найкраще пиво в Україні - топ зарубіжних і вітчизняних марок

Пиво – це найдавніший алкогольний напій. Історики вважають, що перше пінне створили ще 5000 років тому на території сучасного Ірану. Воно готувалося з ячмінних зерен. Вже в ті часи було представлено близько 15 сортів хмільного напою.

лучшее пиво в россии

Ми розглянули багато видів і вибрали найкраще пиво. Основні критерії, на які зверталася увага: якість, безпека і натуральність. Вивчили відгуки споживачів, які брали до уваги такі критерії, як смак, колір, запах, вміст спирту.

Як вибрати гарне пиво в магазині

Ukrainian Business Award, найпрестижніша премія України, провела соціологічне опитування і з'ясувала, що 60% українців хоча б раз на місяць купують пінне. Купівля не завжди буває вдалою, особливо якщо захотілося спробувати новий сорт.

Фахівці з моніторингу розповіли, як вибрати хороше пиво:

  • Ознайомтеся зі складом . Краще пиво не повинно містити інших компонентів крім води, дріжджів і солоду. У списку інгредієнтів можуть бути присутніми добавки для посилення смаку і запаху, але тільки природного походження. Знайти пиво з таким складом непросто, але чим менше відхилень від норми, тим краще;
  • Зверніть увагу на терміни зберігання . Натуральне пиво не може зберігатися більше 6 місяців. Якщо на етикетці вказано більший термін-значить, напій включає консерванти, яких краще уникати;
  • Щільність і міцність. хороше пиво містить від 3 до 5,5% алкоголю. Є і більш міцні сорти з вмістом етилового спирту до 11%, але зустрічаються вони рідше. Щільність хорошого пива світлих сортів - до 12%, міцних і темних — від 12 до 20%;
  • Ціна . Краще купувати пінне середньої або високої цінової категорії. Хоча і серед недорогого пива зустрічаються зразки з відмінними показниками;
  • Тара.  на пляшках і банках з хорошим пивом не повинно бути відколів, нерівних швів, потертостей, клейових патьоків. На етикетці дана повна інформація про виробника, складі, фортеці пінного, офіційній адресі компанії;
  • Консистенція . Якісна продукція позбавлена домішок, помутніння, осаду. У неї природний, рівний колір.

Один з головних критеріїв, на який слід звертати увагу перед вживанням пива — параметр піностійкості. Він був внесений до ДСТУ. У якісного напою висота піни не менше 4 см, піностійкість не менше 3 хвилин.

Якій тарі віддати перевагу

Згідно з експертизою, проведеною компанією Ukrainian Business Award в 2021 році, при оцінці п'ятибальною системою були виявлені наступні результати:

  • Серед зразків в ж / Б банку при дегустації було поставлено найбільше оцінок "добре" і»відмінно";
  • Пиво в скляній пляшці не змогло похвалитися високою якістю. В основному переважали "четвірки".
  • Найбільше претензій виявилося до пінного в пластиці. "П'ятірок" немає у одного товару в ПЕТ упаковці.

Чому продукт в ПЕТ-пляшках гірше, адже в різні упаковки розливається одне і те ж пиво? Справа в тому, що пластикові пляшки пропускають кисень, відбувається дифузія. Чим довше пінне зберігається в ПЕТ-тарі, тим більше ароматичних речовин втрачає. Погіршуються смак, аромат і піностійкість.

Скляні пляшки теж пропускають повітря через мікрозазори між кришкою і шийкою, але в меншій мірі. Найбільш захищені від псування зразки в алюмінієвих банках.

Порада: якщо збираєтеся придбати пиво в пластиковій або скляній упаковці, беріть найсвіжіший продукт, де ще не почався процес окислення.

Вирішуючи, яке пиво краще вибрати, розгляньте розливний варіант. Таке пінне містить менше хімічних добавок, зберігається в металевих кегах. Це добре позначається на якості напою.

Краще пиво до 35 грн

Дешевий продукт не обов'язково поганий. На вартість пінного впливають реклама і розкрученість бренду, часто ми платимо за назву, а не якість напою.

Obolon

Стиль: Лагер

Пінність: Низька

Відсоток міцності: 4,5%

Інформація: Оболонь-один з найпопулярніших і найстаріших виробників пива в Україні. Відомий своїми легкими, освіжаючими лагерами.

Історія бренду Obolon:

Obolon-один з найвідоміших і найстаріших брендів пива в Україні. Історія компанії почалася в 1980 році, коли в Києві була заснована пивоварня під назвою "Оболонь". З тих пір Obolon став одним з провідних виробників пива в Україні та за її межами.

