Виробництво пива вважається одним з найпопулярніших видів бізнесу на сьогоднішній день. Широке поширення такого виду діяльності обумовлено величезним попитом споживачів на продукцію пивоваріння. Технологія приготування сама по собі не складна, тому все більше число підприємців намагаються обзавестися власною пивоварнею, розробляючи і застосовуючи ексклюзивні рецептури. Організація міні-або мікро-пивоварні не вимагає великих вкладень, виробництво створює хороші і безпечні умови розвитку бізнесу в даній сфері. Пиво було і залишається одним з найулюбленіших видів алкоголю і на відміну від інших напоїв не є сезонним.
Правильна організація технології виробництва з дотриманням всіх тонкощів пивоваріння дозволить навіть починаючому бізнесменові отримувати чималий дохід цілий рік. Відкриття свого бізнесу слід починати з ретельного вивчення його особливостей і важливим моментом тут вважається вибір і закупівля технологічного обладнання. Міні підприємства з розливу такого напою можуть бути двох типів:
- Міні-пивоварні (500-15000 л/добу.);
- Мікро-пивоварні (50-500 л/добу.).
Обладнання для міні-та мікро-пивоварні
Як і будь-яке інше виробництво, технологія виготовлення пива вимагає спеціального оснащення. Обладнання для виробництва пива вибирається з урахуванням застосовуваної технології і наступних базових параметрів:
- Продуктивність обладнання;
- Спосіб приготування пива.
У міні-заводах застосовується технологія низового бродіння. Дозрівання продукту в міні-пивоварнях відбувається протягом певного тимчасового періоду в спеціально відведених для цього ємностях, потім воно підлягає розливу і подальшого транспортування. Продукція, отримана таким методом, відрізняється високими показниками і відмінним смаком. Що стосується мікро-заводів, то для них характерне використання способу верхового бродіння сировини. Дозрівання напою відбувається в тарі, а сам процес пивоваріння протікає менше за часом, відповідно вартість обладнання тут трохи нижче, однак і смакові якості отриманого продукту не високі.
У Набір для мікро-пивоварні обов'язково має входити наступне обладнання:
- Ємність технологічна;
- Ємність (для бродіння);
- Комплект для лабораторних аналізів;
- Переливна система.
Обладнання для виробництва пива повинно складатися з переліку основних і допоміжних пристроїв, без яких отримати смачний і висококласний продукт неможливо. Технологічна схема повинна включати:
- Подрібнювач солоду;
- Сусловарочний апарат;
- Насоси різної потужності;
- Теплообмінник;
- Апарат для фільтрації;
- Апарат водогрійний;
- Апарат гідроциклонний;
- Електропарогенератор;
- Роздавальна тара;
- Холодильну систему;
- Чани для дріжджів;
- Засоби контролю і управління параметрами;
- Циліндроконічні танки бродіння.
Додаткове обладнання та допоміжні аксесуари
Продуктивність лінії приготування пива може бути різною, проте допоміжні елементи, що входять в комплекс виробництва в основному залишаються незмінними. Виробництво сучасного зразка не зможе обійтися без таких атрибутів:
- Фільтри;
- Ваги;
- Котел для варіння сиропу;
- Ємності для стерилізуючого речовини;
- Шланги;
- Сифонні трубки.
Для приготування пляшкового пива обов'язкова наявність пристрою для розливу, закупорювання і наклеювання етикетки.
Так як технології виготовлення різні, варіанти комплектації обладнання і термінологія також можуть відрізнятися. Промислове обладнання для міні-пивоварень рекомендується підбирати, спираючись на такі показники:
- Можливість застосування методу декокції;
- Можливість варіння сусла під тиском;
- Необхідність додаткового охолодження приміщення;
- Спосіб варіння сусла (нагрівання електронагрівальними елементами заборонений);
- Наявність в комплекті всіх баків.
Важливим етапом в даному питанні є вибір постачальників обладнання для мікро і міні-пивоварні. На ринку обладнання для пива представлено в широкому асортименті і, як правило, виробники можуть задовольнити абсолютно будь-якого замовника.
Обладнання для домашнього пива, як вибрати?
Виготовлення домашнього пива зародилося давно, досвідчені майстри своїми руками можуть приготувати правильне і високоякісне пиво, яке здивує своїм оригінальним смаком. Рецептура домашнього пива за стільки років практично не змінилася, але технологічна схема постійно зазнає змін, тому Обладнання для домашнього пивоваріння є пріоритетним фактором перед початком освоєння виробництва. Щоб приготувати своїми руками смачне домашнє пиво потрібно придбати певні пристосування. Домашнє пиво отримують за допомогою обладнання:
- Мірний посуд і ваги;
- Ємність для сусла (5-10 л);
- М'ясорубка для солоду;
- Ложка (бажано дерев'яна);
- Каструля місткістю не менше 20 л;
- Матеріал для фільтрування (сито або марля);
- Бродильна ємність з кришкою;
- Сифон або шланги;
- Ваги;
- Електро або газовий пальник;
- Пляшки з темного виду скла.
Перерахований перелік може відрізнятися, володіючи певними знаннями і досвідом, можна своїми руками виготовити домашнє обладнання, продуктивність якого буде на належному рівні.
Як зробити своїми руками обладнання для приготування пива?
Будь-якому цінителю справжнього напою рано чи пізно хочеться своїми руками зробити домашнє пиво. Можливість створення власної міні-пивоварні є у кожного, приготувати домашнє пиво, яке не поступається за своїми показниками магазинному, не складно. Мати хороше і ефективне обладнання також як і якісні інгредієнти вкрай важливо в процесі пивоваріння. Набір обладнання для приготування пива в домашніх умовах обов'язково повинен складатися з основних і додаткових пристроїв. Все що потрібно для старту свого домашнього пивоваріння це:
- Бродильна ємність, в якості якої можна використовувати звичайну каструлю з нержавіючої сталі або іншого стійкого матеріалу з щільно закривається кришкою;
- Гідрозатвор з прикріпленою гумовою пробкою;
- З'єднувальні елементи (шланги та трубки);
- Кутовий штуцер;
- Кульовий кран з різьбленням;
- Американка;
- Трійники (бажано мідні);
- Куточки;
- Банка пивного сусла.
Щоб зі звичайної кухонного начиння зробити сусловарник необхідно до стінки каструлі поставити прокладку з силікону, після чого прикріпити фторопластову, в іншому випадку гайки можуть задерти силікон. Для того, щоб бак перетворився в хороший заторник потрібно зібрати фільтруючий елемент, для цього:
- Потрібно взяти трійник, американку і мідну трубку;
- Спаяти між собою всі три наявних елемента;
- Отриману конструкцію необхідно припаяти до згону;
- Після зробити виміри довжини трубок до стінки каструлі.
Виконати своїми руками холодильник або чиллер складніше, для цього знадобляться такі складові:
- Мідна трубка (10 мм);
- Кілька метрів шланга;
- Хомути.
Мідну трубку слід намотати на відповідне по діаметру виріб, після чого кінець трубки потрібно вивести наверх. Для збільшення жорсткості витки можна припаяти до вертикальних трубок.
для зливу гарячого сусла знадобиться два силіконових шланга, тут вибрати слід саме медичний шланг з силікону, він на відміну від шланга з ПВХ не виділяє в процесі нагрівання шкідливі речовини.
Https://www.youtube.com/watch?v=r74e_UFVSNA