настоянка на основі шипшини

Про цілющі властивості шипшини, який зустрічається під назвою ? дика троянда, відомо з давніх часів. Таку популярність він отримав завдяки тому, що включає в себе мікроелементи, які так потрібні для організму. Настоянка є відмінним препаратом, що допомагає при різних захворюваннях. На сьогоднішній день існує не один рецепт лікарського препарату.

На що слід звернути увагу при виборі дикої троянди?

шиповник на тарелкеДумка з приводу того яке рослина вибирати для приготування настоянки, у людей з великим досвідом його використання дуже відрізняються. Як сушене, так і свіже рослина є корисним, хоча і є свої мінуси. Наприклад, при використанні свіжого залишається осад, хоча при цьому смак буде значно краще. У свою чергу, сушений напою надає трохи інший смак, який схожий на сухофрукти і нагадує узвар. Крім того, він є джерелом вітамінів групи С.тому рецепт настою може мати на увазі використання обох варіантів.

Найкраще вибирати щось середнє, тобто відмінно підійдуть ягоди з 3-денним підсушуванням. У деяких рецептах, для того щоб приготувати настоянку, їх ретельно розминають. Ні в якому разі не варто подрібнювати їх в блендері, адже в напій можуть потрапити волоски, які дуже складно відфільтрувати, а як наслідок вони дряпають гортань, що і викликає неприємні відчуття.

Чим так корисний шипшина?

Дика троянда хороша для оздоровлення тим, що містить в собі аскорбінову кислоту. Крім того, це, мабуть, найкращий полівітамінний препарат. При цьому вміст вітаміну з в ягодах значно більше, ніж в лимонах і чорній смородині.

Настоянка шипшини корисна завдяки тому, що в рослині містяться вітаміни, органічні кислоти, ефірні масла, мінерали та інше. Масло, яке міститься в насінні, є джерелом вітаміну Е і каротиноїдів. В інших частинах рослини містяться дубильні речовини, які надають судинозвужувальну, в'яжучу, протимікробну і знеболюючу дію.

Перш ніж зробити настоянку, слід знати про її корисні властивості:

  • Протизапальний;
  • Жовчогінний;
  • Сечогінний;
  • Антимікробна;
  • Зниження артеріального тиску;
  • настойка шиповниковаяКровоспинний;
  • Провокують вироблення клітин крові;
  • Заспокійливий;
  • В'яжучий;
  • Знеболююче;
  • Зміцнюючий.

Класична настоянка на ягодах

Для того щоб приготувати настоянку необхідно стакан ягід залити 500 мл спирту, який попередньо розлучається до 45 градусів. Настоюється препарат 2 доби, але щоб ефект був сильнішим найкраще витримувати 3 тижні з додаванням цукру та інших частин рослини, тільки без коренів.

Класичний рецепт настою досить ефективний, але його смак подобається аж ніяк не кожному, що і ускладнює його прийом. Нерідко препарат використовується не в лікувальних цілях, а як спиртне. В цьому випадку приготувати його можна з додаванням будь-яких додаткових інгредієнтів.

Настоянка з яблуками і шипшиною

Цей рецепт досить популярний. Для того щоб зробити настоянку необхідно взяти 400 гр. ягід, яблуко і півлітра самогону або спирту. Приготувати засіб можна з додаванням цукру, щоб поліпшити смак. Перед тим як всі інгредієнти поміщати в банку, потрібно подрібнити на часточки яблука. Після суміш заливається горілкою і щільно накривається. Все ретельно перемішується і настоюється в темному місці протягом місяця при температурі в 25 градусів. Щоб при вживанні сміття не потрапляв, засіб проціджують і герметично закривається. Приймати ліки можна протягом 5 років.

Настій дикої троянди з медом і лавровим листом на горілці

Настоянка шипшини, приготована за цим рецептом, є значно цікавіше і ароматні. Для її приготування знадобиться 4 л самогону або горілки і приблизно 400 гр. сушеного шипшини, ложка меду і 4 лаврових листки. У цьому випадку використовуються всі частини рослини, крім коренів.

Інгредієнти ретельно змішуються в банку, яка щільно закривається і поміщається туди, куди не дістають сонячні промені. Найкраще наполягатинастойка из ягод шиповника засіб якомога довше, таким чином, ефективність буде краще. Не торкатися до лікарського препарату, щонайменше, 30 днів. Для комфортного прийняття препарат проціджують і настоюється ще мінімум тиждень.

Настоянка на кедрових горішках і шипшині

Найпопулярнішою настоянкою на сьогоднішній день є напій на кедрових горіхах і дикої троянді. Рецепт приготування такого препарату має кілька варіантів. Для того щоб приготувати класичний, необхідно використовувати спирт або самогон, столову ложку сушеного шипшини без коренів і столову ложку горіхів. Настоюється він протягом 30 днів. За іншим рецептом можна використовувати звичайну магазинну горілку, яка заливає 100 гр. горіхів, 15 плодів дикої троянди, столову ложку ялівцю, цедри лимона, 2 ст.л. кори дуба і чайну ложку кореня солодки.


Детальніше про те, як зробити настоянку шипшини на спирту →

Горілчана наливка з шипшини

Настоянка на каві, апельсині, шипшині та самогоні

Народний рецепт має на увазі настоянку інгредієнтів на самогоні. Для того щоб приготувати засіб необхідно взяти 250 гр. шипшини без коренів, 1/3 ч. л. меленої кави, 500 мл самогону, столову ложку
фруктози. Настоюється суміш протягом місяця. Причому через 2 тижні в банку необхідно додати сироп з фруктози. Рецепт такої настоянки має на увазі її вживання зі свіжими фруктами.

Детальніше про те, як зробити настоянку шипшини на самогоні →

Настій з коренів і листя шипшини

Для того щоб приготувати настоянку на коренях і листках шипшини необхідно відварити рослина цілком. При цьому засіб буде готове дуже швидко. Але при цьому є істотний недолік, адже під час такого способу приготування левова частка вітаміну з втрачається. Тому найкраще вдатися до подрібнення кореня і інших частин рослини і залити їх окропом. Банку необхідно щільно накрити і найкраще укутати в теплий відріз тканини. Настоянка шипшини виготовляється з 2 ст.л. сушеного рослини і 150 мл води.

Настойка шиповника, рецепт с кофе и цедрой апельсина. настоянка шипшини, рецепт з кавою та апельсиновою цедрою.