Як зробити наливки будинку

Здається, що немає нічого смачнішого домашньої наливочки, зробленої своїми руками. Це такий напій, який відкриваєш взимку і насолоджуєшся літнім ароматом. Заповзятливі господині розробили масу способів приготування цього смачного нектару.

В умовах домашнього виготовлення є рецепти як із застосуванням горілки або спирту, так і тільки цукру, використовуваного для бродіння. Вона може бути і слабоалкогольної, і міцною, причому готується за досить простою технологією. Детальніше про те, як приготувати наливку

За швидкістю дозрівання наливка власного виготовлення діляться на:

  • Скоростиглу (дозрівання протягом 30 днів). Готуватися,ягодные наливки використовуючи ожину, малину, суницю.
  • Середньостиглу (дозрівання від 6 до 10 тижнів). Готується за допомогою аличі, вишні, смородини.
  • Пізньостиглу (дозрівання від 3 до 6 місяців). Готується, використовуючи груші, абрикоси, яблука.

Наливка по праву вважається найбільш поширеним напоєм на Русі. Це легко п'ється натуральне питво, що несе в собі аромат фруктів або ягід, з яких воно приготовлено. У народі збережено безліч рецептів. Що тільки не йде на виготовлення цього делікатного продукту: малина, ожина, вишня, слива, абрикос. Детальніше про те, як приготувати наливку, ТОП-12 рецептів →

Деякі рецепти виготовлення ми розглянемо в цій статті.

Рецепти домашньої наливки з аличі

З аличі виходить запашний напій, з легка насиченим присмаком, його в народі називають аличівка.  Для її приготування використовують абсолютно різні технології, в результаті яких можна отримати як легке пиття, так і досить міцне.

Для виготовлення смачної аличівки підійдуть плоди різних сортів: жовта, чорна, червона. Спочатку їх гарненько перебирають, відбираючи тільки найстигліші і якісні, після цього їх необхідно ретельно промити. Цей момент дуже, важливий, тому що навіть єдиний зіпсований плід може зіпсувати аличівку.

У народі існує думка, що кісточки потрібно обов'язково прибирати, тому що міститься в них синильна кислота небезпечна для здоров'я. Однак, шкода від кісточок прикрашений, вони дають досить-таки незвичайний присмак. Прибирати кісточки чи ні — це особиста справа кожного, в домашніх умовах використовують обидві варіації. Давайте розглянемо деякі пропозиції, використовуючи аличу.

Класичний рецепт аличівки

алычаВиготовляється способом природного бродіння, в результаті виходить легка приємна наливка.

Знадобиться:

  • 2 кг. аличі.
  • 1, 5 кг.цукрового піску.
  • 1 ст.води.

Підготовлену аличу скласти в банку, присипати цукром, після чого ретельно струсити і додати воду. Якщо вона очищена від кісточок, то потрібно акуратно перемішати.

Щоб захистити банку від комах, горлечко слід перев'язати марлею і залишити на 4 дні при звичайній температурі в темному місці. Якщо при приготуванні з'являється піна, кислуватий запах або шипіння, то потрібно встановити гідрозатвор. Можна користуватися як заводським, так саморобним варіантом.

Після закінчення 1,5 міс. період бродіння закінчується, аличівку потрібно процідити крізь тришарову марлю, а мезгу профільтрувати крізь Вату. Потім скласти в банку.

Готова аличівка розливається в скляну ємність, щільно закривається і залишається для настоювання на 3 міс. у холодному місці.

Рецепт міцної наливки з аличі

Терпкий нектар, виготовлений за принципом настоянки.

Знадобиться:

  • 1 кг. аличі.
  • 1л.горілки.
  • 150 гр. цукровий пісок.

Аличу покласти в бутель, налити горілку і закупорити кришкою. Слід наполягати в кімнаті, позбавленомуналивка світла, при звичайній температурі протягом 1 міс. Щотижня необхідно гарненько струшувати.

Потім процідити крізь марлю, додати цукор (можна додати проціджену через вату мезгу), щільно закрити і поставити в холодне темне місце на 2 міс.

Рецепти домашньої наливки з ожини

Ожиновий напій дуже корисний для здоров'я, так як в ньому міститься Марганець, фруктоза і вітамін Е, що плідно позначається на зміцнення імунітету. Ожина добре заспокоює нервову систему, нормалізує обмін речовин. У Китаї з її допомогою непогано лікують статеве безсилля.

