Наливки з різних з ягід

Наливка — це алкогольний напій, що виготовляється за певною технологією на основі ягід, фруктів або їх суміші. Існує два способи виготовлення наливок — шляхом природного бродіння матеріалу і методом, що передбачає настоювання продукту на алкоголі.

Способи приготування наливок

При використанні методу природного зброджування, наливки виходять слабоалкогольними, але такий варіант виготовлення, Підходить в основному для свіжих плодів, що мають в своєму змісті достатню кількість соку. Згідно з цією технологією, фрукти або ягоди дробляться, закладаються в скляну або керамічну ємність, засипаються цукром з додаванням води і відстоюються необхідне для бродіння час. По завершеннігранатовый ликер процесу, який називається « дозрівання », що утворилася алкогольна рідина зливається, фільтрується і розливається в пляшки.

Такий спосіб приготування, дозволяє отримати в домашніх умовах легкий алкогольний напій з великою кількістю вітамінів в своєму змісті. Однак, подібний рецепт приготування, вимагає достатньої великої кількості плодів для приготування вихідного матеріалу і для жителів міст, які не мають власної дачі, буде витратним.

Настоювання фруктів і ягід на алкоголі — це спосіб, завдяки якому в домашніх умовах виробляються міцні наливки. Такий метод виготовлення, дозволяє виготовляти алкогольну смачну продукцію не тільки зі свіжих ягід і фруктів. За цим способом можна виготовляти напої з сушених на зиму різних плодів, варення або заморожених ягід.

Згідно з технологією, при якій напої в домашніх умовах виготовляються на спиртовмісної основі, подрібнені або м'яті плоди закладаються в ємність, заливаються алкоголем і настоюються. Дозрівання наливки, може проходити швидше, ніж при використанні способу природного бродіння. Після завершення процесу настоювання, рідина зливається, проціджують і розливається в пляшки для подальшого вживання. При виготовленні алкогольної продукції за цим варіантом, може додаватися цукор (на початковому або заключному етапі) і вода — для зниження міцності виготовленого напою до рівня, прийнятого стандартами наливок.

Рецепт приготування наливки в домашніх умовах на основі алкоголю, не вимагаючи особливих фінансових витрат, є доступним абсолютно всім і його можна без праці виготовити вдома. Єдина умова, яким не можна нехтувати — застосування алкоголю без грубого запаху сивухи.

Завдяки особливості технології виготовлення наливок, вироблених в домашніх умовах і варіанту виготовлення, такі напої багаті вітамінами. Незалежно від того, на якій основі виготовлялися наливки — алкогольна рідина, отримана в результаті настоювання на ягодах і фруктах, зберігає всі корисні речовини, якими були багаті ці рослини.

Детальніше про те, як приготувати наливку

Наливка із заморожених або свіжих ягід чорної бузини

Чорна бузина, відноситься до рослин, що володіють лікувальними властивостями. У народній медициніналивка из бузины використовуються коріння, листя, квітки і плоди рослини для боротьби з різними захворюваннями. Ягоди чорної бузини застосовуються при лікуванні жовчних шляхів, мають сечогінні здібності і потогінну дію. Для того щоб зберегти цілющі властивості рослини, ягоди бузини можна заморожувати, сушити і робити з них наливки. Алкогольний напій на плодах чорної бузини, можна приготувати не тільки за рецептом з використанням свіжих, але і заморожених плодів — це особливо має сенс, коли ретельно зібрані і приготовані для зберігання взимку ягоди, починають псуватися. Для приготування наливки з ягід чорної бузини знадобляться:

  • Сироп бузини (його можна вичавити зі свіжих або заморожених ягід);
  • Горілка (самогон) — 1 л;
  • Кип'ячена вода — 200 мл.

