Чому самогон гіркий?

Питання, чому гірчить самогон, досить актуальний. Чи пробували ви самогон, який гірчить? Досить неприємні відчуття, від яких слід позбавлятися, якщо хочете здивувати своїм напоєм гостей.8d7b5892921a736ff217cef3df3d35f5 навіть після дуже хорошою перегонки в отриманої спиртової суміші залишаються різні речовини і навіть залишки сивушних масел, які псують не тільки смак самогону, але і його запах. Такі сивушні масла погано позначаються на вашому здоров'ї. Найпростішим і перевіреним способом очистити самогон від сивухи є застосування активованого вугілля деревного походження.

Чому необхідно занурити самогон у вугільний фільтр?

Активоване вугілля є відмінним абсорбентом за рахунок своєї пористості і великий питомої поверхні в розрахунку на одиницю маси. Дуже важливо для очищення вибрати правильний вугілля, так як пори абсорбують молекули. Варіантів очищення існує два:

  1. За допомогою вугільного фільтра
  2. Занурення вугілля в самогон

Для першого варіанту необхідно підготувати фільтр. Потрібно відрізати дно від пластикової пляшки, в самій пробці зробити кілька отворів,0 горлечко вийшла саморобної лійки закрити ватою. Вату при бажанні можна загорнути в шар марлі. Викладаємо шар вугілля на Вату, кількість його має становити 55 г на літр самогону і пропускаємо самогон через вийшов фільтр, його можна прогнати через нього кілька разів. Щоб добитися ідеального результату краще кожен раз міняти вугілля на новий.

Перед використанням вугілля слід промити, це робиться для того, щоб позбутися від вугільного пилу, так як якщо вона потрапить в самогон, він стає каламутним, і його доведеться очищати ще більш важким способом. Якщо ви цілком довіряєте своєму звичайному фільтруванню — глечик для води , то сміливо використовуйте його і не морочитися на виробництво нової. Самогон слід пропускати через фільтр не менше 5 разів, повторюйте процедуру до тих пір, поки не досягнете бажаного результату.

Існує ще більш професійний спосіб видалити гіркоту і очистити самогон від сивухи, але для виробництва такого пристрою потрібно покупка різних комплектуючих, зокрема, помпи для акваріумів, тому простіше скористатися варіантом, наведеним вище.

У варіанті, коли вугілля поміщають прямо в самогон, вугілля попередньо подрібнюють на дрібні частинки і поміщають в спеціальну посудину. Грамовки ті ж, що і були в першому випадку: 50 г вугілля наcsm_Donau-Carbon_kohle_Quelle_01_970f5e1170 літр самогону, і заливаємо вугілля спиртовою рідиною. Ми залишаємо цю суміш настоюватися приблизно два тижні, періодично збовтуючи її. Після того як розчин настоявся, його не можна пити ще тиждень, протягом якої слід відфільтрувати самогон через подвійний шар марлі. При бажанні можна загорнути в марлю прожарений пісок.

Не забувайте, що абсорбція вугілля, має обмежений термін в дві години, потім пори відкриваються і все вбране повертається назад. У зв'язку, з чим не потрібно довго чекати, краще повторювати процедуру кілька разів, з інтервалом у дві години. Щоб використовувати цей же вугілля повторно, його обробляють розчином соляної кислоти, промивають, сушать, а потім прожарюють на вогні, помістивши в закриту ємність і тільки після цього його можна застосовувати повторно.

Як змінити смак самогону

Домашній самогон тим і хороший, що його смак можна створити самостійно, спираючись тільки на особисті смакові переваги, класти будь-які фрукти, ягоди приправи, щоб створити неперевершений відтінок смаку і порадувати своїх гостей. Щоб він був насиченим іz-chim-piti-lker-amaretto_583 міняв післясмак напою, самогон варто наполягати близько двох тижнів, додавши всі бажані добавки і сиропи.


Якщо ви хочете додати гіркуваті нотки в свій самогон, то використовуйте для цього цедру апельсина або лимона. Прянощі напою додасть шафран, кориця, розмарин або бадьян. А якщо ви любите дійсно насичений гіркий смак, то для цього використовуйте екстракт ванілі або лавровий лист. Для пекучості самогону, можна додати запашний перчик, а для яскраво вираженої пекучості підійде імбир, гвоздика або чорний перець. Пом'якшити пекучість і розбавити напій невеликий пряністю можна за допомогою мускатного горіха.