За більш ніж 40 років свого існування Obolon завоювало широку популярність завдяки високій якості своїх продуктів, традиційним рецептам і постійному прагненню до інновацій у виробництві пива.

Смакові нотки:

Пиво Obolon пропонує різноманітність сортів з різними смаковими характеристиками, але в загальному можна виділити кілька типових аспектів смаку для більшості їх продуктів:

Свіжість: Оболонь славиться своєю освіжаючою і легкою текстурою, роблячи його ідеальним напоєм для втамування спраги.

Солодова солодкість: більшість сортів Obolon мають приємну солодову солодкість, яка добре збалансована з легкою гіркотою хмелю.

Легка гіркота: характерна легка гіркота зазвичай присутня у всіх сортах Obolon, додаючи нюанси смаку і роблячи пиво більш складним і цікавим.

Фруктові відтінки: деякі сорти Obolon можуть мати легкі фруктові відтінки, такі як яблуко або цитрусові, які надають пиву Додаткові аромати та смакові нотки.

Колір і аромат: пиво Obolon зазвичай має яскравий золотистий колір з білосніжною піною. Аромат свіжий, з легкими солодовими і квітковими нотками.

Загальна характеристика для більшості пива Obolon - це легкий, приємний смак з нотками солоду і хмелю, що робить його відмінним вибором для тих, хто цінує якісне і освіжаюче пиво. Крім того, різноманітність сортів дозволяє кожному знайти щось до смаку.

Chernihivske

Стиль: Лагер

Пінність: Середня

Відсоток міцності: 4,8%

Інформація: Пивоварня Чернігівського пива пропонує широкий асортимент пива різної міцності та смаків. Відомий своїми традиційними лазерами і крафтовими сортами.

Історія бренду Chernihivske:

Chernihivske-один з найстаріших і найбільш впізнаваних брендів пива в Україні. Заснована пивоварня "Chernihivske" в 1969 році в місті Чернігові, який є одним з культурних і промислових центрів України. З тих пір Chernihivske став одним з національних символів якісного пива в країні.

Chernihivske відоме своїми традиціями якісного виробництва пива і прагненням до інновацій. Вони приділяють особливу увагу якості інгредієнтів і технологіям виробництва, щоб забезпечити стабільно високу якість своїх продуктів.

Смакові нотки:

Пиво Chernihivske пропонує широкий асортимент сортів, кожен з яких має свої характерні смакові особливості. Ось кілька загальних смакових нот, які можна знайти в продуктах Chernihivske:

Збалансований смак: Chernihivske зазвичай має збалансований смак, де Солодова солодкість добре збалансована з легкою гіркотою хмелю.

Свіжість і освіжаючий характер: більшість сортів Chernihivske мають освіжаючий і легкий смак, який робить їх приємними для вживання в будь-який час року.

Солодові відтінки: у пиві Chernihivske часто можна знайти виражені солодові нотки, які надають йому характерний смак.

Легка фруктова гіркота: деякі сорти Черніхівське можуть мати легкі фруктові відтінки, такі як яблуко або цитрусові, які додають додаткової складності та інтересу до смаку.

Lvivske

Стиль: Лагер

Пінність: Низька

Відсоток міцності: 4,5%

Інформація: Одна з найстаріших пивоварень в Україні, що пропонує широкий асортимент пива, включаючи світле і темне пиво, а також крафтові сорти.

Історія бренду Lvivske:

Lvivske-це один з найвідоміших історичних брендів пива в Україні. Бренд був заснований в 1715 році і має багату спадщину, пов'язану з історією міста Львова. Lvivske славиться своїми традиційними методами виробництва і прагненням зберігати автентичність своїх продуктів.

З плином часу Lvivske став одним з найбільш впізнаваних брендів пива в Україні, представляючи різні стилі і сорти пива, від традиційних Лагерів до крафтових сортів.

Смакові нотки:

Пиво Lvivske має свої характерні смакові особливості, що відрізняються в залежності від сорту. Ось кілька типових смакових характеристик, які можна знайти в продуктах Lvivske:

Збалансований смак: Lvivske зазвичай має збалансований смак, де Солодова солодкість поєднується з легкою гіркотою хмелю.

Солодові відтінки: більшість сортів Lvivske характеризуються вираженими солодовими нотками, які надають пиву особливий характер і аромат.

Легка гіркота: деякі сорти Lvivske мають легку гіркоту, яка додає складності смаку та надає пиву особливого характеру.

Фруктові відтінки: деякі сорти Lvivske можуть мати легкі фруктові відтінки, такі як яблуко або цитрус, що додає додаткові аромати і нюанси в смаку.

