Груші — смачний, корисний фрукт. У плодах багато вітамінів, необхідних організму людини природних елементів, ферментів, органічних кислот. Вживати в їжу груші корисно як свіжими, так і у вигляді сухофруктів, варення, десертів, компотів, солодких безалкогольних та алкогольних напоїв. Вино, грушеві наливки і солодкі настоянки з груш, приготовані в домашніх умовах, виходять смачними, ароматними, з чудовим золотистим кольором. Вони ідеально поєднуються з сирами, десертами.
Сировина для наливок: які сорти груш краще використовувати
Непогані наливки і настоянки виходять в домашніх умовах з анжуйських груш. Їх можна виростити на власній дачній ділянці, купити на фермерському ринку або в супермаркеті. Головна умова — груші повинні бути не лежалими, стиглими, ароматними і соковитими. Перед тим як зробити наливку, груші ретельно миють і обсушують на повітрі. Підгнилі місця і червоточини вирізають.
Детальніше про те, як зробити грушеву настоянку →
Чим відрізняється грушева наливка від настоянки?
В принципі напої дуже схожі і відрізняються один від одного лише парою моментів. Так, для приготування настоянки плоди подрібнюють, заливають їх горілкою, сортуванням або спиртом, а потім наполягають в закритій ємності 2 тижні. Перед зберіганням або вживанням підсолоджують цукром в кількості не більше 150 г на 1 л готового напою.
Наливки з груш теж готують методом настоювання плодів на горілці або інший спиртовій основі. Однак цукор додають не в кінці процесу, а на самому початку. Процентний вміст цукру в таких алкогольних напоях становить не менше 30-40%. Період настоювання наливок набагато довший — мінімум 1 місяць.
Відрізняються приготовані в домашніх умовах грушеві настоянки і наливки не тільки місткістю цукру, але і фортецею. Для настоянок цей показник в середньому дорівнює 20%, для наливок — 7-18%.
Рецепт домашньої грушевої наливки класичний
- Груші — 2 кг.
- Горілка — 10 л.
- Вода — 2 ст.
- Цукор — 2 ст.
Технологія приготування:
- Плоди ретельно миють, обсушують, знімають шкірку, видаляють хвостики, квітколожа, коробочки з насінням.
- Ріжуть тонкими часточками, складають в скляну пляшку. При бажанні до груші додають пару листків м'яти або на кінчику ножа мускатний горіх.
- Фрукти заливають горілкою, ємність закривають кришкою. Тримають в теплі 30 діб.
- Проціджують, видаляючи м'якоть. Окремо варять сироп цукровий, з'єднують з грушевої наливкою. Перемішувати.
- Витримують напій в закритій тарі 7 днів.
Після цього грушівку розливають по пляшках з щільними пробками. Можна відразу пробувати. Якщо наливка буде зберігатися деякий час, то тільки в холоді і не більше 12 місяців.
Грушева наливка з корицею і гвоздикою
Потрібні компоненти:
- Груші — 1 кг.
- Цукор — 250 г.
- Горілка — 500 мл.
- Вода — 200 мл.
- Кориця — 1 щіпка.
- Гвоздика — 1 бутон.
Кількість цукру можна зменшити або збільшити залежно від солодкості самих груш.
- Миті обсушені плоди розрізають навпіл. Серцевину вирізають.
- Натирають м'якоть разом з шкіркою на тертці.
- Пюре з груш викладають в бутель. Додають прянощі.
- Фруктову масу заливають горілкою, закривають. Тримають 25-30 днів на підвіконні. Через кожні 3-4 дні вміст банки збовтують.
- Отриманий настій проціджують. М'якоть віджимають через марлю і викидають.
- Варять цукровий сироп. Розчину дають закипіти і тримають його на повільному вогні 5 хвилин, знімаючи з поверхні білу піну.
- Остиглий до кімнатної температури сироп вливають в спиртовий настій. Розмішувати.
- Наливку витримують в бутлі ще 7 днів в прохолодному приміщенні.
Готовий напій розливають по пляшках і щільно закупорюють. Якщо розчин вийшов каламутним, його фільтрують через вату 2-3 рази.
Наливка з груш коньячна
Інгредієнти:
- Груші — 4 шт.
- Ваніль — 2 стручки.
- Цукор — 0,5 кг.
- Коньяк — 0,5 л.
- Вода — 0,5 л.
Половину плодів очищають і ріжуть на маленькі часточки. Складають разом зі стручками ванілі в
Залишилися 2 плода натирають на тертці, з'єднують в емальованому каструльці з цукром. Заливають водою і варять на мінімальному вогні з моменту закипання 5 хвилин. Грушевий сироп остуджують, вливають в коньячну настоянку. Перемішують, закривають банку і витримують в домашніх умовах 2-7 днів.
Готову грушеву наливку на коньяку проціджують, розливають по пляшках. Дають напою відпочити в прохолоді тижнів зо два, після чого дегустують.