Температура для правильної перегонки браги

Перегонка міцних спиртних напоїв в домашніх умовах, не є особливо складною процедурою. Але будучи технологією виробництва, самогоноваріння повинно здійснюватися за певними, перевіреним методом проб і помилок, технологіям, з використанням всіх необхідних і доступних засобів. Поспіх, ігнорування певних етапів процесу самогоноваріння можуть привести не тільки до втрати сировини в результаті невдалого бродіння, а й до шкоди для здоров'я – якщо кінцевий продукт виявиться отруйним.

Перегонка самогону, являє собою послідовні етапи, які можна успішно пройти, якщо дотримуватисяброжение мінімальних принципів процесу виробництва.

  1. Підготовка вихідного матеріалу, який буде бродити.
  2. Бродіння матеріалу, що є процесом перетворення цукру в спирт, вуглекислий газ і воду.
  3. Перегонка напівфабрикату в міцний алкоголь.
  4. Очищення алкоголю від супутніх домішок.
  5. Поліпшення смаку виготовленого продукту.

Всі ці етапи взаємопов'язані і недотримання вимог одного з них, впливає на проходження іншого. Одним з найважливіших вимог процесу перегонки самогону, є дотримання температурних режимів, які необхідні на кожній ділянці виробництва.

Вимоги до якості та температури води

Вода, яка використовується для бродіння, повинна відповідати певним вимогам. Вона повинна бути чистою, не мати запаху і бути м'якою. Для виготовлення браги можна використовувати колодязну або питну, що продається в пляшках воду. Застосування джерельної води, стоїть під питанням – невідомо, які бактерії можуть перебувати у відкритому джерелі. Для виготовлення браги підійде і вода з міського водопроводу, яку перед застосуванням необхідно відстояти, але не кип'ятити – відсутність в ній кисню, не дасть дріжджів бродити.

Вода, в яку будуть вноситися дріжджі з метою подальшого бродіння, повинна мати температуру від 20 до 30 гр. Найбільш прийнятним температурним режимом для бродіння , вважаються показники від 24 до 28 гр. - цю норму необхідно підтримувати. При низьких режимах температур, процес бродіння починає сповільнюватися. Якщо температура води стане нижче 18 гр., бродіння припиняється. Для вирішення цієї проблеми в зимовий період, використовуються Акваріумні обігрівачі і різні утеплювачі, що дозволяють підтримувати постійний температурний режим в ємності з Брагою, створюючи для дріжджів брага необхідні умови, що дозволяють їм успішно бродити.

Якщо температура води перевищує 30 гр., велика частина дріжджовий культури припиняє бродити і гине, не встигнувши виконати своє завдання. Необхідно зауважити, що в результаті процесів, які відбуваються при реакції бродіння, починається підвищення температури розчину, тому ємність з Брагою іноді доводиться охолоджувати.

Температура на етапах перегонки

Для отримання на виході якісного міцного алкоголю, слід підтримувати оптимальні для кожного етапу виробництва температури. Не володіючи інформацією про температуру кипіння браги, що переганяється в самогон, отримати якісний алкоголь буде складно, навіть якщо вихідна сировина була відмінної якості.

Брага є розчином води і спирту. Відповідно, кипіння рідини і перетворення в пар, буде відбуватися від 78 до 100 гр. Чим більше спирту знаходиться в розчині, тим нижче буде температура, при якому він почне кипіти і ставати парою. Таким чином, легше буде виготовити хороший дистилят.

Перегонка браги здійснюється в три етапи.

Відбір першої фракції

Коли брага нагрівається до 65-68 гр., при кипінні відбувається випаровування пара легких фракцій, що містять шкідливі речовини. На цьому етапі кипіння матеріалу, з'являється характерний запах спирту, що йде від пари, і починають текти перші краплі рідини, які в народі називають «перваком». Такий самогон пити не можна, він містить не тільки спирт, але і ряд шкідливих речовин. Цей продукт може завдати істотної шкоди здоров'ю. Таку рідину збирають в окремий посуд і надалі їїразделение самогона на фракции використовують для різних технічних цілей. Обсяг шкідливої фракції становить 5% від використаного для виробництва самогону цукру.


Після того як температура браги досягне 63 гр., швидкість кипіння необхідно зменшити, поступово доводячи її до 66-68 гр. Це робиться для того, щоб гаряча брага разом з парою не потрапляла в холодильник – в іншому випадку, колір і якість продукту погіршаться, ситуацію доведеться виправляти повторною перегонкою.

Збір другої фракції

Після того як початковий відбір закінчений, підставляється посуд для збору основного продукту. Поступово підвищуючи температуру до наступного етапу кипіння, рідина з знаходяться в ній спиртом, доводиться до 78 гр. - починається етап основного виробництва.

У процесі виробництва температура підвищується, а інтенсивність, з якою виходить рідина, падає. Коли температура рідини досягає 85 гр. і з системи починає йти пар, процес припиняється. Падіння якості продукту і вміст спирту, при відсутності вбудованого термометра, можна визначити народними способами:

  • Розлита на поверхні рідина не запалюється;
  • Вихід продукту практично припинився, замість рідини з змійовика йде пар;
  • Міцність напою нижче 40 гр.

Відбір третьої фракції

Переганяється рідина ще містить в собі певну частину спирту, яку в чистому вигляді отримати неможливо. Для такого відбору, залишки перетворюють в пар, підвищуючи температуру в Кубі до 85 гр. Отриманий в результаті дистиляції матеріал збирається в окрему ємність, його потім додаютьтемпературный режим перегона для підвищення фортеці в нову порцію браги.

Детальніше про перегонці браги в самогон з сухопутником →

Пристрої контролю

Самогоноваріння є технологічним процесом і як будь-яке виробництво, вимагає контролю над тим як протікають його етапи. Контрольними приладами, які знадобляться в ході робіт, є спиртометр і термометр.

Спиртометр необхідний не тільки для визначення фортеці вже готового продукту. За допомогою цього пристрою відбувається визначення фракцій, необхідності припинення збору основної та переходу до відбору останньої, третьої. Побутові спиртометри випускаються в різних варіантах, що дозволяють визначити міцність продукту в діапазонах: 0-90, 0-40, 40-70 і 70-100 гр. Одна поділка на пристосуванні, відповідає 1 гр.

Для того щоб контролювати температуру нагрівається в кубі рідини, застосовуються термометри , як лабораторні, так і електронні, що мають можливість вимірювання до 100 гр. Завдяки такому вбудованому в перегінний куб пристосуванню, завжди можна стежити за протікають всередині ємності процесами, які відбуваються при дистиляції.

Самогонная тема : сам процесс перегонки. Самогонна тема : сам процес перегонки.