виготовлення самогону в домашніх умовах

В процесі перегонки браги виходить відмінний міцний спиртовмісний напій. Технологія приготування самогону для новачка буде зовсім незрозумілою і складною. Тут дуже важлива практика, наявність всіх необхідних матеріалів і сировини, а також дотримання технологій і пропорцій. Все необхідно робити згідно з рецептом, тоді напій вийде якісний і чистий.

r2_cI2K26b57_orig_ce722d58Основна складова хорошого самогону — це етиловий спирт. Такий спирт використовується для розтирань і приготування трав'яних настоїв, і є харчовим продуктом. Для приготування браги основною сировиною виступає цукор в парі з дріжджами. У виготовленні браги також можна використовувати безліч інших продуктів, фрукти, ягоди, крахмалосодержащие продукти, кукурудзяні зерна, пшеницю, овес, ячмінь і т.д, які також підійдуть для наливок. Ще одним варіантом виробництва браги в домашніх умовах, є фермація, процес дуже складний, тому рідко використовується. У цьому випадку використовуються крахмалосодержащие речовини, так як крохмаль перетворюється в цукор в процесі фермації, що вимагає граничної точності в технології приготування.

Технологія приготування самогону

В самому стандартному варіанті приготування самогону в домашніх умовах , який відомий споконвіку, використовується цукор, дріжджі і вода. У більшості випадків застосовуються такі пропорції: на 1 кг цукру ми заливаємо 5 л води, і додаємо 100 г дріжджів, можна дрожжи для самогона використовувати як пекарські, так і сухі дріжджі. Якщо ви вирішили використовувати сухі дріжджі, то їх знадобиться приблизно 18 г.

Воду слід використовувати чисту і теплу, щоб цукор швидше розчинився, тим більше в теплій воді, дріжджі швидше починають грати. Спочатку слід додати цукор і заважати до розчинення, а потім висипати дріжджі. Все це робиться в спеціальній бродильной ємності, після чого вона щільно закривається, вставляється гідрозатвор і рідина залишається бродити певну кількість часу. Готової брагу можна вважати приблизно через тиждень-півтора. Дуже важливо не пропустити момент, коли брага готова, якщо її перетримати, то напій вийде мутний і неякісний.

Після того як брага готова, її слід акуратно перелити в самогонний апарат, так щоб осіла рідина не потрапила в посудину. Потім можна починати перегонку і процес отримання самогону. Якщо ви хочете додати незвичайного смаку або запаху вашому самогону, можна додати в процесі бродіння різних фруктів, ягід або трав.

Як готувати цукрово-дріжджову брагу

Одним з найважливіших етапів виробництва самогону в домашніх умовах є саме бродіння. При використанні 5 кг цукру наsugar_and_yeast_1-e1440746869725 100 г сухих дріжджів, у вас вийде 5,5 л самогону. Міцність такого напою становитиме близько 46%. Для заготівлі браги, можна використовувати спеціальні ємності для бродіння або скляні банки, металеві судини, цистерни, все, що можна герметично закрити. Використовувати можна все що завгодно, уникаючи пластикової або оцинкованої посуду, яка не призначена для приготування їжі.

Щоб правильно дотримати всю процедуру бродіння в домашніх умовах, зручніше використовувати цукор, який вже розподілений по пакетах вагою в 1 кг.дріжджі краще використовувати саме сухі, від стандартних мокрих слід відмовитися за порадою професіоналів самогонного справи. При використанні сухих дріжджів самогон виходить набагато якісніше і міцніше, він набуває насичений смак, не містить різкого запаху, тоді як при додаванні хлібопекарських дріжджів, спирт набуває гіркуватий смак. Для того, щоб в процесі отримання браги не з'являлася велика піна, найкраще додати в брагу дрібно розтерте печиво, в невеликій кількості. Після додавання печива піна швидко йде. Воду для браги краще використовувати чисту, або профільтрувати водопровідну.

Як правильно розвести дріжджі у воді? Для цього необхідно підібрати ємність потрібного розміру. Для цих цілей можна використовувати великий тазик або велику емальовану миску, головне, вибирати посуд, в якій буде зручно змішувати всі інгредієнти. Вода повинна бути тепла, але не більше 30°, щоб дріжджі не зіпсувалися. Коли всі компоненти змішані, їм дають час постояти, поки дріжджі почнуть працювати і набухати. В цей час в ємності для бродіння готуємо воду з цукром, використовувати необхідно теплу, але не гарячу воду, в якій розлучається цукор і заважає до повного розчинення. Коли дріжджі набрякли, їх акуратно перемішують і виливають в бродильно ємність. Зверху доливається потрібну кількість води.


