріко Мартінотті і Ежена Шарма.

Етапи процесу виробництва шампанського:

  1. Відповідні для приготування сусла плоди ретельно відбирають, потім пресують, відокремлюючи сік від шкірки.
  2. Отриману основу залишають для бродіння на 2-2,5 тижні.
  3. Видаливши осад, напівфабрикат поміщають в сталеві резервуари і, приєднавши дріжджі і цукор, залишають майбутнє шампанське на кілька тижнів для додаткової ферментації.
  4. Італійські технологи витримують шампанське на дріжджах при температурі 18-25°c близько місяця, вважаючи такий період цілком достатнім. Однак багато виробників продовжують стадію вторинного бродіння, завдяки чому вдається домогтися більш яскравих смако-ароматичних якостей.
  5. Після завершення ферментації продукт фільтрують і розливають по пляшках і настоюють на 1 міс.

З 2020 р лінійка Просекко поповнилася рожевим шампанським, в складі продукту — темний виноград. Для виготовлення такого спиртного використовують плоди Піно Нуар, вміст яких становить близько 15%.

Prosecco — вино, яке виробляють тільки в італійських регіонах Фріуллі-Венеція-Джулія і Венето. Виноградники розташовані в провінціях: Падуя, Тревізо, Трієст, Венеція, Горіція, Віченца, Удіне, Порденоне.

Дегустаційні особливості, міцність і калорійність напою

Просекко — напій світлого жовтого, з перловими переливами, відтінку. Перламутрові відблиски особливо помітні в келиху, зачаровуючи вишуканою грою колірних нюансів. Залежно від типу шампанське може набувати рожевого відтінку.

Смакова композиція складена фруктовими нотами. Домінуючу роль відіграють цитрусові і виноградні тони, на другому плані — грушеві, яблучні, абрикосові, персикові і мигдальні нюанси.

Ароматичний букет — витончений, освіжаючий, підкорює яскравістю стиглих фруктів.

Енергетична цінність 100 мл Просекко — 75-80 ккал. Показник варіюється в цих межах в залежності від виду шампанського.


Міцність спиртного — 11-12%.

Відмінності від шампанського

просекко отличия от шампанского

Просекко — знаменитий алкоголь, який за кількістю продажів перевершив класичне шампанське. Незважаючи на очевидну схожість цих двох напоїв, кожен має унікальні відмінні риси.

Параметр Просекко шампанське
сировина Глера, іноді з додаванням плодів інших сортів Піно Меньє, Піно Нуар і Шардоне
метод виробництва Шарма Шампенуаз
період бродіння близько 3 тижнів мінімум 12 тижнів
вміст вуглекислого газу варіюється в залежності від виду, знаходиться на середньому рівні висока, завдяки чому бульбашки більш інтенсивні і «довгограючі»
смакові показники Легкий, ніжний і солодкий фруктовий букет з додатковими вершковими і горіховими нюансами складна композиція на фруктовій основі з переважанням цитрусових, доповнена сирними і мигдальними відтінками

Шампанським Просекко називають тільки в Україні. За міжнародними стандартами напій відносять до ігристих вин, і це визначення застосовують в більшості країн.

На пляшках шампанського з Італії Просекко, а точніше, на пробках, присутнє маркування DOC або DOCG. Це позначення гарантованого виробником оригінальної якості. Такий знак наносять на всю італійську алкогольну продукцію.

Різновиди Просекко

Шампанське Просекко за наявністю вуглекислого газу ділять на 3 види.

  1. Сильногазоване . Тиск в пляшках ігристого становить 3 атм. і більше. Екземпляри цього виду по-італійськи називають " spumante»("спуманте").
  2. Слабогазоване . Показник тиску не перевищує 3 атм. Таке спиртне називають " frizzante»("фріззанте").
  3. Тихий . Тиск у пляшках відсутній, і Просекко не має характерних для шампанського бульбашок. Це вино називають "tranquillo» («транкуїлло»), що буквально означає "Спокійний". Також використовується визначення calmo»("кальмо"). Екземпляри випускають досить рідко, і вони призначені тільки для внутрішнього ринку.

Просекко зі слабким ступенем газоутворення в Італії часто називають «Джентіле» («gentile»). Значення слова - » м'який«,» делікатний«,»приємний". Це визначення яскраво відображає характер слабогазованого спиртного-тонкий, легкий і ніжний.

За ступенем вмісту цукру Просекко ділять на:

  • Dry (драй), з кількістю речовини від 17 до 32 г/л;
  • Extra dry (екстра драй), рівень солодощі якого становить 12-17 г / л;
  • Brut( брют), що містить в 1 л 6-12 г цукру;
  • Extra brut( Екстра брют), показник солодкого речовини в якому в межах 3-6 г / л;
  • Brut cuvé (брют кюве), з повною відсутністю цукру.

Правила вживання

Просекко подають у фужерах для шампанського, подовжених, злегка звужуються у верхній частині. Келихи такого типу називають «флейтами», в них бульбашки і аромат зберігаються на тривалий час. П'ють ігристе охолодженим до температури 7-8°С.

