Зібрали великий урожай слив і не знаєте, як його переробити? Радимо зробити в домашніх умовах наливку. Хто любить міцніше ? спробуйте настоянку на горілці або спирті. Для гурманів буде ласощами алкогольний напій з чорносливом.
Вибір слив і підготовка сировини
Для отримання смачної сливової наливки важливо ретельно відібрати сировину і підготувати до подальшого використання. Сливи повинні бути, бажано, одного розміру, без загниваючих місць, з пружною шкіркою, насиченого кольору. Сухофрукти вибирають цілими, середньої вологості.
В наливку йдуть сливи Ренклод, Угорка, алича, чорнослив. Віддавайте перевагу темним сортам. У зібраної сливи видаляють плодоніжки, миють, просушують. Знаючі фахівці рекомендують наполягати не на цілій зливі, а використовувати половинки. Кісточку краще видалити.
Чорнослив вибирають середньої м'якості. Кісточка повинна легко відділятися. За уподобаннями вибирають з ?димом? або без сторонніх запахів. Чорнослив промивають і сушать. Його можна використовувати з кісточкою в наливці.
Сливову наливку роблять на цукрі або спирті. Через брак спирту беруть горілку. Спирт розводять до потрібної пропорції.
Рецепт наливки класичний
Вам знадобляться наступні інгредієнти:
- 2 кг сливи (Ренклод, Угорка, алича).
- 600 гр цукру.
- 200 мл води.
Для приготування великих обсягів кількість продуктів в рецепті відповідно збільшують. Ємність для наливки вибирають містку і зручну для транспортування. Під час бродіння обсяг рідини збільшується в 1,5 рази. Це слід врахувати при виборі посуду.
Якщо наливка буде з цілої сливи її треба попередньо наколоти або зробити на ній хрестоподібні надрізи. Потім сировину закладають в бутель, засипають цукром, додають склянку води. Горлечко ємності обв'язати марлею. Тримати в теплому місці до появи ознак бродіння.
При появі піни на бутель встановлюють водяний затвор. Коли бродіння припиняється ? Сливова наливка готова. приблизний час приготування становить близько 30 днів. Рекомендується періодично струшувати і перемішувати сировину.
Готовий напій фільтрують через складену в 3 шари марлю або бавовняну тканину. Очищену наливку розлити в посуд для подальшого зберігання. Дегустувати можна через 10 днів.
Рецепт виготовлення в домашніх умовах сливової настоянки на горілці або спирті не представляє складнощів. Рекомендується брати якісний і очищений алкогольний продукт.
Детальніше про те, як приготувати сливову наливку →
Рецепт сливової настоянки на горілці
Склад продуктів:
- 2 кг слив.
- 800 мл горілки.
- 600 гр цукру.
На сливах зробити надріз або розламати навпіл, висипати в бутель. Горілкою, розведеним спиртом залити фрукти. Дати настоятися 20?30 днів. Потім горілку злити, засипати залишилася сливу цукром.
Закрити пробкою, прибрати на 10?12 днів в льох. За цей час слива пустить сік, цукор перетвориться в сироп. Після закінчення терміну витримки сік зливають і змішують з раніше отриманої горілчаної настоянкою. Напій профільтрувати, розлити по ємностей для подальшого зберігання.
Сливова настоянка зі спеціями та травами
Смачну сливову настоянку роблять з додаванням пряних трав, спецій. Аромат і смак напою сподобається всім. Рецепт приготування:
- 2 кг слив.
- 400 гр цукру.
- 800 мл горілки.
- Паличка кориці, щіпка ванілі.
- Гілочка м'яти.
Сливу надрізати і обдати окропом. Викласти в банку. Засипати цукром. Залишити на кілька годин, для того щоб слива пустила сік. Додати до соку горілку, спеції, корицю розламати на маленькі шматочки, м'яту. Банку закрити і прибрати настоюватися. Через 40 днів настоянку процідити, розлити по пляшках. До 10?12 днів продукту дають на дозрівання, потім можна приступати до дегустації.
Наливка на чорносливі
Спробуйте зробити в домашніх умовах наливка на чорносливі. Смак і запах чорносливу гармонійно поєднується з будь-яким алкогольним напоєм. Вибирати радять сливу середньої м'якості, без зайвого блиску з матовою шкіркою. Слива не повинна бруднити руки.
Запах чорносливу повинен відповідати продукту, м'яко розкушуватися. При переробці такі сухофрукти повністю розкривають свої смакові якості. Сливу обов'язково промити і просушити рушником.
Рецепт наливки:
- 300 гр чорносливу.
- 250 гр цукру.
- 1 л горілки.
Вибрати ємність. Скласти в неї чорнослив. Засипати цукром. За бажанням додати корицю, кору дуба, замініть цукор медом. Підготовлену частину компонентів залити горілкою або розведеним спиртом. Якщо використовувати мед, то його попередньо потрібно розтопити на водяній бані. Мед надає напою м'якість і приємний післясмак.
Бутель закрити щільно кришкою, збовтати кілька разів і прибрати на дозрівання напою. Зберігати в темному місці. Період дозрівання — 30 днів. За цей час бутель слід кожні 7 днів енергійно струшувати. Отриману настойку проціджують і розливають в скляну тару для зберігання. Чорнослив за бажанням можна не викидати, а при розливі додати по 1?2 штуки в кожну пляшку.
Дотримуйтесь технологію і умови для зберігання напою. Який би рецепт виготовлення в домашніх умовах сливової наливки ви не вибрали, будь-який буде вдалим.