Буває дуже прикро бачити, коли Домашній майстер ретельно приготував брагу, дотримуючись всі тонкощі і нюанси, справив перегін, а після Залив результат своєї праці в старі «беушні» пляшки з невідмитими наклейками. Ще гірше використання пластикових або залізних каністр, ПЕТ бутлів з-під пива, води, газованої води.
Таке зберігання Не тільки демонструє неповагу до трудомісткого процесу виготовлення домашнього самогону
, але також небезпечно для
здоров'я. Спирт — агресивна рідина, він може вступити в небажані хімічні реакції з тарою і розчинити далеко не нешкідливі речовини.
Правильно підібрана і оформлена тара для самогону забезпечує якісне зберігання напоїв готових і знаходяться в процесі настоювання, витримки, а також містить всю потрібну інформацію про них.
Оптимальними якостями для домашніх дистилятів володіє скляний посуд. Бутель для самогону хімічно інертна, не вступає в реакцію з вмістом.
напій в такій тарі може перебувати тривалий час. Якщо скляні ємності тримати щільно закритими і не піддавати різких перепадів температури і впливу світла, не погіршуються якості спирту, не змінюються властивості трав і коріння, використовуваних для настоянок.
- Скляні ємності для самогону. Вибір, Підготовка до використання
- Нові пляшки, придбані безпосередньо у виробників або продавців
- Колекційні, антикварні скляні пляшки та пляшки
- Вживані скляні пляшки
- Етикетка. Необхідний атрибут упаковки і зберігання самогону
- Тимчасові етикетки
- Постійні етикетки для готового продукту
- Подарункові етикетки
Скляні ємності для самогону. Вибір, Підготовка до використання
В арсенал домашнього майстра надходять різні пляшки для самогону:
- Нові;
- Колекційні, старовинні;
- Вживані (б/у).
Нові пляшки, придбані безпосередньо у виробників або продавців
Труднощі придбання серійної тари полягає в тому, що постачальники погоджуються на реалізацію тільки значних обсягів. Використання нових скляних пляшок гарантує:
- Чистота та безпека;
- Герметичність укупорки;
- Стильове єдність і впізнаваність всього асортименту напоїв домашнього виробництва.
Особливо ефектно виглядає арсенал домашніх дистилятів в однакових пляшках, коли наклейки на них виконані також в єдиному авторському стилі. Якщо домашній заводик виробляє велику кількість алкогольної продукції, однакова тара створює зручність для компактного зберігання в ящиках, коробках, на стелажах.
Колекційні, антикварні скляні пляшки та пляшки
Виробництво самогону нерідко призводить до виникнення ще одного захоплюючого хобі — Колекціонування рідкісних і раритетних пляшок. Якщо існує можливість герметичної закупорювання і ретельного очищення, такий посуд додасть домашнім дистилятам вінтажність, благородний відтінок старовини, натяк на багаторічну витримку. Ефектним доповненням будуть спеціально зроблені ящики з декоративно зістарених тарних дощечок.
Придбати старовинні бутлі для самогону можна в антикварних крамницях, закликати знайомих і родичів понишпорити на своїх горищах і в підвалах, поторгуватися на численних інтернет-майданчиках (форуми, Аукціони, дошки оголошень).
Вживані скляні пляшки
Це, мабуть, найпоширеніша серед самогонників посуд для зберігання напоїв домашнього виробництва.
Позитивні сторони:
- Доступність;
- Різноманітність форм;
- Можливість підібрати літраж.
Негативні сторони:
- Неоднорідність, еклектичність, випадковість у формуванні набору пляшок;
- Великі зусилля, необхідні, щоб відмити скло і видалити старі наклейки;
- Можливе порушення герметичності кришок.
Для гарантованого збереження якості самогону Стара посуд повинна бути ретельно відмита. Для очищення внутрішньої поверхні користуються наступними прийомами:
- Замочування на добу в гарячій воді з додаванням соди і миючого засобу для посуду;
- Для важких забруднень користуються йоржиком, ланцюжком, грубозернистим піском, дрібним гравієм, крупою та іншими подібними абразивами в поєднанні з водою.
Старі етикетки та сліди клею від них — ще одна проблема вживаних скляних пляшок. Найчастіше наклейки успішно видаляються тривалим відмочуванням. Деякі клеї вимагають застосування металевої мочалки. Трапляються самоклеючі етикетки з невисихаючим клейовим шаром, впоратися з якими допоможе один із способів:
- Очищення за допомогою уайт-спіриту або спеціального бензину під маркою« Калоша »;
- Нагрівання. У пляшку наливають окріп, вона прогрівається, і наклейка відходить від скла, не залишаючи липких слідів.
В призначену для самогону пляшку домашній напій потрапляє на зберігання і витримку практично готовим, відокремленим від сировини, на якому проводилося настоювання. На тривалу витримку в бутлі самогону залишають тільки дубові чіпси .
