Щоб в Свято порадувати себе хорошим спиртним напоєм, приготуйте його самі, використовуючи ягоди калини. Зробіть тонізуючу настоянку, тим більше це абсолютно не складно, захоплююче і цікаво.
Перші осінні заморозки — найкращий час для збору калини, коли терпка, гірка ягода стає солодкуватою, приємною на смак. Калина, безумовно, потужний цілющий засіб, справжня комора вітамінів, що заряджає здоров'ям і енергією всіх її шанувальників. Однак в чистому вигляді красиві рубінові плоди люблять небагато. Зате різні страви з калини є традиційними для української кухні. Крім того, на її основі часто готують домашні спиртні напої. А особливу популярність в нашій країні має Калинівка — смачна настоянка, гідна навіть святкового застілля.
Як приготувати якісний напій?
Щоб настоянка з калиною вдалася на славу, важливо не тільки вибрати відповідний рецепт, але і правильно підготувати сировину. Для початку ягоди потрібно зняти з великих гілочок, при цьому маленькі кисті можна залишати цілими. Сміття і зіпсована калина відсортовуються і викидаються, після чого настає черга водних процедур. Ягода невеликими порціями насипається в друшляк, ретельно промивається і викладається на тканинні серветки для просушування.
Посуд для приготування настоянки на калині стерилізувати необов'язково, досить добре вимити скляні бутлі або банки гарячою водою з миючим засобом і обдати окропом кришки.
Крім того, важливий вибір алкогольної основи, в якості якої підійде недорога горілка без будь-яких ароматизаторів або добре очищений самогон, але тільки власного виготовлення. Щоб не нашкодити своєму здоров'ю, ніколи не купуйте для настоянки з калини спиртне з рук! Адже, швидше за все, воно вироблено без дотримання технічних вимог і санітарних норм, і, значить, не може відповідати ніяким стандартам якості.
Кращі рецепти
Пам'ятайте, запорука успіху і відмінного смаку настоянки з калиною — це гарний настрій, з яким і потрібно приступати до роботи.
Напій з калини «Осінній поцілунок»
Рецепт приготування надзвичайно простий. Візьміть скляну пляшку з широким горлом і до половини наповніть калиною, не ущільнюючи її. Залийте плоди горілкою так, щоб вони повністю потонули. Заткніть бутель пробкою і залиште в теплому місці. Через добу заповніть посуд алкоголем доверху, щільно закрийте і настоюйте в темному місці 3 тижні і більше. Таку настоянку на калині цілком можна готувати і на самогоні.
Детальніше про те, як приготувати настоянку з калини на горілці →
Калинова казка
Це фірмовий рецепт українських господинь, які знають толк у виготовленні домашніх напоїв.
Отже, для майбутньої настоянки з калиною знадобиться 3-літрова банка. Заповніть її, пересипаючи шари плодів цукром. Його знадобиться 600 г.залиште трохи місця в банку для бродіння. Накрийте горло марлею і настоюйте калину протягом місяця в теплі. Відіжміть ягоду, а вийшов сік процідіть. Додайте 200 мл горілки або самогону, розлийте в пляшки.
Дамський каприз
Покладіть свіжозібрану калину на деко і доведіть в духовці до такого стану, щоб ягода стала м'якою, але не пересушеною. Завдяки цій невеликій хитрості Калинова настоянка матиме більш м'який смак. Засипте підготовленими плодами 2/3 бутлі, залийте доверху горілкою. Настоянка повинна стояти, поки не прийме темно-оранжевий колір, тоді її можна процідити і підсолодити за смаком. А ось на основі самогону цей напій готувати не рекомендується, хіба тільки він буде найвищої якості.
Калина в коньяку
Це досить-таки незвичайний рецепт настоянки з калиною. Проте смак її виходить незрівнянним.
Калину насипте в пляшку, залишаючи третину місця в посуді вільним. Залийте доверху коньяком, закупорте і настоюйте 20 днів в темряві. Напій за цей час повинен придбати виражений Калиновий аромат, далі його процідіть, залишивши ягоди на місці. Влийте в пляшку з тими ж плодами горілки стільки, скільки було коньяку. Через 20 днів другу настоянку на калині злийте і профільтруйте. Змішайте обидва напої і насолоджуйтеся приємним ягідним букетом отриманого алкоголю.
Калиново-Коньячний аромат
Незважаючи на свою назву, рецепт цієї настоянки з калиною не включає в себе коньяку. Готується вона з горілкою або на самогоні з додаванням «секретного» інгредієнта.
Візьміть 1 ст.добірних ягід калини і залийте їх 0,5 л алкогольної основи. Туди ж додайте 1 ст.ложку меду і 1 ст. ложку дубового лубу (частина кори, яка прилягає до деревини). Укупорьте все як слід і залиште на 3 місяці, не менше. Процідивши. На смак вийде настоянка з калиною на відмінному, ніби столітньої витримки коньяку. Не зіпсує чудовий напій і основа з самогону. Так що обов'язково візьміть на озброєння саме цей чудовий рецепт.
Детальніше про те, як приготувати настоянку з калини на самогоні →
З користю для здоров'я
Звичайно, зловживання будь-якими спиртними напоями, навіть приготованими в домашніх умовах, істотно шкодить здоров'ю. А ось при дотриманні культури пиття або при регулярному прийнятті в малих дозах настоянки на калині можна зміцнити імунітет. Для цих цілей краще підійде зілля на самогоні, і тоді будь-який рецепт з вищевикладених, по суті, буде практично лікарським.
Адже всім відомо, що калина — незвичайне природний засіб, що вберігає від цілого ряду захворювань. Спиртне витягує всі корисні речовини з ягід, консервує і надовго зберігає вітаміни. Настоянку з калиною можна приймати по 1 ст. ложці перед сном в нерозбавленому вигляді або додавати в чай для досягнення наступних цілей:
- Побороти застуду;
- Посилити скорочення серцевого м'яза;
- Збільшити діурез;
- Регулювати артеріальний тиск;
- Зменшити менструальні кровотечі.
Калина ефективна при анемії, а також має м'яку проносну дію. Настоянкою калини, розведеною кип'яченою водою, можна промивати рани і полоскати горло при ангінах. Хоча краще це робити, проконсультувавшись з лікарем, адже тільки фахівець може визначити, чи позитивно вплине на організм народний засіб при тій чи іншій хворобі.
Не приймайте настояну на алкоголі калину при вагітності, лактації і під час медикаментозного лікування. Не давайте її дітям і людям з психічними захворюваннями.
Головне, готуйте домашні напої із задоволенням, вживайте калинову настоянку в міру, пригощайте нею дорогих гостей і будьте завжди здорові!