Колір і аромат: Lvivske зазвичай має золотистий колір з багатою піною. Аромат свіжий і приємний, з нотами солоду і легкими квітковими відтінками.

Пиво Lvivske-це не просто напій, а й частина української культури і традицій. Його якість і різноманітність сортів дозволяють кожному знайти щось на свій смак.

Lvivske 1715

Стиль: Крафт

Пінність: Різна (залежить від сорту)

Відсоток міцності: Варьируется от 4% до 8%

Інформація: Випускає широкий асортимент крафтового пива, включаючи елі, портери і стаути.

Sarmat

Стиль: Лагер

Пінність: Низька

Відсоток міцності: 4,5%

Інформація: Пиво Sarmat виробляється в Черкасах і є популярним вибором серед українських споживачів завдяки своєму легкому смаку і якості.

Історія бренду Sarmat:

Sarmat-це відносно молодий бренд пива, який був заснований в 2002 році в місті Черкаси, Україна. Назва "Сармат" взято з давньогрецької історії і відноситься до стародавнього народу, який жив на території сучасної України. Бренд прагне зберегти традиції та культуру цієї землі через свою продукцію.

Протягом відносно короткого періоду часу Sarmat завоював популярність завдяки якості свого пива та увазі до деталей у виробництві.

Смакові нотки:

Пиво Sarmat пропонує різноманітність сортів, кожен з яких має свої унікальні смакові характеристики. Ось деякі типові смакові нотки, які можна знайти в продуктах Sarmat:

Збалансований смак: Пиво Sarmat часто характеризується збалансованим смаком солоду та хмелю.

Солодова солодкість: багато сортів Sarmat мають виражену солодової солодкістю, що надає їм м'який і приємний смак.

Легка гіркота: у багатьох сортах присутня легка гіркота, яка додає пиву складність і характер.

Колір: Пиво Sarmat часто має золотистий колір з яскравою білосніжною піною.

Аромат: аромати Sarmat зазвичай свіжі, з нотами солоду і легкими квітковими відтінками.

Легкість і освіжаючий характер: загалом, пиво Sarmat характеризується легкістю і освіжаючим смаком, що робить його приємним вибором для вживання в будь-який час дня.

Хоча Sarmat не такий відомий, як деякі старі бренди, він швидко набирає популярність завдяки своїй якості та уважному ставленню до виробництва пива.

Efes "Пілсенер", 5,0%

Легке, ніжне пиво Ефес з ароматом лісових трав і меду. Смак солодкуватий, без гіркуватості, в послевкусии помітний солод і трохи хмелю. У складі хмелепродукти і рис. Присутність останнього відсунула це досить гарне пиво на четверте місце.

Жигулівське, 4,3%

Гарне пляшкове пиво, бренд з СРСР, в рейтинг потрапило цілком обгрунтовано. Зварено ПрАТ «ОБОЛОНЬ», фільтроване, пастеризоване. Пінне класичного хмільного смаку з характерною гіркуватістю. Аромат солодово-хмільний. Перевагу Жигулевському віддають чоловіки.

Green Beer, 4,2%

Один з кращих продуктів вітчизняної компанії Efes Ukraine, належить до легких видів пінного. Зазвичай його віддають перевагу жінки. Аромат збалансований між борошнистою солодкістю і невеликою гіркотою. Післясмак довгий, пряне. Green Beer відмінно втамовує спрагу.

Ризьке фірмове, 4,5%

Замикає рейтинг кращих недорогих сортів пиво виробництва ПрАТ Efes Ukraine. Напій глянцево-бурштинового кольору, з вираженим солодовим ароматом. Через пару ковтків залишається цікаве і потужне післясмак сіна, хмелю. Присутня невелика гірчинка. Піна стабільна і дрібнопузирчата.

Найсмачнішим сортом серед недорогих можна назвати пиво Lvivske 1715 заводу (в даний час PJSC Carlsberg Ukraine, що входить до складу пивоварної групи Carlsberg Group). Духе приэмне по смаковим якостям. При виготовленні використовують імпортний хміль. Характерною рисою напою є баланс легких відтінків хмелю та солоду.

Рейтинг кращого пляшкового пива від 35 грн

Знайти лідерів рейтингу з безпеки, органолептичних якостей і кислотності серед пляшкового пива складніше. Проте багато брендів виробляють відмінне пінне, яке добре «відчуває» себе навіть в скляній тарі.

