Перегонка браги в самогон з сухопутником

Самогон є простим продуктом, міцним алкогольним напоєм, що виготовляється в домашніх умовах. Але при всій простоті виробництва, його виготовлення вимагає дотримання технології процесу, рецептури, правильного і послідовного проходження етапів виробництва.

Етапи виготовлення

  1. Правильний вибір сировини — це вкрай важливий етап, що визначає весь подальший хід процесу. В основному, на вибір матеріалу, впливає його доступність. У ряді випадків, якщо сировинаkupit-samogonnyy-apparat-dobryy-zhar-lyuks-kropotkin купується за роздрібними цінами на ринку (наприклад, виноград або груші), виготовлення самогону буде невиправдано. Відповідно, продукт необхідно виготовляти із застосуванням інших компонентів.
  2. Виготовлення браги — матеріалу, з якого буде виготовлений самогон. На цьому етапі, відбувається розпад цукру на воду, спирт і вуглекислий газ.
  3. Процес перегонки, завдяки якому виділяється етиловий спирт, що знаходиться в Бразі.
  4. Очищення та фільтрація продукту. На цьому етапі йде видалення шкідливих домішок і сторонніх частинок.
  5. Облагороджування продукту — додавання різних ароматичних і фарбувальних речовин, смакових добавок, що дозволяють надати додаткові якості самогону або навіть кардинально змінити смак напою.

Перегонка

Дистиляція браги, перетворення в самогон є тим етапом, коли вже видно результат роботи, стають відчутними вкладені у виробництво «Вогняної води» зусилля і кошти. Вся технологія описується досить просто — це отримання конденсату води і пари, які у вигляді розчину витікають в призначену для них ємність.

Але здається зовні елементарної, процедура, не є простою. Для отримання якісного самогону, необхідно враховувати ряд факторів. Тому, процес перегонки браги в самогон, слід розглядати поетапно.

Опис технології

Головним критерієм при самогоноварінні, є дотримання температурного режиму, його правильне підтримання.

Коли брага починає нагріватися, різко змінюється швидкість протікають в кубі апарату реакцій.

При досягненні температури браги 67°з, легкі домішки, які в ній містяться, закипають. У процедурі виробництва міцного напою це є дуже відповідальним моментом, що вимагає зниження швидкості нагрівання для того, щоб запобігти викид рідини в трубку апарату.

Основним режимом при виготовленні самогону є показники 76-78°С. при такій температурі виділяється спиртvyvodim-spirt-iz-razlichnogo-syrya-3 починає кипіти. На початковому етапі, в результаті охолодження таких спиртових парів, виходить «первак» — самогон міцний, але дуже небезпечний, який в своєму складі має отруйні речовини.

Для здійснення необхідного контролю над показниками температури протікання процесу, можна вдатися до двох способів: технологічного — перевіряти за допомогою вбудованого в кришку ємності куба термометра і народному — стежачи за запотіванням стінок посуду, яка служить холодильником і з'явився запаху спирту.

Коли робочий режим 76-78°C вже досягнутий, рівень вмісту спирту в брагу падає, що знижує швидкість перегонки. Але саме такий режим і є найбільш прийнятним, його слід дотримуватися якомога довше.

Періодичний контроль якості одержуваного продукту, проводиться за допомогою спиртометра або більш старим способом — підпалюванням рідини в ложці або на будь-якій рівній поверхні. При використанні« дідівського » способу — підпалювання, слід звернути увагу на язики полум'я. Наявність жовтих або зелених язичків у синьому полум'ї — свідчення великої наявності шкідливих домішок у продукті. Якщо загоряння рідини не відбувається взагалі, це свідчення того що процес перегонки слід завершити, спробувавши відновити його пізніше.

При нагріванні рідини в Кубі до 80°з, виходить продукт найвищої якості. Але для того щоб повністю використовувати наявний матеріал, температуру, при якій здійснюється самогоноваріння, необхідно довести до 90°С.варто зауважити, що при досягненні температурного максимуму, починають активно виділятися різні домішки і масла, звані сивушними. Цей недолік можна і потрібно буде усунути, застосувавши очищення самогону з будь-якого зручного методу або, як представлено на відео, за допомогою сухопутника.


У процесі виготовлення не варто забувати і про холодильник — його температура не повинна перевищувати 30°С.вирішенням проблеми в залежності від пристрою холодильника є: долив холодної води, або посиленням циркуляції потоку охолоджуючої рідини.

Самогон, який був перегнаний один раз, в своєму співвідношенні до отриманого спирту і його змісту в Бразі, дає досить низький результат. Для підвищення якості продукту його слід перегнати повторно. Подвійна перегонка не тільки підвищить міцність «міцного напою», але і здійснить додаткове очищення від сивухи.

Детальніше про те, як перегнати самогон →

Допоміжний пристрій — «сухопутник»

Для того щоб продукт, одержуваний при перегонці, був більш якісним і не вимагав2272879-800x800 додаткових процедур по своїй очищення, застосовується допоміжний пристрій, зване сухопутник або дефлегматором. На відео, яке представлено, є пояснення: як сухопутник встановлюється для участі в процесі перегонки. Завдяки застосуванню такого нескладного пристосування на цьому завершальному етапі, відбувається очищення самогону від різних домішок, підвищуючи якості кінцевого продукту.

Принцип роботи пристосування, як пояснює відео, заснований на тому, що температура, при якій відбувається закипання сторонніх домішок нижче, ніж це необхідно для спирту. При попаданні в дефлегматор, сторонні домішки стають конденсатом, але закипіти знову вже не можуть — тепло в сухопутнику витрачається для випаровування спирту. Очевидними перевагами застосування дефлегматора в процедурі самогоноваріння є:

  • Ефективне очищення на фізичному рівні, якісно перевершує способи із застосуванням хімічних методів, можливість поєднання двох варіантів;
  • Створення бар'єру, який не дозволяє при занадто високій температурі протікання процесу перегонки, потрапляти в самогон;
  • Усунення необхідності в обов'язковій процедурі повторної перегонки продукту.
САМОГОН 2013 перегон большого и малого объёма через сухопарник .  С чего начиналось. САМОГОН 2013 перегін великого і малого обсягу через сухопутник . З чого починалося.