Дуже важливо, щоб посуд, в якій буде бродити брага, булаMake-an-Airlock-for-Wine-and-Beer-Production-Step-7 герметично закрита. Для цього можна використовувати звичайну кришку, але не варто забувати і про гідрозатворі, для нього необхідно зробити спеціальний отвір. Щоб в приміщенні не смерділо брагою, можна пропустити спеціальний шланг, який буде проходити через гідрозатвор і виходити у вікно. У приміщенні, в якому дозріває брага, необхідно підтримувати певну температуру, вона не повинна перевищувати 27°. Якщо такої можливості немає і приміщення холодне, то брагу можна підігрівати, використовуючи спеціальні прилади, але температура при цьому повинна бути також не більше 27-28°.

Детальніше про те, як зробити брагу для самогону →

Як приготувати самогон з крахмалосодержащих матеріалів

В домашніх умовах можна приготувати професійний елітний напій . Таким вважається самогон із зерна. Щоб його зробити необхідно мати певний досвід, інакше шансів отримати дійсно стоїть напій буде дуже мало. Незважаючи на досить складну технологію приготування, процес і витрачений час того варто. У чому суть такого приготування? У будь-якому зерні і крупах міститься багато крохмалю, а крохмаль, як відомо багатий молекулами цукру. Сам крохмаль можна швидко переробити в цукор, для цього використовується процес фермації. Якщо використовувати 1 кг будь-якого зерна і почати процес фермації наявного в ньому крохмалю перетворюючи його в цукор, то на виході вийде кількість цукру порівнянного з вмістом його в 6 кг борошна. Використовувану крупу, слід проварити. Розчин, що вийшов в результаті, прийнято називати суслом. Az7Rjqy саму процедуру необов'язково виконувати, використовуючи солод. Щоб спростити процес можна використовувати готові ферменти.

Такий складний процес, як фермація, вимагає точності та зосередженості, щоб отримати потрібну кількість цукру з наявного крохмалю. Для збереження якості ферментів, сусло не можна нагрівати вище, ніж на 74°С.але ще важливіше підтримувати потрібну температуру сусла, якщо вона буде недостатня, то ферментація не завершиться як треба. Після приготування важливо охолодити сусло до кімнатної температури. В іншому випадку дріжджі загинуть, вони просто не зможуть розмножуватися.

Коли необхідний цукор отриманий, розчин можна зброджувати, додаючи необхідну кількість дріжджів. Коли всі етапи завершені, приступають до самої перегонки самогону. В цьому випадку використовують гліцеринову або водяну баню, звичайний самогонний апарат не підійде, сусло може підгоріти при сильній температурі.

Детальніше про те, як приготувати самогон з крохмалю →

Спосіб приготування самогону на основі ягідно-фруктових сумішей

Приготування такого самогону один з найпростіших варіантів, але теж має певні вади і тонкощі. При підготовці сировини йогоhomemade_wine необхідно повністю подрібнити. У шкірці фруктів і ягід містяться натуральні дріжджі, які прискорюють процес бродіння природним способом. Всі фрукти і ягоди також підійдуть і для наливок на самогоні. Подрібнені фрукти, поміщені в ємність, вже через пару днів починають бродити.

При бажанні можна додати ще цукру, з розрахунком приблизно 1,5 кг на 10 л.також такі суміші можна розвести водою, щоб напій був м'якше. Всі інгредієнти, і особливо цукор, додаються з розрахунком, так само як і при приготуванні стандартної браги їх цукру і дріжджів. Перш ніж робити перегін самогону важливо переконатися, що в готової Бразі немає частинок або шматочків ягід, для цього її потрібно процідити або відфільтрувати. Також можна використовувати водяну баню або парогенератор.

Ще рецепти приготування самогону з різної сировини →

Як правильно робити перегонку самогону

Для перегонки браги в домашніх умовах використовують спеціальний самогонний апарат. Від якості такого апарату буде залежати якість самого напою, а також його кількість. Поганий самогонний апарат може пропускати повітря і спирт буде йти, а в підсумку на виході вийде мало напою. Складаються всі апарати з контейнера для браги,1181395635_121 охолоджуючої ємності і змійовика. Коли брага нагрівається в ній утворюються пари зі спирту, вони проходять через змійовик, в якому охолоджуються і конденсуються.

Важливим моментом всієї перегонки є обов'язкове дотримання температурного режиму. Щоб самогон вийшов максимально якісний і чистий, потрібно стежити, щоб температура не піднімалася вище 90°С.якщо температура піднімається вище процес слід припинити. Якщо у вас немає в наявності спеціального термометра , то даний етап можна спростити, застосувавши змочування вати в Самогоні і підпалювання. У разі, коли полум'я не набуває синій колір, це означає, що вміст сивушних масел в напої перевищує норму і вигонку слід негайно зупинити. Перша партія самогону, приблизно 300 мл, називається «первак», від неї слід позбутися. Вживати цю рідину заборонено, в ній міститься багато токсинів і сивушних масел. Після цього самогон очищається за допомогою активованого вугілля, пропускається через щільний шар вати і марлі.