Як правильно вживати пиво

У більшості випадків людина не замислюється, як правильно пити пиво. Не кожен знає, що є певні особливості вживання напою, при дотриманні яких розкриваються його справжні смакові якості.

Особливості правильного вживання пива

Культура того, як правильно вживати пиво в кожному регіоні світу своя. Але є так звана класична культура - це дотримання температури, вибірпивной паб ємності для пиття, розлив.

Найбільш підходящим до вживання вважається напій з температурою 6-12 ° C. Температура понад 12 ° C призведе до випаровування ароматичних речовин. Тим більше від теплого алкоголю людина може швидше п'яніти. Пиво не можна охолоджувати в морозильній камері. Пляшки зберігаються вертикально в холодильнику. Неприпустимо, щоб температура була нижче 5-6 ° з, при таких умовах напій густіє.

Цінителі використовують для вживання скляний, керамічний або дерев'яний посуд. І повністю виключають пластмасові та металеві ємності. Бажано, щоб стакан звужувався зверху - це не дасть втратити аромат.

Дуже важливо правильно розлити хмільний напій. Наливають його двома способами:

  1. Цівка акуратно ллється по стінці трохи нахиленого склянки.
  2. Пиво наливається в центр келиха з висоти в 2 см від краю. Коли утворюється густа піна, їй дають встоятися і потім доливають, залишаючи чверть келиха вільним.

По густоті піни визначається якість напою. Вона повинна бути густою і щільною без великого вмісту бульбашок, абсолютно білою. Висота правильної піни 4 см, а її шапка 4 хв.повинна триматися на поверхні.

Слід пам'ятати, що пиво живе. Тому і ставитися до нього потрібно з обережністю. Напій не перемішують. Крилата фраза « губить людей не пиво, губить людей вода» — стало правилом вживання. Так як пиво, щоб воно не втратило смаку, не змішують ні з водою, ні з іншими напоями. Так само як і не змішують різні сорти між собою і темне зі світлим. Це зіпсує смакові відчуття від напою, а людина, що п'є такий «коктейль» може швидше сп'яніти.

распитие пиваКращим об'ємом для пивного кухля вважається 0,5 літра. Випити пінний напій слід в три заходи. Спочатку відразу випивається половина, потім половина від залишився і потім допивається інше.

Скільки пива допустимо пити в день без наслідків

Пиво, зварене за технологією, мається на увазі, що в його складі тільки солод, дріжджі і хміль володіє багатьма корисними для організму властивостями. Це джерело вітамінів групи В і кремнію. Вживання пива знижує ризик захворювання на ішемічну хворобу. Воно входить в рецепти багатьох дієт, так як є низькокалорійним продуктом: 100 гр. напою відповідає 30-50 ккал. Але, незважаючи на корисні якості, напій при його надмірному вживанні завдає шкоди організму.

Скільки можна пити пива в день, щоб зберегти здоров'я? Відповідь на питання не може мати однозначної відповіді. Все залежить від індивідуальних особливостей кожної людини. Вважається, що в 100 мл пива розчинено 5 гр. чистого етанолу. Виходячи з цих пропорцій, медики прийшли до висновку: вживання по 0,5 л в день для чоловіка і 0,3 л для жінки (при дотриманні умови, що це буде не частіше 2-3 разів на тиждень) не призведе до негативних наслідків. При цьому не має значення, випити цю порцію за один раз або в кілька прийомів за день.

Повністю виключений прийом слабкого алкогольного напою вагітним і годуючим жінкам. З обережністю приймати людям, у яких висока стійкість до алкоголю і є захворювання шлунка.

Як не поправитися від пива

Коли заходить мова про те, що від пива можна товстіти, потрібно врахувати, що це не самий калорійнийящики с пивом продукт. Справа скоріше в його кількості і частоті вживання. Вживання алкоголю щодня, безумовно, додасть зайвих кілограмів.

Гази, що містяться в хмільному напої, дратують рецептори і тим самим підвищують апетит. А ось сама закуска до нього (сухарики, горішки, чіпси, копченості і т.д.) і є дуже калорійною і не завжди корисною.


Цінителі хмелю вважають, що в якості закуски до світлого пива відмінно підходять раки і креветки, а ось темне пиво чудово поєднується з рибою і навіть гарячими стравами. У пивних країнах закуски склалися історично. У нашій країні дуже полюбилася сушена і в'ялена риба. Закуски завжди багато. Тому, щоб не набрати зайвої ваги досить бути помірним в кількості випитого і з'їденого. При небажанні повністю відмовитися від закуски, потрібно постаратися вибирати менш калорійні продукти.

Окремий випадок це коли зловживання пінним напоєм мало не кожен день призводить до гормонального збою і чоловік гладшає, набуваючи жіночу фігуру.

Способи вживання пива, щоб уникнути сп'яніння і навпаки

Багатьох шанувальників напою цікавить не тільки питання, Як правильно пити і не п'яніти, але і протилежний, як сп'яніти скоріше.

На пиво поширюються такі ж правила, що і на інші алкогольні напої. Не варто починати пити на голодний шлунок. Якщо не вдається щільно поїсти, то слід підкріпитися шматочком чогось жирного. Це може бути бутерброд з рибою, сало. Під час вживання напою, щоб не сп'яніти, обов'язково потрібно закушувати. Щоб менше п'яніти краще їсти жирну їжу.

В день, коли заплановано вживання пива, бажано закак налить пиво кілька годин випити невелику порцію алкоголю, краще, якщо це буде чарка горілки. Вважається, що чашка міцного чаю з лимоном перед застіллям сприяє тому, що людина буде повільніше п'яніти.

Прийом вітамінів В1 і В6 сприяє блокуванню токсичних речовин і знижує ризик сп'яніти. Активоване вугілля допоможе уникнути поганого самопочуття на наступний день. Вугілля в кількості 10-15 таблеток за півгодини до застілля не дасть швидко п'яніти.

Правильно вживати хмільні напої - це означає пити повільно. Медики не радять випивати більше одного келиха на годину. За цей час організм встигає переробити основну частину спирту.

Не рекомендують пити пиво з жерстяних банок, особливо великого розміру, можна швидко напитися, так як складно контролювати рівень випитого. Дуже швидко сп'яніти можуть люди, які поєднують вживання хмелю і сигарет. Особливо сильно це позначається на тих, хто не курить кожен день. Людина може швидко п'яніти, якщо в спеку втамовує пивом спрагу.

Швидко сп'яніти можна, якщо змішувати пиво з іншими напоями особливо з вином або випити його після прийняття міцних напоїв. Якщо немає можливості відмовити собі, то можна піти тільки на підвищення градуса і випити горілку після пива. Чому саме горілка? Це пов'язано з тим, що пиво та горілка виготовляються з однієї сировини - зерно. А ось коньяк, вино - це похідні винограду.