Спиртова настоянка на волоських горіхах готується із зелених плодів. Збирають їх в кінці червня, коли шкаралупа ще не сформувалася, і горіх легко проколюється голкою. Всередині знаходиться молочна желеподібна маса, яка дуже багата вітамінами. Це величезне джерело аскорбінової кислоти, йоду, калію та заліза. У ній багато дубильних речовин, жирних і органічних кислот і ефірного масла.
Тому що горіх так корисний, з нього виходять цінні ліки, які зміцнюють організм, знімають запалення і добре загоюють рани. Настоянка з горіха очищає кров, відновлює печінку і знищує паразитів.
Показання до лікування
Застосування рецептів із зеленого волоського горіха допомагає від різних хвороб. Лікуватися спиртової настоянкою можна порадити в таких випадках:
- Жінкам, які страждають безпліддям і викиднями. При фібромі або міомі матки.
- Людям, з нестачею заліза в крові.
- Від внутрішніх паразитів і для профілактики їх появи.
- При захворюваннях щитовидної залози, таких як зоб або ожиріння, на тлі порушення обміну речовин.
- Від запалення середнього вуха та слизових оболонок.
- Людям в стресовій ситуації, для заспокоєння нервів і зняття роздратування.
- Для підвищення працездатності, за рахунок збагачення організму йодом.
- Під час запалення лімфатичних вузлів.
Як правильно приймати настоянку
Для профілактики і лікування спиртова настоянка на горіхах приймається по великій ложці три рази в день. Перед вживанням її розводять в 100 р теплої води. Пити можна місяць, а потім зробити перерву на два тижні. Школярам дають препарат по чайній ложці, розбавлений водою. Дуже корисно застосування рецепта взимку, під час навчання. Діти краще засвоюють знання, підвищується посидючість, зміцнюється імунітет.
З настояного волоського горіха роблять примочки і компреси. Вони допомагають проти ревматизму та артриту. Чистий шматок марлі просочують настоянкою і кладуть на хворе місце. Зверху утеплюють ватою і зав'язують вовняною хусткою.
Запалені суглоби кілька разів на день розтирають горіховою настоянкою. М'язи, розтягнуті від занять спортом, перестають хворіти, після декількох втирань цілющого спирту. На рани і синці накладають примочки. Марлеву пов'язку, просочену рідиною, не знімають, а підмочують, щоб не пошкодити загоюються тканину.
Для рота і горла настоянку на горіхах розводять водою один до двох і полощуть хворі місця 3 рази в день. Добре допомагає цінний спирт від ангіни і стоматиту. Виразки в роті проходять за кілька днів.
Волоський горіх на спирту, лікує від випадіння волосся. Для цього раз в два тижні, настоянка втирається в шкіру голови. Робити це треба на сухі немиті волосся і не змивати препарат 20 хвилин. Від такого рецепта зникає лупа, волосся росте швидше і перестають випадати.
Протипоказання до застосування горіхової настоянки
Перш ніж використовувати настоянку на волоських горіхах, переконайтеся, що вона вам підходить. Як у будь-яких ліків, у неї є протипоказання і побічні ефекти.
Не варто заготовлювати зелений волоський горіх і наполягати його на спирту:
- Вагітним жінкам і при годуванні груддю.
- Хворим на виразку шлунка, екзему або псоріаз.
- Людям, які страждають тромбофлебітом.
- Під час загострення хвороб підшлункової залози і при підвищеному згортанні крові.
- Дітям до 12 років.
Спиртова настоянка з волоського горіха може викликати алергію, тому приймати її треба обережно і стежити за реакцією свого організму. Якщо з'являться ознаки лущення шкіри або безпричинно почне дерти в роті, лікування краще припинити і звернутися до лікаря.
Мікстуру не можна пити при гіпотиреозі щитовидної залози. Ця хвороба категорично забороняє надходження в організм йоду, якого не мало в молочних горіхах.
Побічних ефектів у настоянки на волоських горіхах не так багато. Якщо підвищити зазначену в рецепті дозу, то можна відчути головний біль, а іноді нудоту і навіть блювоту. У рідкісних випадках спостерігаються порушення сну.
Настоянка зі спиртом
До цього продукту додають різні інгредієнти. Наполягають горіх на спирту з медом, цукром, додають сік алое, лимон і багато інших компонентів.
Щоб вийшла класична спиртова настоянка з горіха знадобиться:
- Літрова банка.
- Волоський горіх.
- Горілка.
Горіхи дрібно порізати і скласти в банку. Вона повинна бути заповнена наполовину. Ємність залити горілкою доверху, міцно закрити і залишити на місяць в темному місці. В кінці терміну рідина стане темною. Тепер її можна процідити. Для цього марлю згортають в кілька шарів і акуратно зливають через неї мікстуру. Готовий препарат наливають в пляшку і використовують.
Віджатий Макуха складають назад в банку і знову заливають горілкою. Через місяць виходить такий же корисний настій. Зберігають ліки в прохолодному темному місці.
Як приготувати солодкий бальзам
Щоб спиртова настоянка на волоських горіхах вийшла смачною, в неї додають цукор. Для Приготування рецепта на спирту горіхи зривають 22 червня. У цей час вони найніжніші. Потрібно підготувати:
- 100 горіхів.
- Спирт.
- Цукор.
Беруть бутель на три літри, дрібно ріжуть 10 плодів і кладуть їх туди. Зверху добре пересипають цукром. Наступний шар, знову 10 горіхів і цукор. Роблять так, поки не кінчатися горіхи. Цукру не шкодують, на рецепт потрібно витратити не менше кілограма. Закривають банку і ставлять в тепле темне місце на 3 тижні. Склад повинен пустити сік. Через встановлений час, рідина зливають через сито в окремий посуд. Повинен вийти 1 літр солодкого соку. Його змішують зі спиртом один до одного. Якщо на смак бальзам несолодкий, можна підсипати цукру. Мікстура готова. Її застосування допоможе Для зміцнення імунітету. Саморобний лікер додають по ложці в чай. Виходить корисно і смачно.
Медовий настій
Щоб зробити такий рецепт, потрібно придбати якісну горілку.
Півкіло волоських горіхів дрібно нарізають, накладають літрову банку і заливають пляшкою горілки. Ставлять ємність в темне місце і наполягають близько двох тижнів. Рідина повинна потемніти. Після розчиняють в мікстурі 30 гр. мед. Зазвичай, ліки приймають тричі на день, по 20 крапель перед їжею.
Детальніше про те, як зробити настоянку з волоських горіхів на горілці →
Перегородки горіхів, настояні зі спиртом
Приготувати цілющу настоянку можна і з перегородок стиглих горіхів . У них також багато корисних речовин, вони мають:
- Антимікробні;
- Антибактеріальними;
- Зміцнюючими;
- Протипухлинними;
- В'яжучими властивостями.
Щоб ліки було концентрованим, використовують 70% спирт. Кілограм дозрілих горіхів очищають і витягують з них перегородки. Складають у відповідну за розміром банку і заливають туди півлітра спирту. Наполягають в темному місці тиждень, а після проціджують. Рецепт для лікування екземи такий: п'ють столову ложку кошти раз в день, бажано вранці, перед їжею.
Детальніше про те, як приготувати самогон на перегородках волоського горіха →
Фіброма і міома матки лікується 15 краплями настою, розчиненими в ложці води. Приймати необхідно три рази на добу, протягом 2 місяців.