В умовах власного приготування ягоди можна використовувати в свіжому, сушеному і замороженому вигляді. При використанні в свіжому вигляді, їх необхідно гарненько перебрати. Для цього напою підійдуть тільки якісні плоди. Заморожений продукт потрібно попередньо розморозити і видалити зайву воду. При використанні сушеної ожини, їх потрібно в двоє менше, зазначеної в інструкції маси.

Спосіб приготування ожинової наливки зі спиртом

Знадобиться:

  • 1 скл. плід.
  • Півлітра горілки.
  • 3 ст.л. цукрового піску.
  • 4 листочки м'яти.
  • Цедра половини лимона.

Для кращих смакових якостей необхідно додати цедру лимона і м'яту, так як з одних ягід напій виходить прісним. Цукор можна брати більшої ваги, додавати за смаком.

Підготовлені ягоди помістити в бутель, додати до них м'яту з цедрою лимона (натерту на тертці). Потім помістити цукор іежевика на тарелке залити горілкою, закупорити кришкою і розбовтати.

Поставити в темне місце кімнатної температури на 3 міс. Раз на тиждень слід добре струшувати. Потім процідити крізь марлю, залити в бутель, щільно закрити. Наполягати в холодному темному місці протягом 1 міс.

Детальніше про те, як приготувати наливку з ожини →

Рецепт наливки з ожини без спирту

Знадобиться:

  • 3,5 кг. ягід.
  • 1,200 гр. цукровий пісок.

Перебрану, промиту і висушену ягоду потрібно засипати в банку або бутель, пересипаючи шари цукром. Наливочка залишається на 7 днів або на сонці, або в теплі для бродіння. Потрібно пам'ятати про щоденне струшуванні.

При перших же ознаках бродіння: поява шипіння, піни або кислуватого запаху, слід встановити гідрозатвор. Після того, як був одягнений водяний затвор, потрібно для настоювання помістити в темне прохолодне місце, терміном на 30 днів.

Після закінчення терміну, напій проціджують крізь 4 шари марлі, розливається в бутлі і щільно закривається кришкою.

Рецепти наливок, виготовлені в мультиварці

Наливка, приготована в мультиварці відрізняється швидкістю приготування. Якщо для отримання остаточного результату за звичайним рецептом потрібно в середньому 2 — 3 місяці, то тут піде не більше 18 годин. І смачна наливочка готова! Дуже важливо в мультиварці не перестаратися з температурою. Обов'язково ставити тільки на» підігрів", при великій температурі алкоголь випарується, і тоді замість очікуваної наливочки є ризик отримання компоту.

ежевичная наливкаОжинова наливка

Знадобиться:

  • 500 гр. ягода.
  • 1 ст.цукрового піску.
  • 500гр. горілка.

У каструлю скласти перебрані, вимиті і висушені плоди, додати цукор і горілку, щільно закрити кришку. Готувати необхідно поставивши режим " варіння на пару» 1 хв.потім зверху клапан прикрити целофановою плівкою і рушником, Переключити на програму «Підігрів» на 14 годин. Після виключення мультиварку слід тримати закритою протягом 3 годин, потім процідити, злити в пляшку. Все, чудова наливочка готова.

Рецепт смородини

Знадобиться:

  • 300 гр. суміші смородини, можна використовувати навіть заморожену магазинну. Можна, звичайно, взяти один вид плодів, але кілька сортів дадуть більш насичений і неповторний смак.
  • 1 ст.цукрового піску.
  • 500 гр. горілка.

Для приготування в мультиварці потрібно в каструлю покласти підготовлену смородину, краще, щоб вона була просушена. Включити програму» варіння на пару " на 2 хв., почекати поки охолоне. Після запрограмувати режим "підігрів" на 16 годин, потім відключити і дати постояти протягом 3 годин. Процідити розварену смородину через 4 шари марлі, гарненько віджати сік. Його також додати до смородини, перемішати і розлити в пляшки. Ось і все, можна кликати гостей!

Детальніше про те, як приготувати наливку із заморожених ягід →

Мультиварка. Ликёр "Чёрная Иоганна" в REDMOND-M70 Мультиварка. Лікер « Чорна Йоганна » в REDMOND-M70