Етикетка. Необхідний атрибут упаковки і зберігання самогону
Той, хто вважає, що етикетка на пляшку самогон прикрашає, служить елементом декору, дизайнерської самореалізацією самогонника, прав лише частково. Не менш значимо її утилітарне, практичне використання для збереження інформації про виробленому напої. Це особливо важливо при тривалих витримках.
Етикетки можна умовно розділити на три групи:
- Тимчасові;
- Постійні;
- Подарункові.
Тимчасові етикетки
Використовуються на ємностях (скляні банки, бутлі), в яких проводиться проміжне зберігання перед подальшою перегонкою, настоювання, очищення самогону. Обов'язково містять наступну інформацію:
- Вид дистиляту (самогон, кальвадос, віскі, бурбон, коньяк etc.);
- Склад сировини: у цукрових — цукор, глюкоза,
у ЗЕРНОВИХ — ячмінь, жито, кукурудза,
у фруктових — яблука, виноград etc. - Для настоянок — перелік всіх інгредієнтів;
- Дата розливу;
- Градусність (фортеця);
- 1, 2 або 3-й перегін;
- Обсяг в літрах.
Для зберігання цієї інформації може використовуватися наклейка, але набагато зручніше етикетка-ярлик. Вона виготовляється з щільного паперу або картону і прикріплюється до ємності за допомогою нитки, гумки, тонкого дроту. Відомості містяться в табличках, нанесених принтером або саморобним штампом.
Тимчасові етикетки — не означає некрасиві, недбало заповнені позначками клаптики паперу. Одне з елегантних рішень — надати їм форму старовинних аптечних ярликів.
Постійні етикетки для готового продукту
У якісного домашнього самогону просто зобов'язана бути якісна
атрибутика та упаковка. Перелік інформації майже такий же, як на тимчасовому ярлику. Додається інформація про виробника, « фірмове » найменування. Часто це похідні від імені, прізвища майстра самогоноваріння або місцевості, в якій він мешкає.
Створення дизайну власної етикетки — захоплюючий творчий процес. Цінителям суворої брутальності підійдуть для оформлення колекції етикетки в стилі тимчасових ярликів. Вони можуть бути виконані нарочито грубо і лаконічно на відповідній папері від руки.
Для виготовлення власних етикеток годиться будь-який графічний редактор. Роздрукувати готові наклейки можна на домашньому принтері або в друкованому салоні. Для зручності використовується самоклеючий папір.
Високий рівень оформлення визначається не тим, від руки намальовані наклейки або з використанням новітніх програм і друкарської техніки. Головні показники якості етикетки:
- Гармонія пропорцій пляшки, малюнка та шрифту;
- Правильно обраний розмір етикетки і її форма;
- Відповідність стилістиці напою: наприклад, для настоянки за стародавнім рецептом, будуть доречні стилізовані під старовину шрифти, віньєтки, імітація старого паперу.
Традиційний прийом оформлення домашніх дистилятів — наслідування кращим зразкам етикеток відомих брендів (знамениті сорти віскі, горілки, бальзамів). У таких наклейках поєднується впізнаваність класичного стилю з авторськими елементами.
Зовсім необов'язково дотримуватися загальноприйнятих правил і слідувати канонам. Невеликий тираж і ручне виготовлення дозволяють робити наклейки в абсолютно неповторній авторській манері, створювати свій оригінальний стиль.
В оформленні скляних пляшок, крім основної етикетки застосовується декоративна наклейка на пробку, контретикетка і кольеретка. Контретикетку розташовують зі зворотного боку від основної і використовують для докладної інформації про напій, аж до особливостей процесу виготовлення.
Кольеретка (від слова Кольє) — додаткова наклейка, що оперізує основу горлечка пляшки. На ній присутні емблеми, термін витримки, декор.
Самогонники, далекі від графічного дизайну, які сумніваються в своїх художніх здібностях можуть піти легким шляхом: на просторах Інтернету в безоплатному доступі лежить неймовірна кількість готових етикеток для домашнього самогону. Потрібно тільки завантажити шаблон наклейки, вставити свої дані і роздрукувати на якісному папері. В результаті, у власного напою з'являється унікальна етикетка в будь-якому, Близькому майстру стилі: від A la «дембельський альбом» до найтоншої графіки середньовічних гравюр.
Подарункові етикетки
Оскільки домашній самогон входить до переліку бажаних подарунків, виникає потреба і в святковому оформленні пляшок. Їх прийнято вручати на ювілеї, весілля, Новий рік, 8 Березня та інші свята і пам'ятні події. Бутель самогону в подарунковому виконанні дбайливо зберігають.
Характерною рисою подарункової етикетки є мінімум змістовної технологічної інформації і максимум декору.
Особливих правил і канонів в такому оформленні немає. Яким творчим ремеслом володіє Домашній майстер, тими прийомами і користується. Варіантів не злічити: етикетки , пляшки і подарункові футляри роблять із застосуванням шкіри, берести, сургучу, саморобних штампів, біжутерії, мережива, різних технік розпису, декупажу, скрапбукінгу.