приготування самогону в домашніх умовах

Домашній самогон

У нашій країні склалася дивовижна ситуація, коли ціни на найпопулярнішу алкогольну продукцію ростуть, а її якість в кращому випадку залишається колишнім. Саме завдяки цьому спостерігається такий бум виробництва самогону серед населення. Причому різноманітність використовуваної сировини, технологій приготування  і 918957 смакових якостей отриманого напою просто вражає уяву.

Існують дві діаметрально протилежні версії, які продукти необхідно використовувати для створення сировинної бази для бажаного напою. Перші вважають, що в якості сировини можна використовувати будь-які інгредієнти і навіть з табурета можна готувати хороший напій — табуретовку. Інші вважають за краще використовувати виключно якісні продукти для самогону. Природно, що людині не досвідченому в процесі приготування самогону в домашніх умовах буде правильно приєднатися до другої групи.

Технологія отримання готового продукту також ділиться на два типи:

Кожен з цих методів має свої плюси і мінуси і їх розгляд заслуговує окремої статті.

Незважаючи на нав'язувану кінематографом точку зору, що продукт, який випливає з трубки самогонного апарату, вже в готовому стані, дуже багато залежить від останньої стадії — облагороджування. Про те, що це таке, які варіанти існують і як нічого не зіпсувати буде розказано далі.

Підбір вихідної сировини

Вже було написано, що ця стаття розглядає технологію, яка передбачає використання виключно якісної сировини. ЦеTooth Decay Water Fluoridation зменшує ризик отримати на виході непридатний до вживання продукт.

Єдиним інгредієнтом, який однаковий для будь-якого виду самогону є вода. Дуже часто йому приділяють мало уваги, що абсолютно неправильно. Дистильована або кип'ячена вона абсолютно не підходить для приготування браги. Хорошим варіантом є бутильована або джерельна вода, якщо вона дозволена в вживання укладенням санепідемстанцією.

Всі варіанти вихідних матеріалів для самогону можна умовно розділити на три види, які будуть розглянуті нижче.

Цукор і дріжджі

Це найпростіший і тому популярний варіант приготування браги. В якості продуктів використовується два інгредієнта:

  1. Цукровий пісок — додавати що-небудь з цього приводу безглуздо. Цукровий пісок мало чим відрізняється незалежно від місця покупки або виробництва.
  2. Дріжджі — зазвичай використовуються хлібопекарські дріжджі: пресовані або сухі. Перші відрізняються маленьким терміном життя, тому вкрай важливо перевіряти при покупці термін придатності. Зараз дуже часто починають купувати спиртові дріжджі. Вони відрізняються більш високою якістю і кількістю вихідного напою, але, недобросовісні виробники часто продають під їх виглядом або звичайні хлібопекарські, або сублімат. Необхідно бути вкрай обережним при їх покупці.

1441302719_saharНа 1 кг цукру необхідно приблизно 4-5 л води, 100 г пресованих дріжджів або 25 г сухих. Крім цього, іноді додається лимонна кислота з розрахунку 8 г на кожен кілограм цукру. Це значно прискорює процес ходіння браги в домашніх умовах за рахунок більш швидкого розщеплення глюкози і фруктози.

Крохмалевмісні продукти

Одним із способів приготування повністю натурального продукту є використання для цієї сировини з високим вмістом крохмалю. Для цих цілей підходять:

  • Зернові (рис, пшоно, пшениця, кукурудза, ячмінь)
  • Борошно (рисове, кукурудзяне, пшеничне)
  • Бобові (квасоля, горох)
  • Овочі (бруква, картопля)


Особливо актуальним цей варіант є для жителів центральних і північних частин Європейського континенту, де немає величезної кількості фруктів і ягід. Найбільш часто з представленого списку використовуються пшениця, жито і картопля, як найдоступніші компоненти з високим вмістом крохмалю. Хороший самогон з цих компонентів нічим не поступається за своїми смаковими якостями відомим маркам віскі або скотча.


Детальніше про те, як приготувати самогон з борошна →

Фрукти та ягоди

Хороший самогон цього виду характерний тим, що набуває смакової5ZAx3xv692k відтінок і аромат сировини, з якої він виготовлений. А тому, напій, зроблений з фруктових плодів або ягід, є, бажаним доповненням до святкового столу.

Цей спосіб відрізняється відносно простою технологією приготування і високою якістю підсумкового результату. Для приготування відмінно підійдуть плоди з високим (виноград, мандарини, черешня, банани) і середнім (апельсини, сливи, груші) вмістом цукру. Але ні в якому разі не можна готувати самогон з підгнилих інгредієнтів.

Ще рецепти приготування самогону з різної сировини →

Підготовка до виготовлення браги

Коли прийнято рішення, який саме самогон буде проводитися, необхідно приготувати необхідне обладнання.

Насамперед, для приготування браги потрібна відповідна бутель. Часто для цих цілей використовуються п'ятилітрові пляшки від питної води. Цей хороший варіант для новачків: коли ваш продукт розділений на кілька порцій, можна експериментувати, щоб домогтися кращого результату. Втім, звичайною тарою для «затвора браги» прийнято вважати ємність від 10 до 35 л. варто зауважити, що краще утриматися відMake-an-Airlock-for-Wine-and-Beer-Production-Step-7 використання металевих баків, через ризик виникнення процесу окислення стінок, які зведуть нанівець всі старання. Перед тим як використовувати ємність її необхідно ретельно промити мильним розчином, а після великою кількістю води.

Чистота невід'ємна вимога при самогоноварінні в домашніх умовах.

Крім цього, необхідно придбати гідрозатвори за кількістю ємностей або виготовити їх самостійно. Відмінно підійдуть для цих цілей Набори для крапельниць, які можна придбати в найближчій аптеці.

