Як розрахувати пропорції розведення самогону, не використовуючи калькулятор?
Після закінчення Другої перегонки виходить готовий самогон високої міцності. Вживання 70-90% алкоголю не приносить великого задоволення, тому його необхідно розбавити до прийнятного градуса. Зазвичай зменшують градус до 40, щоб вийшла горілка, або до 25 градусів, щоб отримати настоянку. Здавалося б, чого простіше змішати дві рідини? Але виникає багато питань: чим розбавляти, як розводити, як, не застосовуючи калькулятор, розбавити напій до потрібного градуса, як скоро після розведення можна вживати? Відповіді на них і постараємося знайти.
Чим краще розбавити самогон?
Розбавляти самогон потрібно водою, до якої пред'являються особливі вимоги, так як саме від її якості залежить смак остаточного продукту. Вода для розведення повинна бути:
- Прозорою;
- Безбарвної;
- Містять якомога менше солей;
- Мати мінімальну жорсткість;
- Температура не вище 20 градусів;
- Не повинна бути водопровідної і дистильованої.
Розбираючись докладніше можна сказати, що водопровідна вода не підходить для зменшення відсотка спирту навіть після кип'ятіння. Цим можна зіпсувати напій. Самогон, розведений кип'яченою водою, мутніє і набуває різкий запах спирту. Такий процес можливий через підвищену жорсткість води або великого вмісту сивушних масел в алкоголі. Детальніше про те, чому самогон каламутний? →
Впоратися з помутнінням напою можна за допомогою неодноразової фільтрації або очищення з вугіллям.
Кращим вибором стане джерельна або артезіанська вода. Перш ніж використовувати її, бажано провести хімічний аналіз, для з'ясування складу рідини. Таку послугу можна отримати в СЕС за незначну плату. У разі якщо вода виявиться занадто жорсткою, її потрібно профільтрувати через звичайний фільтр.
Застосування бутильованої води також можливо, але не треба забувати про кількість мінеральних солей в продукті. При покупці зверніть увага на упаковку в поле склад. Краще віддати перевагу воді з найменшою кількістю добавок. При необхідності можна пом'якшити її такою ж процедурою пропускання через фільтр.
Якщо жоден з перерахованих вище сортів води добути не виходить, можна вдатися до водопровідної, але її необхідно якісно профільтрувати або дистилювати.
Детальніше про те, якою водою розбавляти самогон →
Технологія розведення самогону
Розбавляти самогон необхідно в двох ситуаціях:
- Підготовка до вживання вже готового продукту.
- Зменшення міцності сировини перед початком Другої перегонки.
У першому випадку виробляти процес розведення необхідно після остаточного відстоювання продукту. Щоб не нашкодити смаковим якостям алкоголю потрібно наливати спирт у воду, а не навпаки. При зворотній послідовності можна отримати той самий мутний колір або жорсткий на смак напій. Температура води повинна бути досить холодна, при використанні теплої рідини з'являється неприємний спиртовий запах і присмак.
Розведення спирту для вживання проводиться до фортеці 40%. перед Другою перегонкою навпаки, висока фортеця не потрібна. Необхідно змінити склад напою до 20-35%. Більший градус рідини не варто залишати з двох причин:
- В процесі другої перегонки пари міцного алкоголю можуть спалахнути;
- Чим сильніше напій, тим більш їдкі хімічні зв'язки молекули спирту з сивушними маслами, і процес другої перегонки не дасть необхідний результат. А підсумком цієї процедури повинен стати максимально очищений і більш міцний спирт.
Процедура самого розведення вихідного напою залишається колишньою: ллємо алкоголь в холодну воду.
Детальніше про те, як розбавити другий перегін самогону →
Калькулятор для розрахунку пропорції
Після Другої перегонки розбавляти самогон можна на око — налити-поміряти, налити-поміряти і т.д. до необхідного градуса. Але зручніше розбавити один раз з максимальною точністю. Щоб правильно розбавити напій, можна скористатися наступними варіантами:
- Спеціальна таблиця, в якій вказані пропорції розведення
nbsp;
За допомогою цієї таблиці, не маючи під рукою калькулятор, можна розрахувати, що, маючи перед Другою перегонкою напій міцністю 60%, для зменшення його градуса 30% потрібно додати 1017 мл води. Якщо ж фортеця продукту 85%, а отримати хочемо 40%, то додаємо 1172 мл.
- Формули
(А / В) * З — З = кількість води.
А — міцність алкоголю
В — необхідна фортеця
З — обсяг продукту
- Онлайн-калькулятор для більш точного розрахунку.
Відстоювання після розведення
Навіть при правильно дотриманою пропорції, відразу після розведення самогон ще не готовий до вживання. Йому необхідно відстоятися. Найкраще дати напою постояти 6-7 днів.
Якщо ж таке тривале очікування для вас неприйнятно, мінімальний термін — 2 дні. При цьому алкоголь повинен стояти в темному місці, де температура повітря не вище +5 %.
Перед відстоюванням потрібно розлити самогон в ємності. Рідина повинна максимально близько підступати до шийки, щоб не відбувалося зіткнення з киснем. Це може спричинити хімічні реакції, які приведуть до утворення оцтової кислоти. Вона невиправно зіпсує смак напою.
Розбавити спирт досить просто навіть не маючи під рукою калькулятор, якщо дотримуватися нескладних правил. Якщо використовувати їх, не доведеться вдаватися до розведення напою кілька разів і вийде зберегти максимально якісний продукт.
Якщо вам потрібен більш точний розрахунок, скористайтеся нашими калькуляторами .