Таблиця розведення самогону додаванням води

Розведення самогону водою відбувається з метою зменшення його фортеці. Навряд чи хтось стане пити чистий, нерозведений напій. Але, в яких пропорціях його розбавляти знає не кожен. Для цього можна скористатися спеціальною таблицею Фертмана, в якій показано як слід розводити спиртові напої.

я

Як видно, головна складність в приготуванні самогону — вірно вибрати пропорції для розведення. Крім застосування таблиці можна скористатися спеціальною формулою:

PicMonkey-Collage26 (A / B) * C — C = D,

  • Де а — первісна міцність спирту,
  • В — бажані обороти,
  • З — обсяг наявного самогону,
  • D — об'єм води для розведення.

Наведемо приклад. Ми маємо 1 літр 94% спирту. Отже: А буде дорівнювати 94 %, з = 1 літр. А отримати потрібно напій 40%. Обчислюємо згідно з формулою:

(94 / 40) * 1000 — 1000 = 1350 (мл).

Скористатися таблицею, як видно з прикладу, набагато простіше, ніж проводити обчислення.

Необхідність розведення

Часто виходить, що в домашніх умовах ми отримуємо самогон різного рівня фортеці. Відбувається це через велику різноманітність продуктів, на основі яких він готується. Серед найбільш популярних: варення, свіжі ягоди і фрукти, пшениця, кора дуба, чорнослив та інші. Навіть з ідентичних інгредієнтів не завжди вийде напій однакового рівня міцності. Крім цього, ми не завжди зможемо дотримати всі етапи і нюанси його приготування. Таке під силу лише механізованому виробництву.

У процесі приготування спирту можна отримати напій до 96% фортеці. Природно, він не придатний для вживання. Тоді самогон розводять іншою рідиною.

Правила розведення самогону

Окрім обчислення кількості води, якою слід розбавляти самогон, необхідно знати деякі інші правила:

  1. 6aa81f5e128a4d114c3956bf92f60230 Найвідоміше ще з уроків хімії правило — не можна лити воду в спирт (в нашому випадку самогон), так як рідина сильно нагрівається, внаслідок чого зміниться не тільки її смак, але і фортеця. Обов'язково лийте тільки самогон в воду.
  2. Краще використовувати спеціальну джерельну воду або, в крайньому випадку, очищену. Вода з-під крана, як правило, містить багато зайвих домішок, які дадуть каламуть при приготуванні напою. Дистильовану воду також краще не використовувати, оскільки у неї практично повністю відсутній смак. Якщо ж самогон все-таки помутнів, в нього слід покласти вугілля (активоване або кокосовий) і настояти щонайменше тиждень до придбання їм прозорості. Потім слід його процідити через згорнуту в кілька разів марлю або щільну тканину, щоб позбутися від непотрібних домішок.
  3. Обов'язково перед споживанням повністю готового вже розведеного продукту, слід його відстояти. Оптимальний термін, протягом якого спирт після приготування не можна пити — тиждень. За цей час пройдуть всі хімічні реакції в напої. Але якщо ж у вас немає для цього часу, залиште його відстоятися хоча б на одну ніч або ж добре збовтайте і покладіть в морозильну камеру на пару годин. Детальніше про те, якою водою розбавляти самогон →
  4. Скористайтеся спиртометром, щоб не помилитися в розрахунках. У більшості випадків продукт прийнято розводити до 40 градусів, оскільки чим вище фортеця спирту, тим більше здатність його вбирати в себе шкідливі речовини.
  5. Краще використовувати дробовий спосіб перегону при приготуванні спирту. Полягає він в трьохетапному процесі його приготування. На першому етапі відбувається виділення шкідливої для споживання рідини. Становить вона близько 8%. Її потрібно злити. На наступному етапі виділяється етиловий спирт. Третій період є заключним у виробництві, коли відбувається виділення повністю готового самогону.

Такі головні правила, яких слід дотримуватися при приготуванні продукту.

Таблиця розведення самогону для розрахунку пропорції →

обсяг спирту: літрів потрібно додати ? літрів води
відсоток спирту: %
відсоток спирту бажаний: %

Часті помилки при розведенні

Через недотримання основних правил розведення самогону водою можна отримати не той напій, який ви очікували. Розглянемо основні помилки, що здійснюються виробниками:

  • 563393 Розведення продукту неочищеною водою. Це призводить до появи каламуті в напої. Виправити це можна наведеним вище способом за допомогою вугілля. Деякі наполягають його на березових брусках, після чого у самогону з'являється гарний золотистий Колір.
  • Застосування мінералізованої води. Через це на дні посуду з напоєм з'являється осад у вигляді солей. Тому слід використовувати тільки слабо мінералізовану воду.
  • Додавання води до спирту. Це призводить до отримання простого напою, що пахне алкоголем, а не є таким. Правильно тільки спирт додавати в воду.
  • Додавання занадто багато сторонніх інгредієнтів. Це може перетворити самогон в спиртову настоянку. Відомо, що для пом'якшення смаку напою до нього можна додати цитрусові соки (з апельсина або лимона), мед, цукор, глюкозу. Але у всьому потрібно знати міру.

Таким чином, для отримання якісного самогону, який всім буде приємно споживати, слід дотримуватися вище наведені правила. До того ж не економте на продукті, користуйтеся тільки якісною сировиною для його виробництва. Від цього залежить не тільки його смак, але і якість.

Разбавление спирта розведення спирту