Пиво Stella Artois 5,0%


Відкриває рейтинг "від 35 грн" світле, пастеризоване баночне пиво виробництва «АБ ІнБев» (Anheuser–Busch InBev). Відрізняється ніжним, вишуканим, сухим смаком з легкою гіркуватістю. В ароматі простежуються солодкі ноти. Все гармонійно і збалансовано. П'ється легко. Колір блідо-золотистий, на просвіт прозорий.

Krusovice svetle, 4,2%

Друге місце в рейтингу кращих марок пива займає пиво Крушовіце , вироблене ТОВ «Об'єднані пивоварні Хейнекен». Напій пастеризований, вариться за оригінальним рецептом, характеризується насиченим бурштиновим кольором, м'яким смаком і приємним ароматом трав'янистого хмелю. П'ється дуже легко, в послевкусии немає спиртуозности, гіркоти або кислинки. Якісний і недорогий лагер.

PPB (Persha Pryvatna Brovarnya)

Стиль: Крафт

Пінність: різна (залежить від сорту)

Відсоток міцності: варіюється від 4% до 8%

Інформація: PPB спеціалізується на крафтовому пиві, пропонуючи різноманіття сортів від легких ель до міцних стаутів.

Історія бренду Persha Pryvatna Brovarnya:

Persha Pryvatna Brovarnya (PPB) - це один з найбільших виробників пива в Україні, що спеціалізується на крафтовому пиві. Бренд був заснований в 2002 році і з тих пір став одним з найпопулярніших і впізнаваних в Україні. PPB прославився своєю різноманітністю якісного пива, від традиційних стилів до інноваційних крафтових сортів.

Смакові нотки:

PPB пропонує широкий асортимент пива з різними смаковими характеристиками. Ось деякі типові смакові нотки, які можна знайти в продуктах PPB:

Збалансований смак: PPB відомий своїми сортами збалансованого смаку, де Солодова солодкість поєднується з гіркотою хмелю.

Солодова солодкість: багато сортів PPB мають приємну солодову солодкість, яка додає смаку тепла та щільності.

Гіркота хмелю: деякі сорти мають виражену гіркоту хмелю, яка надає пиву характерний крафтовий аромат і смак.

Фруктові та квіткові відтінки: деякі крафтові сорти PPB можуть містити нотки фруктів, такі як цитрусові, ягоди або навіть тропічні фрукти, а також квіткові відтінки.

Легкість і освіжаючий характер: більшість сортів PPB характеризуються легким і освіжаючим смаком, що робить їх приємним вибором для вживання протягом усього дня.

Різноманітність стилів: PPB виробляє широкий асортимент стилів пива, включаючи Елі, лагери, портери, стаути та багато іншого, що дозволяє кожному знайти щось на свій смак.

PPB відомий своїм прагненням до інновацій та високої якості свого пива. Це один з провідних брендів крафтового пива в Україні, який активно задовольняє запити споживачів на різноманітність смаків і стилів.

Heineken, 4,8%

Популярний лагер виробництва ТОВ «Об'єднані пивоварні Хейнекен». Вариться за старовинною рецептурою з декількох сортів солоду і дріжджів Heineken - A. У Хайнекен збалансований, м'який смак з нотками карамелі і бананів. Аромат ніжний, з легкими фруктовими мотивами і вкрапленнями солоду. Післясмак приємний, довгий.

Velkopopovicky Kozel, 4,0%

Продукт компанії «АБ ІнБев Ефес». Напій пастеризований, характерного світло-золотистого кольору, з солодкуватим хмільним ароматом. Через пару ковтків відзначається горіхове, шоколадне, фруктове післясмак. Жінки вважають цей сорт кращим, чоловіки віддають перевагу темному лагеру.

Kaiser

Стиль: Лагер

Пінність: Середня

Відсоток міцності: 4,8%

Історія бренду Kaiser:

Пивоварня Kaiser була заснована в Україні в 2002 році. Бренд швидко став одним з найбільш впізнаваних і популярних на ринку. Ключовим принципом пивоварні Kaiser було запропонувати споживачам якісне пиво з приємним смаком за доступною ціною. Поєднання якості та доступності дозволило бренду Kaiser завоювати широку аудиторію шанувальників.

Смакові нотки:

Пиво Kaiser пропонує класичний смак лагеру з характерними нотками солоду, хмелю та легкої гіркоти. Ось кілька смакових характеристик, які можна знайти в різних сортах пива Kaiser:

Свіжість: у всіх сортах пива Kaiser присутня освіжаюча свіжість, яка робить його відмінним вибором для теплих днів або як приємний напій в будь-який час року.

