Чи потрібно перемішування браги в процесі бродіння?

Приготування браги — процес нескладний і доступний всім. При наявності необхідних засобів та інгредієнтів, це не займе багато часу.

В основу сусла для браги підійдуть практично всі овочі, фрукти, зернові культури, що містять цукор і/або крохмаль. Відмінно згодяться для затірки старе варення, мед. Крахмалосодержащие продукти спочатку оцукрюють, потім замішують брагу. Цукор — основний компонент в бражному суслі, так як спирт утворюється саме від з'єднання дріжджів з цукром.

Приготування браги з цукру і сухих дріжджів

При замішуванні сусла з фруктів, овочів новачкові складно визначити витрата цукру, дріжджів і обсяг самогону на виході. Але є простий, перевірений рецепт з гарантованим результатом. Для йогоброжение браги реалізації треба приготувати наступні продукти:

  • Вода;
  • Цукор;
  • Дріжджі.

Кількість інгредієнтів визначається виходячи з суто особистих потреб в Самогоні.

Пропорції класичного рецепту для отримання 10 л. самогону:

  • Вода — 30 л
  • Цукровий пісок — 8 кг
  • Сухі дріжджі — 150-200 гр.

Вважається, що з 1 кг цукрового піску вийде 1,2 л.самогону.

Деякі винороби наполягають на ?правило 10? (з 10 кг цукру виходить 10 л. 40-45° самогону):

  • Вода — 40 л
  • Цукровий пісок — 10 кг
  • Сухі дріжджі — 300 гр.

Кількість дріжджів завжди приблизне, так як їх активність залежить від терміну придатності, від виробника.

Сухі дріжджі рекомендують перед додаванням в бачок з основною масою, розвести в ковші з теплою водою (близько 30°) і невеликою кількістю цукру. Вода не повинна бути гарячою, інакше дріжджі загинуть.

Цукор додається в брагу без додаткової обробки. Немає необхідності перетворювати його в сироп. Він добре розчиниться в теплій воді.

Вода може братися з водопроводу, тільки їй потрібно дати відстоятися протягом півдоби. Кип'ячена вода непридатна для бродіння. Дріжджі в такій воді не будуть працювати в повну силу.

За класичним рецептом брага готується шляхом простого змішування всіх компонентів. У воду сиплеться цукор, розмішується, і додаються розведені дріжджі.

Які використовувати дріжджі

Дріжджі один з головних компонентів в приготуванні бражного субстрату. Вони представлені різнимидрожжи для браги видами:

  • Пресовані;
  • Хлібопекарські;
  • Спиртові ;
  • Пивні;
  • Винні.


Винні дріжджі дуже дорогі, їх застосовують для зброджування вина. Пивні більше використовують в косметології та медицині. Пресовані або живі — продукт швидкопсувний, знайти їх можна на хлібозаводах, в спеціалізованих магазинах. Для звичайних продовольчих магазинів — це рідкісний продукт.

Найчастіше використовуються сухі спиртові або хлібопекарські дріжджі, але з позначкою «для випічки і напоїв». Такі дріжджі більш життєздатні. Але як поведуть вони себе передбачити складно. Це може бути бурхливе бродіння вже через 15-20 хвилин або їх активність проявиться через кілька годин.

У чому приготувати брагу для самогону

Готують брагу в ємностях з харчового пластику, алюмінієвих флягах, бочках. Головна умова, щоб матеріал не піддавався окисленню. Тому не підійде оцинкована і мідний посуд. Бажано, щоб каністри були з широким горлом — їх легше відмити після перегонки. Обсяг ємності залежить від бажаної кількості самогону.

Під час бурхливого бродіння піна піднімається шапкою, тому посудину повинен бути заповнений так, щоб чверть його залишилася вільною. Коли піна виривається з ємності, брагу можна перелити в інший посуд, а потім злити назад. Через 2-3 дні активне бродіння закінчиться і перейде в пасивну стадію, яка триватиме ще 8-10 днів.

На цьому етапі на ємність встановлюється гідрозатвор. На його користь говорять наступні факти:

  • Зручно стежити за дозріванням браги по виділяються бульбашок газу;
  • Запах у приміщенні стає меншим;
  • Гідрозатвор запобігає скисання.

Температура, оптимальна для бродіння

Дотримання температурного режиму — важлива умова бродіння. Температурний діапазон повинен измерение температуры браги триматися в районі 20-28°. Зниження температури загальмує роботу дріжджів — висока температура і зовсім згубна для них.


