Як здійснити перегін браги

Всі правила перегонки браги сформувалися на підставі практичного досвіду виноробів. Щоб отримати якісний самогон, досить визначити "зрілість" браги і дотримати технологію перегону.

Як визначити готовність браги до перегону

Термін бродіння залежить від багатьох умов. Це і якість дріжджів, і інгредієнти, на основі яких затерто сусло. Період бродіння триває від 3 до 14 днів. Важливо вчасно визначити ступінь готовності браги до перегону. Перестояна брага може скиснути і в ній утворюються шкідливі домішки. Невибродившее сусло дасть менший вихід алкоголю і знизить його градус.

За всю практику самогоноваріння визначилися основні ознаки, за якими визначається готовність досхема перегонного аппарата перегонці:

  1. Перший, але не самий значимий показник це час витримки. В середньому вважається, що брага бродить 8-10 днів.
  2. Смак і запах більш точно скажуть про готовність. Від неї виходить характерний спиртовий аромат, а її смак стає гірким. Це означає, що дріжджі переробили цукор в спирт. Якщо брага стоїть довго, але на смак вона солодка, процес бродіння треба відновити. Для цього додаються нові дріжджі.
  3. Готова брага не шипить. Якщо використовувався гідрозатвор, то бульбашки повітря не виділяються в посудину з трубки.
  4. Відомо, що під час бродіння виділяється вуглекислий газ. Він в свою чергу заважає Gorenje. Тому потрібно запалити сірник і піднести її до браги. Якщо вогонь не загасне, то газ не виділяється і брага готова.
  5. На дні ємності утворюється осад з перероблених дріжджів. Брага стає прозорою.
  6. Концентрацію цукру, а значить, і ступінь готовності визначають спеціальним приладом – ареометром.

Підготовка браги до перегонки

Скільки людей, стільки й думок – ця фраза повністю відповідає підходам до самогоноваріння. Частина виноробів вважає, що брагу не потрібно піддавати додатковій обробці перед вигонкою, інші рекомендують зняти її з осаду і освітлити. Пояснюють вони це тим, що якість алкоголю буде поганим, якщо не усунути з браги, розчинені в ній речовини. Ще одна причина-дріжджовий осад і особливо частинки фруктів (якщо сусло затиралося на їх основі), потрапляючи в куб самогонного апарату і нагріваючись, пригорають до його стінок.

снятие браги с осадкаЗняти осад досить просто. Насамперед акуратно зливають брагу. Для цього використовується звичайний гумовий шланг з діаметром 1 см.ємність ставлять на стілець, дають Бразі відстоятися. Шланг опускають, так, щоб не діставав до осаду 2-3 см.втягують повітря зі шланга, щоб по ньому пішла рідина.

Наступний етап – освітлення . Він бажаний, але не обов'язковий. Суспензія з рідини видаляють, додаючи білу глину (Бентоніт). На флягу в 30 літрів знадобиться 60-70 гр. порошок. Його розводять в теплій воді і виливають в ємність. Через добу на дні судини утворюється пухкий осад.

Технологія перегону

Після того як закінчилася робота з підготовки, слід сама перегонка. Брагу наливають в куб самогонного апарату і нагрівають. Спочатку вогонь повинен бути сильним, щоб прогріти весь обсяг рідини і довести до стану кипіння. Перегінний куб заповнюється не повністю. У ньому повинно залишитися місце для утворюються парів. Термометр, якщо він вмонтований в перегінний апарат, допоможе контролювати нагрів і визначити закінчення перегонки.

Детальніше про перегонці браги в самогон з сухопутником →

Температурний режим

Брага складається з декількох сполук, з різною температурою кипіння. Спирт закипає при температурі 78,3°с.вона залишається постійною протягом усього процесу кипіння.

Вода закипає при температурі в 100°С. сивушні масла і домішки браги, в тому числі метиловий спирт киплять при 64-65°с.

Тому, коли куб нагрівається, першим починає випаровуватися і конденсуватися метиловий спирт. Він небезпечний для здоров'я. Тому все що накапає з відвідної трубки в період, коли термометр буде на позначці до 78°з краще вилити або використовувати в подальшому в технічних цілях. Цю процедуру називають»відділення голови".

Після закипання спирту, вогонь зменшують. Протягом усього процесу, спирту в Бразі буде все менше.самодельный перегонный аппарат Термометр вкаже час закінчення перегону, коли шкала наблизиться до позначки 85°С.важливо не перегріти, інакше барда піде по трубках і зіпсує чистий самогон. У саморобних апаратах термометр є не завжди. В цьому випадку за» голови " приймаються перші 50 гр. самогон.


Правильно з'ясувати міцність готового продукту допоможе спиртометр. Якщо його немає, для визначення моменту закінчення перегонки використовують папірець. Її мочать в Самогоні і підпалюють. Якщо горить-значить, фортеця ще висока.

Відділення голів і хвостів при другому перегоні

Готовий самогон незалежно від сировини, з якого він зроблений, буде мати неприємний запах і містити частку домішок і сивушних масел . Для поліпшення якості напій піддають повторній перегонці. Але на початку його очищають марганцівкою або активованим вугіллям.

Повторна перегонка за технологією мало чим відрізняється від першої. Але все ж є певні правила, дотримання яких є обов'язковим.

Отриманий самогон перемішується і розводиться водою до фортеці в 20°С.це робиться для того, щоб не сталося загоряння і не розірвало перегінний куб. на етапі Другої перегонки йде відділення «тіла» самогону від «голови» і «хвостів».

Самогон заливають в куб і нагрівають. Перші 20-30 гр. зливають окремо-це»голови". Потім піде напій (»тіло"), фортеця якого буде 60-70°. Коли термометр буде показувати позначку в 83° з і міцність напою впаде нижче 40°, його збирають окремо – це «хвости». Їх не змішують з отриманим напоєм, а додають в чергову порцію браги для збільшення фортеці. Готовий продукт розводять водою в потрібній пропорції.

Детальніше про те, як правильно перегнати самогон →

Чи можна перегнати брагу без апарату

сухопарникиЯкщо немає спеціального апарату, для перегонки можна використовувати каструлю і дві металеві чашки. Але варто врахувати, що якість напою буде низьким. Відокремити "голови» і "хвости" не вийде.

У каструлю (куб) наливають брагу, ставлять підставку, на яку поміщають чашку малого діаметра. Зверху розміщують чашку, діаметр якої дорівнює діаметру каструлі і наповнюють холодною водою. Ємність ставлять на вогонь, коли почнеться кипіння, бражні пари будуть підніматися і перетворюватися в спирт, який по стінках верхньої чашки буде стікати в ємність, що стоїть на підставці. Це найпростіший метод отримання самогону.

Https://www.youtube.com/watch?v=3-pM4FaN33Q