Рецепт приготування

  1. Приготувати сироп на основі свіжих (заморожених) ягід чорної бузини. Для приготування сиропу, ягоди засипають в банку і поміщають на сонці. Через три - п'ять днів, сироп чорної бузини буде готовий, зберігати його слід в холодильнику.
  2. Змішати в скляній ємності сироп бузини і алкоголь, додати воду. Щільно закрити.
  3. Поставити для настоювання. Процес триватиме 5-6 днів.
  4. Злити, профільтрувати і розлити в пляшки.

У народній медицині, таку наливку, приготовлену з чорної бузини, можна вживати людям, що страждають від зміни погоди в якості ліків.


Детальніше про те, як приготувати настоянку з чорної бузини →

Наливка на свіжому або замороженому барбарисі

Барбарис, в народній медицині, відноситься до групи лікарських рослин. Плоди рослини, насичені вітамінами і кислотами, мають сечогінну, жарознижувальну і заспокійливу дію. Крім того, до корисних властивостей барбарису, відноситься його здатність виводити токсини. Ягоди барбарису, які будуть використані в домашніх умовах для лікувальних цілей взимку, сушать і заморожують. На основі свіжих або заморожених плодів барбарису можна приготувати наливку, яка, зберігаючи лікувальні властивості, буде ще й приємним на смак алкогольним продуктом.

Для приготування в домашніх умовах алкогольного напою на барбарисі знадобляться:

  • сушеный барбарисСвіжі (заморожені) ягоди барбарису — 500 г;
  • Горілка (очищений самогон) — 1 л;
  • Цедра двох апельсинів;
  • Паличка кориці;
  • «гвоздики» гвоздики — 4 — 6 шт.;
  • Цукор — 500 г;
  • Вода — 200 мл.

Рецепт приготування

  1. Помістити барбарис в скляну ємність, залити алкоголем, закрити кришкою і помістити на 1 місяць в темне місце, періодично (два — три рази в тиждень) збовтуючи вміст посудини.
  2. Після закінчення місяця, додати до настоюється на алкоголі барбарису, цедру, корицю і гвоздику. Дати постояти ще місяць з повторенням процедури струшування.
  3. Після того як пройде другий місяць, процідити вміст і додати сироп. Дати постояти 1-2 дні, профільтрувати і можна розливати в пляшки.

Така наливка, яку можна виготовити в домашніх умовах на основі заморожених ягід, буде володіти не тільки смаком, але і жарознижувальну дію і заспокійливим ефектом.

Детальніше про те, як приготувати настоянку з барбарису →

Наливка на основі червоної черемхи

Напої на основі черемхи не мають широкого поширення — це пов'язано з тим, що ця рослина, умовно вважається отруйним. Однак в народній медицині, наливки на основі червоної черемхи, зроблені з дотриманням рецепта приготування і мірою споживання, визнані лікувальними і корисними. Для того щоб зробити наливку на основі червоної черемхи, підходять тільки зрілі ягоди рослини, без гнилі і псування. Для того щоб зробити напій на основі черемхи знадобляться наступні інгредієнти:

  • Горілка (самогон) — 500 мл;
  • красная черемуха в банкеЦукор — 100 г;
  • Ягоди червоної черемхи (свіжі або заморожені) — 400 г.

Рецепт приготування

  1. Помістити ягоди черемхи в скляну трилітрову банку, засипати цукром, закрити кришкою і струшувати до тих пір, поки цукор не перемішається з ягодами, а черемха не пустить сік.
  2. Відкрити кришку, влити в плодову суміш спиртне і перемішавши вміст, банку закрити.
  3. Поставити ємність з черемхою і алкоголем для настоювання в темне місце на два-три тижні.
  4. Після того як напій відстоявся, рідину злити, профільтрувати і можна розлити по пляшках.

Така наливка, приготована на основі плодів червоної черемхи, може зберігатися тільки в холодному місці і не більше одного року. Наливка, зроблена за таким рецептом, в невеликих кількостях використовується при захворюваннях шлунка і кишечника.

Детальніше про те, як приготувати настоянку на черемху →

Наливка Наливка