настоянка алкоголю на шкаралупі волоського горіха

Волоський горіх — унікальна і дивовижна рослина. Дивно воно своїми цілющими властивостями. У цій рослині лікує все — від ядра, насиченого рослинними оліями, до чорніючої при дозріванні шкірки. Волоські горіхи застосовують не тільки цілителі-травники, а й представники традиційної медицини — із зеленої шкірки виділяють йод, що продається потім у вигляді спиртових настоянок в аптеках, з шкаралупи виробляють саліцилову кислоту, танін та інші лікарські речовини.

Волоський горіх у природі

Їстівної частиною плоду волоського горіха служить його насіння. Плід — це зелена неїстівна оболонка. Але вгрецкие орехи Закавказзі з плодів молочної зрілості готують варення, що володіє незрівнянним ні з чим смаком і ароматом. Правда, через термічної обробки в варення майже не залишається йоду, але зберігаються інші цілющі речовини. Жирне масло, що міститься в ядрах горіхів, складається з гліцеридів лінолевої, олеїнової, стеаринової, пальмітинової і ліноленової кислот, які нормалізують обмін речовин в організмі. Народні цілителі з зеленої шкірки готують спиртові настоянки і сиропи, в яких йод міститься в настільки величезній кількості, що підлогу літрова банка такого зілля здатна заповнити дефіцит йоду до наступного сезону.

Чим корисна шкаралупа волоського горіха

Важко припустити, що в задерев'янілій шкаралупі волоського (волоського) горіха може міститися щось корисне. Проте, знахарі здавна застосовують у виготовленні своїх зілля ці закостенілі оболонки.

В горіховій шкаралупі містяться:

  • Кумарини,
  • Фенолкарбонові кислоти,
  • Пелікула,
  • Стероїди.

Що це за речовини, і чим вони корисні людському організму?

Кумарини — складні органічні сполуки ароматичного (циклічного) ряду. Мають кристалічну структуру, злегка жовтуваті або прозорі, добре розчиняються в спирті, алеводка на ореховых скорлупках малорозчинні у воді.

Містяться в рослинах кумарини прискорюють проростання насіння, в подальшому пригнічують їх зростання і захищають рослину від хвороб, що провокуються патогенними мікроорганізмами. Кумарини надають наступне вплив на організм:

  • Антикоагулянтне;
  • Протипухлинна;
  • Спазмолітичний;
  • Фотосенсибілізуючий.

Фенолкарбонові кислоти мають антисептичні та дубильні властивості. Кристали фенолокислот слабо розчиняються в холодній, і швидко — в гарячій воді.

Як приготувати настоянку з шкаралупи царського горіха

Царський — це ще одна назва волоського горіха. Напевно, така назва не випадково. Перед тим як готувати цілюще зілля з твердих оболонок волоських горіхів, їх треба якомога дрібніше потовкти. Тоді спирт витягне і розчинить максимальну кількість корисних речовин.

Настоянка з горіхової шкаралупи заготовлюється на горілці. Для неї буде потрібно дрібно подрібнена шкаралупа 15-ти горіхів разом з перегородками і 0,5 літра горілки. Наполягати можна в пляшці з широким горлом або в скляній банці. Головне, щоб посудина щільно закривався. Через два тижні цілюща настоянка буде готова до застосування.

Важливо: пластикова тара для приготування відварів і настоїв не застосовується, оскільки при тривалому зберіганні можлива хімічна реакція речовин містяться в настойках і в пластиці.

Більш насиченою і концентрованої вийде спиртова настоянка з твердої шкаралупи царського горіха, якщо трилітрову банку на дві третини заповнити шкаралупою з перегородками і залити спиртом. Настоюється це зілля також протягом двох тижнів.

спиртовая настойкаСпиртові настоянки застосовуються:

  • Для очищення кровоносних судин і профілактики їх закупорювання;
  • Зниження цукру в крові і нормалізації обміну речовин;
  • Зовнішньо — для лікування порізів, ран, виразок.

Насичена спиртова настоянка, що застосовується в збільшеному обсязі вбиває або виганяє гельмінтів, очищає організм від паразитів.


Детальніше про приготування настоянки з перегородок волоського горіха →

Чорний горіх

Чорний волоський горіх зовні мало відрізняється від сірого. Але на території Євроазіатського континенту він відомий хіба що у вигляді протиглистових капсул і БАДів. Зоною його проживання є Америка. Саме там готують з цієї рослини водні та спиртові настої.

В плодах американського горіха містяться:

  • Юглон — поліфенол, складна сполука з групи нафтохінонів;
  • Югландин — алкалоїд;
  • Вітаміни В 1 , В 6 , з, Е, Р. вміст антиоксиданту — вітаміну з в кілька разів вище, ніж у звичних для європейця цитрусових, болгарському перці і смородині;
  • Дубильні речовини;
  • Органічні кислоти;
  • Ефірні олії;
  • Мікроелементи.

Комплекс всіх сполук, що містяться в чорному волоському горісі, сприяє пригніченню росту новоутворень в організмі. Ця особливість застосовується в лікарському препараті відомому, як тройчатка Хільди Кларк. Правда, в складі тройчатки містяться гвоздика і полин.