Більше перевірених способів пом'якшення самогону в домашніх умовах →

Щоб виправити або скорегувати смак досить одного інгредієнта, але можна додавати і кілька на свій розсуд. Для того щоб процедура пройшла успішно, важливо дотримуватися грамовки, для кожної сировини вони різні. Якщо ви зробите неправильний підбір граммовок на добавки, то ризикуєте змінити смак напою до повної невпізнання і не факт, що такий варіант вам сподобається. Всі варіанти доз додавання настоянок, сиропів, фруктів, ягід і приправ, можна знайти в Інтернеті. Ну а якщо у вас немає часу чекати два тижні поки самогон настоїться, і напій вам потрібен негайно, то варто збільшити кількість добавки приблизно на 35%.

Фортеця самогонки

Важливим критерієм якості такого напою, як самогон, є його міцність, або простіше кажучи «градус». Градус означає обсяг
4p4CvyNotnc спирту, що міститься в приготованому вами напої. Визначити градус на смак досить складно, так як в Самогоні використовуються різні смакові добавки. Розрахунок і визначення фортеці можна виконати за допомогою різних приладів, таких як ареометр або спиртометр. Оптимальним показником має бути 40°. Дані прилади допомагають швидко і зручно виміряти щільність рідини. Спирт відрізняється різницею своєї щільності, так як вона відрізняється від показників води. Щоб отримати достовірні показники, слід опускати спиртометр глибше в напій, глибина залежить безпосередньо від щільності рідини.

Вимірювати щільність найкраще при показниках температури в напої близько 20°з, якщо температура буде більше або менше, можлива велика похибка, так як показання щільності безпосередньо залежать від температури. Щоб отримати міцний якісний самогон, слід дотримуватися температурного режиму в межі 86-94°С. якщо температура основного компонента буде вище, то почне відбуватися випаровування води і непотрібних сивушних масел, в зв'язку з чим фортеця самогонуpshenichnyj-samogon-bez-drozhzhej-pit-oxlazhdennym почне зменшуватися, як і якість відповідно. Тому якщо ви хочете зробити міцність напою максимально високою, слід довести його до температури 87°C, після чого не давати йому нагрітися більше.

Хороший за якістю самогон має градус від 40 і вище, це залежить від правильної дистиляції, яку потрібно проводити в температурному режимі близько 95-96°с.перевірити якість можна по тому, як самогон горить. У підсумку в перших шести літрах напою у вас вийде максимально міцний алкоголь приблизно 55-65°. Він кристально чистий, прозорий і відрізняється повною відсутністю запаху, властивого даному напою. При перевірці, як горить отримана суміш, полум'я повинно бути безбарвним, а при згорянні повинно залишитися трохи води. Якщо ви плануєте робити перегонку кілька разів і доводите процес до 99°З, то врахуйте що градус при другій перегонці, буде значно, нижче приблизно двадцять градусів, так як Ви отримуєте продукт повторного перегону.

Якщо ви приготували дійсно хороший самогон, то такий напій не вимагає ніякої чистки, при правильному приготуванні все сивушні масла пішли і горить такий самогон відмінно. Враховуйте, що Фортеця даного напою виходить 65-75° і пити його в такому вигляді554560 буде досить складно. Щоб довести його до приємної консистенції, його пом'якшують і виробляють переробку кілька разів, після чого доводять до фортеці приблизно в 40°, розбавляючи чистою питною водою або різними трав'яними настоянками. Можна додавати вино хорошої якості, але вибір вина залежить від матеріалів його виготовлення, воно повинно бути схожим з вашим самогоном.

Пристрої для контролю фортеці самогону

Вимірювати міцність самогону самостійно досить складно, визначити градус на смак практично неможливо. Для даних цілей використовуються спеціальні прилади, для безперервного контролю міцності напою. Вони дають можливість автоматизувати контроль за міцністю напою, який виходить з самогонного апарату. Завдяки такому апарату процес вимірювання фортеці стане набагато простіше, більше не потрібно використовувати різні мірні циліндри під час перегону, не потрібно наповнювати їх отриманим самогоном, щоб потімOKg3u-m0oHA вимірювати міцність спиртоміром. Все стає набагато зручніше і простіше.

У побуті даний апарат називають «папуга». Працює він шляхом наповнення спеціального металевого циліндра від низу до верху. Вгорі є спеціальна трубка для зливу, яка найчастіше виготовляється з нержавіючої сталі, через цю трубку самогон потрапляє в необхідну ємність. Щоб контроль фортеці здійснювався правильно, всередину трубки опускають спиртометр. Такий пристрій можна поєднувати з будь-якими іншими перегінними приладами.

Крім даного обладнання існує ще безліч приладів безперервного вимірювання фортеці самогону, це спиртометр, ареометр і т.д. всі ці прилади здатні вимірювати відсоток самогону в показниках, 40-70-100%.

Очистка и фильтрация очищення та фільтрація