Слід врахувати той факт, що в перші дні, під час бурхливого бродіння, температура рідини підвищується, тому не потрібно додатково утеплювати брагу.

У наступні дні при низькій кімнатній температурі, ємність з Брагою можна укутати, щоб зберегти тепло. Для цього підійдуть старі ковдри, верхній одяг.

В опалювальний сезон посудину ставлять до батарей або вдаються до використання спеціального приладу — терморегулятора. Це пристрій застосовується для підігріву води в акваріумах. Поперемінна робота терморегулятора дозволяє уникнути ефекту кип'ятіння. Тільки потрібно врахувати, що якщо брага дуже крута, частинки сусла можуть пригорати до стінок приладу.

Чи варто перемішувати брагу під час бродіння

На першому етапі бродіння, коли піна рветься назовні не потрібно її збивати і перемішувати брагу. Це тільки погіршить ситуацію. Досить буде відлити частину рідини.

Під час «тихого» дозрівання часом потрібно Підігрів. При використанні терморегулятора брагу потрібно заважати для рівномірного прогріву тому прилад гріє і показує температуру верхнього шару.

В цілому ж перемішувати брагу немає необхідності. Це не прискорить процес її дозрівання і не вплине на фортецю. Природний процес бродіння зробить все сам. Відпрацьовані дріжджі будуть осідати на дно, і перемішування тільки буде їх розбурхувати і заважати з визначенням готовності напою.

Як визначити готовність браги

Важливо визначити відповідний момент до перегонки. Передчасна вигонка зменшить вихід самогону і знизить його градус. Перетримана більше двох тижнів брага може скиснути.

Готовність продукту до перегонки визначається декількома способами:

  1. Не варто робити акцент на часі бродіння. В середньомуареометр бродіння триває 8-12 днів. Але в залежності від інгредієнтів в затірці воно може тривати довше або скоротитися.
  2. Одним з основних показників готовності служить смак напою. Він гіркий, з кислинкою. Це говорить про те, що весь цукор перероблений в спирт. Присутність солодощі свідчить про протилежне. Якщо брага стоїть вже довго, але ще солодка, можливо, дріжджі загинули. Потрібно відновити бродіння.
  3. Дріжджі, які виконали свою роботу, осідають на дно, за рахунок цього брага світлішає, стає прозорою.
  4. Сірник, запалена в ємності з Брагою, продовжить горіти, якщо немає виділення вуглекислого газу. Значить, бродіння закінчилося.
  5. Готовність визначають по поведінці горошин, кинутих в рідину. Якщо процес бродіння ще йде, то горошини будуть перевертатися, триматися на плаву.
  6. При застосуванні гідрозатвори готовність браги визначається відсутністю бульбашок в баночці з водою.
  7. Не важко визначити готовність, якщо вдома є ареометр. Показання на рівні 1 і нижче визначає низький вміст цукру.

Краще якщо будуть результати за кількома показниками відразу.

Чи потрібно знімати осад

Думки виноробів поділяються з питання знімати брагу з осаду чи ні. Багато в чому це залежить від пристрою перегінного куба самогонного апарату. У простих перегінних пристроях в якості куба використовується сама ємність з Брагою. В цьому випадку її необов'язково знімати з осаду. Вважається, що від цього втрачається фортеця самогону.

Для приготування алкоголю в апаратах більш складної конструкції або промислового виробництва краще буде позбутися від дріжджового осаду, так як він в процесі нагрівання може пригорати до стінокосветление браги перегінного куба, особливо, якщо сусло готувалося з фруктового сировини.

Зняти брагу з осаду можна за допомогою гнучкого шланга, діаметром близько 1 см.трубопровід з меншим діаметром використовувати недоцільно, тому що він заб'ється. Кінець шланга опускається в брагу і закріплюється в 2-3 см від осаду. Ротом втягується повітря зі шланга, щоб почався рух рідини.

Також необов'язковою дією є освітлення. Цю процедуру проводять, щоб звільнити брагу від залишилася суспензії. Вважається, що це поліпшить смак самогону і надалі знадобиться менший час на його очищення.

Найбільш поширений метод — освітлення білою глиною. Глина (1 ст.л.) розлучається в 500 гр. теплої води і вливається в посудину. Через добу брагу знову знімають з утворився осаду.

Брагу, затерту на фруктах, освітлюють желатином. Пакет желатину заливають на ніч водою, потім додають в напій. Пластівці випадають в осад через 2-3 дні. Брага готова до перегону.

Https://www.youtube.com/watch?v=WqHLkaLmvHs