Найближчий родич царського горіха також має цілющі властивості:

  • черный грецкий орехАнтибактеріальний;
  • Протиглистовим;
  • Антимікотичний;
  • Нормалізує роботу кишечника, діючи як результативне засіб проти діареї, і м'яке проносне при запорах;
  • Має протипухлинну активність.

Чорний волоський горіх, на відміну від Євразійського сірого, витримує морози до -30 о З, тому, не можна виключати того, що в недалекому майбутньому він з'явиться в наших північних широтах.

Настоянка з чорних волоських горіхів готується з недостиглих, які не встигли впасти на землю плодів, які не треба ні розколювати, ні розрізати. Чисті, вимиті плоди цілком укладаються в скляну банку і заливаються 40-процентним етиловим спиртом (горілкою) доверху. Важливо, щоб горілка накривала собою верхні плоди. Це необхідно для того, щоб вони не піддавалися окисленню.

Настояна протягом місяця настоянка чорного горіха застосовується для придушення росту пухлин, знищення паразитів. У цьому випадку рекомендуються «ударні» дози — 1,5-2 чайної ложки настоянки на півсклянки теплої води 3 рази на день.

Детальніше про те, як зробити настоянку з чорного волоського горіха →

Настої, відвари, сиропи

Спиртова настоянка волоських горіхів, або шкаралупи, без всяких сумнівів — сильний засіб, але не всі можуть дозволити собі приймати ліки на спиртовій основі. Спирт протипоказаний

  • Дітям;
  • Особам, які лікуються від алкоголізму;
  • А також хворим з проблемами шлунково-кишкового тракту, печінки.

У народній медицині існують інші лікарські форми. Це сиропи і відвари.

Для приготування сиропу з волоських горіхів молочної зрілості плоди спочатку миються теплою кип'яченою водою, потім дрібно нарізаються і пересипаються цукровим піском пошарово: в щільно закривається стерильну банку спочатку насипається шар цукрового піску, потім шар дрібно нарізаних горіхів. Останнім засипається шар піску. Банку до верху насипати не потрібно, інакше виділяється сироп почнеотвар скорлупы грецких орехов витікати. Банку щільно закрийте і струсіть. Сироп повинен настоюватися протягом місяця. Зберігати можна протягом усього року, бажано, в холодильнику, або в темному прохолодному приміщенні. Вживати по чверті-половині чайної ложки на півсклянки теплого чаю, води. Рекомендується при

  • Захворюваннях щитовидної залози,
  • Гіпофункції яєчників,
  • Ранньому клімаксі.

Важливо пам'ятати, що відвари горіхів, шкаралупи або перегородок не дуже придатні для насичення організму йодом, тому що при термічній обробці йод руйнується.

Тверда шкаралупа і перегородки волоських горіхів можуть зберігатися в сухому місці як завгодно довго. Відвари довго зберігатися не можуть, тому їх готують перед вживанням на термін не більше 3-х днів. 2 столові ложки шкаралупи з перегородками заливають 2 склянками окропу і на повільному вогні киплять протягом 20 хвилин. Ще годину відвар повинен настоятися. Потім його фільтрують, і випивають в 3 прийоми протягом дня. Застосовується при хворобах шлунково-кишкового тракту, при пухлинах і запаленнях простати у чоловіків, або кістах яєчників у жінок.

Важливо знати, що міститься в сірих і чорних волоських горіхах йод здатний викликати гіперактивність щитовидної залози, що спричинить за собою порушення серцевої діяльності, безсоння. Тому ударні дози можна проводити лише короткочасно, не більше 3-х днів. Для профілактики пухлин досить половини чайної ложки двічі на день.

Для лікування і профілактики хвороб щитовидної залози досить 0,5-1 чайної ложки настоянки, розведеної в теплій воді або чаї, 1-2 рази на день. В даному випадку орієнтуйтеся на власне самопочуття.

Американські цілителі рекомендують Чорний волоський горіх в якості загальнозміцнюючої, підвищує імунітет вітамінної добавки, а також для лікування

  • Карбункулів, фурункулів, екзем та інших нагноєнь на шкірі;
  • орехи грецкиеДіатезів,
  • Легеневих і шкірних форм туберкульозу;
  • При цукровому діабеті. Вміщені в рослині фітостероли сприяють відновленню обмінних процесів і профілактиці діабету.
  • Простатиту і гінекологічних захворювань. Виступає як потужний антибіотик і одночасно фітогормон. При ранньому настанні клімаксу профілактичне застосування настойки здатне відновити менструальний цикл і активність яєчників.
  • Венеричних захворювань;

При зовнішньому застосуванні спиртова настоянка зупиняє кров, і прискорює загоєння порізів і ран.

Таким чином, купуючи волоські горіхи, не викидайте шкаралупу. Приготовлені настоянки і відвари з шкаралупи або зелених плодів сірого і чорного волоських горіхів захистять всю сім'ю від хвороб, зміцнять імунітет, і в підсумку, заощадять сімейний бюджет.