Виноград — це ідеальний матеріал для виробництва алкогольних напоїв. Навіть саме слово « вино », є коренем в назві рослини. Що проходять обробку в процесі виготовлення будь-якого алкогольного продукту ягоди винограду, що містять велику кількість вітамінів, мінералів і кислот, зберігають свої корисні властивості.
Алкоголь, зроблений на основі ягід винограду, при розсудливому вживанні допомагає швидкому відновленню при фізичному і розумовому виснаженні, сприяє виведенню шлаків і холестерину з організму, допомагає очистити нирки.
Варто зауважити, що вживання наливки, виготовленої на основі винограду, має певні протипоказання — вживання такого напою не рекомендується хворим на цукровий діабет, ожиріння та іншими хронічними хворобами, пов'язаними з обміном речовин і органів травлення.
Перш ніж приступити до виготовлення наливки на основі винограду, необхідно враховувати деякі особливості поводження з цими ягодами, перетворюючи їх в сировину для продукту.
- Для приготування алкогольних наливок з винограду , підходять тільки зрілі ягоди.
- Не рекомендується використовувати виноград дрібних сортів, вирощуваний більше в декоративних, ніж споживчих цілях. Для виготовлення якісних напоїв, рекомендується використовувати спеціально вирощені сорти, такі як: «Лідія» або «Ізабелла».
- Існує рекомендація про те, що якщо наливку з винограду передбачається зберігати тривалий час, він повинен перероблятися разом з гребенями. При короткостроковому зберіганні, гребені повинні бути видалені. Така рада заснований на факті, що дубильні речовини, що знаходяться в гребені рослини, сприяють продовженню термінів зберігання, але погіршують смак напою.
Цікавий факт: за часів Радянського Союзу, для уряду країни випускалася спеціальна горілка на основі винограду. Особливість цього напою була в тому, що від нього не було похмілля. Одним із секретів технології виробництва такої горілки полягав в тому, що вихідний матеріал перероблявся на горілку разом з гребенями винограду.
- У процесі тиску винограду, його кісточки повинні залишатися неушкодженими — інакше напій буде гірчити — саме тому, виготовлення матеріалу для виробництва дорогих вин проводиться дідівським методом — ногами, а не за допомогою механічного Преса.
Наливки, зроблені з винограду сорту «Ізабелла» в домашніх умовах, є ароматними і смачними. Фінансові витрати, необхідні для того щоб зробити такі наливки невеликі, але зате такі напої за своєю якістю перевершують «магазинні вироби». Наливки, в залежності від обраного рецепта, можна зробити на спирту, горілці або очищеному самогоні або традиційним способом — приготувати їх шляхом власного бродіння.
Для того щоб зробити алкогольну наливку з використанням етапу бродіння, виноград не миється. Для того щоб убезпечити виробництво напоїв від можливого надмірно слабкого протікання процесу бродіння, можна додатково підготуватися: виготовити в домашніх умовах порцію «диких дріжджів», які допоможуть активізувати виробництво наливки. Для цього треба взяти 5-6 немитих ягід винограду «Ізабелла», покласти їх в невелику банку або пляшку, закрити горловину посудини марлею і поставити заготовку в темне місце. Через пару днів, характерний запах бродіння, що доноситься з посудини, підкаже — заправка готова.
Рецепт наливки, виготовленої на ягодах винограду« Ізабелла »
З урахуванням того «Ізабелла» (в порівнянні з іншими сортами) має досить низький вміст цукру, цей рецепт дозволяє виготовити солодку міцну наливку з терпких ягід. Для того щоб зробити в домашніх умовах міцний напій насичений смаком винограду« Ізабелла » , будуть необхідні:
- Ягоди винограду — 1,5 кг;
- Цукор — 500 г;
- Відстояна вода — 250 мл;
- Горілка (очищений самогон або розведений спирт) — 500 мл.
Рецепт приготування наливки
- Ягоди винограду «Ізабелла» помістити в банку і розім'яти до утворення соку.
- Всипати цукор, залити воду ,за бажанням — внести«дикі дріжджі » (для впевненості в процесі), вміст посудини перемішати струшуванням.
- Накрити горловину ємності тканиною і поставити вміст на 3-4 дні для проходження бродіння в тепле місце.
- При появі перших ознак бродіння, яке буде характеризуватися появою піни, шипінням вмісту судини і винним запахом, встановити на банку кришку з гідравлічним затвором у вигляді трубки, відведеної в банку з водою або надіти на горловину рукавичку з дірою в пальці.
- Поставити ємність з вмістом для подальшої реакції бродіння винограду в темне і тепле місце.
- Після закінчення 30 днів, рідина злити, профільтрувати, додати в неї спиртне і при необхідності цукор. Весь матеріал перемішати.
- Витримати настоянку ще 3-4 дні, профільтрувати і розлити наливку, виготовлену за змішаним рецептом в пляшки.
Термін придатності наливки з винограду «Ізабелла» , приготовленої в домашніх умовах, перевищує 3 роки.
Детальніше про те, як приготувати настоянку з винограду сорту Ізабелла →
Рецепт класичної наливки на основі винограду« Ізабелла »
Для того щоб зробити за традиційним рецептом виноградну наливку з« Ізабелли » в домашніх умовах, знадобляться:
- Ягоди винограду « Ізабелла » — 2 кг;
- Цукор — 500 г;
- Вода — 500 мл.
Рецепт приготування
- Приготувати сироп. Для цього, змішати цукор і воду, проварити на «повільному» вогні 5-8 хвилин.
- Ягоди «Ізабелли» засипати в підготовлену для бродіння ємність, додати (за бажанням) підготовлені «дикі дріжджі». Вміст залити охолодженим до кімнатної температури сиропом. Рідина повинна покривати ягоди на 3-4 см.
- Накрити горлечко посуду марлею, поставити ємність з вмістом в тепле місце на 2-3 дні.
- Після того як з'являться ознаки бродіння, що характеризуються виділенням піни і специфічним запахом, встановити гідравлічний затвор у вигляді кришки і відведеної від неї трубки в посудину з водою або надіти на горловину банки рукавичку з отвором на пальці.
- Поставити посудину з вмістом для подальшого бродіння при кімнатній температурі в місце, без доступу світла.
- Після того як процес бродіння винограду завершиться, рідину злити, профільтрувати і розлити в пляшки для подальшого зберігання. Зроблена за таким рецептом в домашніх умовах наливка на основі винограду «Ізабелла», може зберігатися до трьох років і має міцність 12-14 гр.