Просекко не відноситься до витриманого шампанського. Для дегустації підходить саме молоде спиртне, так як смаковий і ароматичний букети з часом втрачають насиченість.

В якості гастрономічного супроводу до шампанського ідеально підійдуть:

  • Нежирне м'ясо;
  • Морепродукти;
  • Риба;
  • Легкі закуски;
  • Сирна нарізка;
  • Десерти;
  • Фрукти;
  • Ягоди.

Чудовим дуетом для Просекко стануть страви італійської кухні. Лідери в цьому списку-різотто і тірамісу.

Вино вживають в чистому вигляді перед обідом. Алкоголь також включають до складу коктейлів, нерідко замінюючи їм входить до складу шампанське.

Найпопулярніший мікс з Просекко в Італії — Spritz (Спрітц). Це традиційний Венеціанський аперитив, до складу якого, крім ігристого, входять содова і біттер.

Популярні марки Просекко

Вибрати шампанське Просекко допоможе складений нами рейтинг, до якого увійшли найвідоміші і продаються марки італійського ігристого.

Bacio Della Luna (Бачо Делла Луна), 11%

игристое вино prosecco

Шампанське категорії екстра драй впізнається по заворожливому жовтуватому кольору з зеленими переливами. Назва напою перекладається як»поцілунок Місяця".

Гастрономічна композиція Просекко цієї марки складена свіжими яблучними і грушевими нотками, які доповнені апельсиновими нюансами. Напій залишає тривалий післясмак з ледь відчутною кислинкою. В ароматичному букеті помітні фруктові і трав'яні відтінки.

Casa Coste Piane Valdobbiane (Casa Coste Piane Valdobbiane), 11%

Casa Coste Piane Valdobbiane (Каза Косте Пьяне Вальдоббьяне)

Шампанське виготовляють на невеликому виноробному підприємстві, що належить Лорісу Фолладоре.

Спиртне відтінку соломи володіє фруктовою свіжістю, що переходить в тонке мінеральне післясмак. У багатому ароматі поєднуються мотиви апельсинів, квітів і меду.

Nino Franco (Ніно Франко), 11,5%

Nino Franco (Нино Франко),

Випускається брендом сухе Просекко — високоякісне ігристе вино. На пляшках красуються етикетки з написом Superior (»Вищий"), що демонструє еталонність напою.

Смаковий букет ніжно-солом'яного шампанського підкорює солодкуватою свіжістю фруктів. Основа композиції-соковиті ноти стиглої груші, доповнені включенням вершків і мигдалю. Ароматичний супровід-яскраве, медово-яблучне.

Villa Sandi (Вілла Санді), 11,5%

Villa Sandi (Вилла Санди),

Витончений брют виробляє компанія Giancarlo Moretti Polegato (Джанкарло Моретті Полегато). Головний офіс підприємства знаходиться в Венето, на середньовічній віллі Санді, що дала назву шампанському.

Сухе Просекко відтінку світлої соломи має приємний яблучним смаком. Букет гармонійно доповнений свіжими рослинними і легкими пікантними нотками. Завершує картину ненав'язливий плодово-квітковий запах.

Сухе шампанське брют (Brut) — найблагородніший напій у світі →

Contarini (Контаріні), 11,5%

Вино Просекко Контаріні — брют, вироблений виключно з ягід Глера. Урожай збирають тільки на території Венето.

Світле з золотистими відблисками шампанське виділяється солодкуватим квітково-фруктовим смаком, доповненим тонами меду і свіжої випічки. Яскрава композиція гармонує з відповідним ароматом, в якому переважають цитрусові мотиви.

Valdo Origine (Вальдо Оріджіне), 11,5%

Valdo Origine (Вальдо Ориджине)

Шампанське марки Valdo відноситься до категорії брют. Якість спиртного підтверджено маркуванням Superior.

Гастрономічна композиція Просекко живого сонячного відтінку складена яскравими фруктовими нотками. Букет, розкриваючись, залишає тривалий післясмак. Ароматичний супровід-легке, витончене, квітково-фруктове, з медовими включеннями.

Ruggeri Giallo D'oror (Руджері Джалло Д'оро), 11%

Ruggeri Giallo D’Oror (Руджери Джалло Д’Оро

Шампанське Ruggeri — продукт виробництва однойменної сімейної компанії. Для виготовлення використовують виноград одного врожаю, і алкоголь відноситься до категорії міллезімного.

Просекко виділяється благородним золотим відтінком. Алкоголь володіє гармонійною свіжістю, в основі якої — фруктові мотиви. Тривалий післясмак наповнений легкими квітковими і деревними тонами. Композиція підкреслена відповідним ароматом.

Шампанське Просекко-вчимося подавати і закушувати ігристе вино →

Просекко — італійське шампанське з тонким смаком і чудовим ароматом. Продукція різних марок, представлена на ринку, відрізняється унікальними характеристиками. Вживають напій в чистому вигляді або в складі коктейлів. Легке шампанське підійде для будь-якого випадку, а в поєднанні з правильною закускою розкриє все багатство смакоароматичного букета.

Автор: Анна
спеціально для byhaem.in.ua

Відео огляд: як вибрати шампанське Просекко, що означають написи на етикетці