Готувати брагу для самогону необхідно в правильно підібраному приміщенні: темному, з температурою 25-30 °С.це оптимальні умови для бродіння.

Головний етап

Приготування браги — це ключ до того, щоб зробити хороший продукт в домашніх умовах. Кількість рецептів дозволяє написати про це не просто книгу, а збори з декількох томів, чого ми, на жаль, собі дозволити не можемо.  Тому розглянемо, яка технологія притаманна кожному виду сировини.

Цукор і дріжджі

Як і було написано, технологія виробництва цього самогону не відрізняється великою складністю:

  1. У підігріту воду висипати цукор, залишивши десь 200-300 г на дріжджі, і перемішати до повного змішування.
  2. Дочекатися, коли вода охолоне до 25-31 °C і висипати туди дріжджі. У випадку з пресованими краще їх спочатку розламати.
  3. Після цього перемішати ще раз, встановити гідрозатвор і прибрати в приміщення.

samogon-za-2-chasaЗазвичай процес бродіння в домашніх умовах займає 5-7 днів, в рідкісних випадках триває до двох тижнів. Визначити, що все готово для перегонки можна за такими ознаками:

  • Рідина розділилася на фракції, випав осад
  • Припинилося утворення вуглекислого газу
  • Сірник, піднесений зверху, продовжує горіти.

Варто зауважити, що процес бродіння не змінюється від видів використовуваної сировини.

Крохмалевмісні продукти

Процес полягає в тому, щоб активувати дикі дріжджі, що містяться в продуктах. Зробити це в домашніх умовах можна і традиційним способом, проростивши зерно і зробивши сусло. Але є набагато простіша технологія створення сировини для самогону їх крахмалосодержащих продуктів. Для цього можна придбати в магазині спеціальні ферменти, які спрощують процес створення браги:

  • Амілосубтилін
  • Глюкаваморин.

Досить додати їх в крахмалосодержащую суміш з розрахунку, зазначеного на упаковці.

Детальніше про те, як приготувати самогон з крохмалю →

Фрукти та ягоди

Фруктовий або ягідний самогон — один з найбільш шанованих алкогольних напоїв, приготованих в домашніх умовах. Технологія приготування сировини для перегонки складається з наступних етапів:

  1. 20606-vino-lizis-drozhzheyПідготовка плодів — їх необхідно подрібнити або перемять, попередньо обтерев, якщо є така можливість, рушником. Мити сировину ні в якому разі не можна, щоб не змити дикі дріжджі.
  2. Залити водою у відношенні 1:1 і дати виходити дві доби в теплому темному місці, накривши щільним шматком тканини.
  3. Після цього, необхідно додати цукор і воду, з розрахунку, що кінцева концентрація цукру повинна бути близько 25%. Зміст цієї речовини в продуктах можна подивитися в різних таблицях.

Далі процес йде за вже відомою технологією.

Детальніше про фруктовому самогоні →

Перегонка

Процес перегонки самогону багато в чому залежить від використовуваного апарату. Зазвичай підібрати оптимальний режим роботи навіть для купленої системи високої якості вдається тільки після другого або третього використання.

Не варто гнатися за швидкістю і вже тим більше перевищувати паспортну продуктивність агрегату .

samogonЧасто виникає питання про те, як вибрати спосіб перегонки. Це безпосередньо залежить від того, який саме продукт хочеться отримати.

Технологія дистиляції дозволяє зберегти натуральні смакові тони сировини і прекрасно підходить для різних фруктових самогонів: чача, ракія, бренді, шнапс.

Ректифікація ж дозволяє отримати в домашніх умовах спирт, позбавлений будь-яких смакових домішок, який ідеально підійде, щоб готувати різні настоянки, наливки та інші напої, смакові і ароматичні особливості яким надаються в процесі облагороджування.

Яким би способом не здійснювалася перегонка, краще робити це два рази, при цьому:

  • Необхідно відокремити головну фракцію (перші 100-300 мл в залежності від обсягу бака)
  • Хвостову фракцію — коли одержуваний самогон буде менше 30 °С.

«Голова» відмінно підходить в якості рідини для розпалювання вугілля, а «хвіст» можна використовувати в подальших перегонках, додаючи його до готового сировини.

Фінальний етап

Перше, що зазвичай робиться після перегонки — очищення самогону . Способів це зробити безліч, до основних можна віднести варіанти з sposoby-ochistki-samogona_1 використанням марганцівки, вугілля, хліба, молока. У кожного способу своя технологія, яка дозволяє домогтися гарних результатів в домашніх умовах.

Подальший етап — складання букета домашнього самогону. Адже хоч очищений напій і придатний у вживання, ніхто не забороняє прагнути ще вище.

Найпопулярнішою добавкою є використання чорного чаю та гвоздики. Такі смакові добавки надають самогону приємний смак і перебивають смак спирту.

Один з найефективніших і, в той же час, довгих способів — наполягання в дубових бочках . Це надає Коньячний аромат і смак. Але процес займає не менше трьох років. Втім, є спосіб зменшити час до 3-5 місяців, наполягаючи самогон на трісках. Їх можна придбати в спеціалізованому магазині або ж зробити самому, в домашніх умовах.

І звичайно ж, не можна обійти стороною наполягання на різних травах (аніс, м'ята, меліса), ягодах (морошка, чорниця, журавлина, горобина, брусниця) або фруктах (абрикос, яблуко, апельсин). Будь-який з цих способів додасть самогону свій неповторний смак і аромат.

Самогон от Бухловара. КАК ГНАТЬ САМОГОН Самогон від Бухловара. ЯК ГНАТИ САМОГОН