Хто не знає, що таке перцівка? Відмінна горілка м'якого коричневого відтінку з 2-3 плаваючими в пляшці стручками пекучого перцю — шанований багатьма міцний спиртний напій. Цінують напій тільки за смакові характеристики, але і за лікувальні властивості.
Перцівка — перший засіб від починається застуди і не тільки. Зробити в домашніх умовах перцеву настоянку на горілці або спирті про запас варто для того, щоб використовувати її в кулінарії, для зовнішнього і внутрішнього застосування при лікуванні різних недуг, для догляду за ослабленими волоссям.
Горілка з перцем, що продається в магазинах, придатна виключно для застілля з міцними напоями. В інших цілях використовувати її небажано, оскільки часто її виробляють не за класичним рецептом, а на основі штучних ароматизаторів і смакових добавок.
І навіть якщо алкоголь належить просто випити з друзями, краще зробити настоянку на червоному перці самостійно, в домашніх умовах. Головне, придбати якісну горілку, використовувати розбавлений в правильних пропорціях спирт або високоякісний самогон.
Рецепт домашньої перцівки з медом
Приготувати перцеву настоянку просто. Рецепт нескладний, легко запам'ятовується. Алкогольної основою може служити горілка або очищений дистилят подвійної перегонки. Мед краще брати квітковий або гречаний — він майже не випадає в осад і надає смаку напою м'якість.
Необхідні інгредієнти:
- Перець червоний — 2 стручки.
- Горілка (самогон) — 1 л.
- Чорний перець (горошини) — 8-14 шт.
- Мед — 6 ст. л.
- Гвоздика — 6 бутонів.
Технологія приготування:
- Розвести мед в невеликій кількості прохолодної води.
- Влити в скляну банку, покласти туди ж стручки червоного перцю, гвоздику, висипати горошини перцю чорного.
- Залити горілкою.
- Закрити кришкою, гарненько струсити.
- Настоюйте 5 днів у темному місці при кімнатній температурі. У перші 3 дні настоянку збовтувати, далі просто відстоювати.
- Після закінчення визначеного терміну напій процідити через полотняну тканину, розлити по пляшках.
Сухі інгредієнти, використані в рецепті, не потрібно викидати. Їх заливають новою порцією алкоголю, додають мед і настоюють повторно 7 днів.
Детальніше про те, як з самогону зробити перцівку →
Як правильно пити перцівку?
Перше правило: охолоджувати настоянку з червоного перцю перед вживанням не потрібно. На відміну від інших різновидів горілки, відчути букет смаків перцівки з медом в повній мірі можна, якщо вона постоїть деякий час при кімнатній температурі.
Друге правило: до перцівки подають гарячі закуски. Ідеально підходять м'ясні, Картопляні, грибні теплі салати.
Третє правило: спиртова настоянка на червоному перці підвищує апетит, зігріває в холоди, служить профілактичним засобом від сезонних вірусних, простудних захворювань. Однак вживати її потрібно в міру, не перевищуючи рекомендованого обсягу — 50-150 мл в день.
Четверте правило: смак напою досить гострий, палючий. Пити потрібно обережно. Людям з проблемами шлунково-кишкового тракту, що страждають захворюваннями печінки, серця від вживання приготовленої в домашніх умовах перцівки краще взагалі утриматися.
Використання настоянки в косметології
Щоб зробити вдома доглядові косметичні засоби, можна купити аптечну настоянку пекучого перцю. застосовувати препарат у виготовленні масок, суспензій, розчинів для догляду за волоссям, нігтями. Засоби, складені за певними рецептами на основі перцевої настоянки, стимулюють ріст волосся, зупиняють їх випадання, зміцнюють нігтьову пластину, кутикулу.
Настоянки червоного перцю на спирту є відмінним дезинфікуючим, знежирюючим, загоює засобом. Їх можна застосовувати для омолодження, очищення шкіри, обробляти дрібні порізи, виразки, ранки, застосовувати в боротьбі з прищами, комедонами, хворобою акне.
В список корисних властивостей спиртової перцевої настоянки
входить здатність спалювати жири. Тому кошти на її основі в косметології часто застосовують для боротьби з целюлітом. Для схуднення препарат в розведеному вигляді приймають всередину.
Увага! Проводити в домашніх умовах доглядові процедури і тим більше приймати засіб перорально для того, щоб скинути зайву вагу, необхідно тільки після консультації з лікарем-косметологом. При неправильному використанні, перевищенні пропорцій в рецептах приготування косметологічних засобів, є ризик отримати ефект від зворотного — принести не користь, а заподіяти шкоду організму.
Рецепт косметичної настоянки на перці
Настоянка червоного перцю, приготована за класичним рецептом, може бути застосована в складі масок для оздоровлення ослабленого волосся і в якості розтирання при невралгічних, суглобових болів.
Щоб зробити еліксир, готують:
- Пекучий перець — 1 стручок.
- Кропива сушена — 1 ст. л.
- Листя кропиви зеленої — 2 ст. л.
- Вода кип'ячена або дистильована — 100 мл.
- Ефірна олія іланг-ілангу — 2 краплі.
Воду кип'ятять. Сушену і свіжу кропиву подрібнюють, кладуть в скляну ємність, заливають окропом. Наполягають на паровій бані 40 хвилин, остуджують.
Перець дрібно-дрібно ріжуть, висипають в остиглий кропив'яний відвар. Додають масло іланг-ілангу для аромату. Суміш нагрівають на водяній бані, зменшують вогонь. Ємність з настоєм закривають кришкою, залишають настоюватися на лазні протягом 3 годин.
У готовому, охолодженому до комфортної температури настої змочують ватний тампон. Акуратно наносять засіб на шкіру голови по проділах у волоссі. Пасма накривають поліетиленом, зверху загортають голову махровим рушником.
Через півгодини маску змивають прохолодною водою, закинувши голову назад, щоб палючий настій не потрапив в очі. Щоб пом'якшити дію перцевого складу, в шкіру втирають збитий в піну яєчний білок. Через 5 хвилин волосся знову промивають водою.
Такі процедури стимулюють місцевий кровообіг, підвищують приплив крові до волосяних фолікулів. В результаті регулярного застосування перцевого настою з кропивою волосся стають сильнішими, перестають випадати, стають блискучими, шовковистим.