Збалансований смак: пиво Kaiser відрізняється збалансованим смаком, де солодові ноти добре збалансовані з легкою гіркотою хмелю.

Легка фруктова солодкість: деякі сорти Кайзера можуть мати легку фруктову солодкість, яка надає їм додатковий цікавий аромат і смакові нотки.

Колір: пиво Kaiser зазвичай має світло-золотистий колір, який приємно виглядає в келиху.

Аромат: аромат пива Kaiser зазвичай свіжий, з нотами солоду і легкими квітковими відтінками.

Кожен сорт Kaiser може трохи відрізнятися за смаковими характеристиками, в залежності від типу лагера (наприклад, світлий або темний) і рецептури, але загальна ідея залишається приблизно однаковою - це якісне пиво з приємним смаком і ароматом.

Інформація: Популярний бренд пива в Україні, відомий своїми якісними лагерами.

Пиво Bud, 5,0%

Bud можна назвати кращим лагером за м'який і насичений смак з легкою гіркуватістю і м'яким післясмаком. Рис в складі надає напою легку кислинку, яка добре втамовує спрагу. Пиво золотистого забарвлення, з великою кількістю піни. Виробляється компанією "Сан ІнБев".

Hoegaarden Original White, 4,9%

За українським законодавством Хугарден вважається пивним напоєм. Незважаючи на це, його ставлять в один ряд з кращими сортами пінного. Напій світло-солом'яного кольору, з характерною каламутністю, пшеничним і солодовим смаком, який відчувається і в ароматі. При дегустації простежуються нотки яблук, випічки, бананів, спецій. У складі є шкірка і цедра апельсинів.

Kronenbourg 1664 Blanc, 5,0%

Найкращий світлий, нефільтрований ель . Виробляється за ліцензією – це французьке пиво. Данний бренд представлений більш ніж в 70-ти країнах. Колір Світло-солом'яний, смак збалансований, трохи фруктовий, з відтінками гвоздики і коріандру. Аромат цитрусовий. Піна білосніжна, рясна.

Найкраще імпортне пиво

В Україні чимало брендів зарубіжного виробництва. Серед них також є гірші і кращі сорти. Лідируючі місця в рейтингу, як правило, займають зразки з США.

Franziskaner, 5,0%

Один з кращих зарубіжних брендів пива, представлений в Україні. Францисканер-продукт німецької пивоварні Spaten-Franziskaner-Bräu GmbH. У смаку повністю відсутня гіркота, післясмак густий, хлібний, насичений. Виготовлений з дріжджів верхового бродіння.

Anderson Valley, Salted Caramel Porter, 9,5%

Американський сорт пива глибокого бурштинового відтінку. Під час дегустації відчувається легка карамельна солодкість. Смак збалансований, гіркота відсутня. Виконано в стилі Портер.

«Gulden Draak» 9000, 10,5%

Найкраще міцне бельгійське пиво з легким шоколадно-кавовим ароматом і карамельними нотками. Через пару ковтків відчувається фруктове післясмак. У виробництві використовують 3 сорти солоду. Піна щільна, стійка.

Bayreuther Hell, 4,9%

Пиво однойменної компанії в Мюнхені, зварене з ячмінного і пшеничного солоду. Колір золотисто-солом'яний. Аромат солодовий, середньої інтенсивності.

Leffe Brune, 6,6%

Пиво Леффе — продукт Баварської пивоварні, вироблено методом верхнього бродіння. Колір темно-коричневий, в ароматі нотки солоду, фруктів, спецій, шоколаду. Післясмак солодкуватий, довгий.

Bourgogne des Flandres Brune, 5,0%

Продукт бельгійської пивоварні Timmermans, темно-червоного кольору фруктового смаку. У пива щільна піна, яка утворюється у вигляді шапки і довго тримається в келиху. У смаку дивним чином поєднуються фруктова солодкість, кислинка і Солодова терпкість.

Bernard Svatecni Lezak, 5,0%

Найкраще чеське пиво з легкою солодкістю, ледь помітною гіркуватістю. Відзначається післясмак хмелю. Напій повторно ферментується в пляшці, тому колір злегка каламутний.

Цікаво: згідно з дослідженнями Держпродспоживслужби, більшість імпортної продукції отримало оцінку «відмінно».

На полицях магазинів представлено безліч видів пива, кожне з яких володіє індивідуальним смаком, ароматом і якістю. Вибрати найкраще не так просто. Але керуючись оглядом наших експертів, зробити це набагато простіше.

Автор: Дегустатор
спеціально для byhaem.in.ua

Відео огляд: НАЙКРАЩЕ ПИВО 2023 року