Як і з чим правильно пити Егермейстер-загальні правила вживання, поєднання в коктейлях, закуска і подача

Егермейстер (Jagermeister) – популярний у всьому світі лікер, який може вживатися самостійно, з соками, сиропами, енергетиками або в коктейлях. Напій відноситься до так званих біттер – настоянок на рослинних компонентах. До складу входить 56 інгредієнтів, на яких він настоюється протягом року.

как пить егермейстер

Ми розповімо, як пити Егермейстер в чистому вигляді, холодним і гарячим шотом, а також в складі різноманітних коктейлів. Відомо, що помірне споживання цього напою покращує процес травлення і загальний стан організму.

Історія появи Єгермейстера і цікаві факти про біттер 

Легенда приписує винахід Єгермейстера середньовічному ченцеві святому Губерту, але сучасний рецепт напою був запропонований німецьким торговцем вином Куртом Мастом. З його легкої руки лікер отримав назву Jägermeister, що в перекладі на українську означає «Майстер полювання» або «Старший єгер». Випускається з 1935 року.

У 60-ті роки ХХ століття німецька компанія вийшла на міжнародний ринок і почала поставляти Егермейстер в сусідню Австрію, потім країни Скандинавії і США.

Штаб-квартира компанії знаходиться в німецькому місті Вольфенбюттель, але до 1970 року були організовані численні «дочки», перша з яких відкрилася в США. В наші дні Егермейстер є візитною карткою Німеччини в плані спиртних напоїв.

Цікаво, що рецепт лікеру досі міститься в глибокій таємниці і відомий тільки виробнику, як і всі особливості технології виготовлення. Пляшка і етикетка практично не змінювалися з далекого 1935 року, тому напій легко впізнаваний. Він згадується в багатьох фільмах, наприклад, «Похмілля у Вегасі» і свого часу дуже цінувався одним з нацистських вождів Германом Герінгом.

Секрети виготовлення і склад 

Єгермейстер являє собою настоянку з 56 компонентів, серед яких ялівець, корінь женьшеню, аніс, шафран, лакриця, ревінь, імбир, мак, цукор, спирт і вода. Технологія його виготовлення досить складна і вимагає дотримання певних умов:

  1. Компоненти ретельно подрібнюють і змішують зі спиртом і водою в бочках з німецького дуба.
  2. Первинне настоювання проводять протягом 6 місяців.
  3. Настій ретельно фільтрують і знову поміщають на півроку в дубові бочки.
  4. Після проводиться повторна фільтрація, додається спирт, карамель, інвертований цукор і чиста вода.
  5. Готовий продукт розливають по фірмових пляшках, за формою нагадує мисливську флягу.

В результаті виходить ароматний напій міцністю 35 %, який можна пити в чистому вигляді або в складі численних коктейлів.

Загальні правила вживання Єгермейстера 

Натуральна основа біттера дозволяє наситити організм вітамінами і необхідними для правильного травлення мікроелементами. Причому пити Егермейстер можна як до, так і після їжі.

Щоб зменшити терпкість і явну гіркоту, подавати лікер потрібно охолодженим, в маленьких чарках. Самі стопки попередньо потримати в морозильнику. Охолоджений Jagermeister стає трохи солодким, зникає яскравий спиртуозний шлейф. Пити такий біттер належить залпом, строго до їжі.

У Егермейстер кімнатної температури явно відчуваються трав'яні нотки, він стає гірким і терпким, як ліки і відмінно підходить для змішування з іншими компонентами. Коктейлі на його основі володіють приємною гіркуватістю і легким ароматом літнього поля.

Знизити міцність німецького лікеру допоможе лід. В цьому випадку келихи для подачі вибирають побільше — класичні Рокси або хайболи. Можна пити Jagermeister з соками, водою, пивом, кавою, ІНШИМИ НАПОЯМИ, отримуючи цікаві поєднання. Пропорції змішування можуть бути різними, кому як подобається.

Як пити Єгермейстер 

Завдяки винятковим смаковим якостям, Егермейстер можна пити як в чистому вигляді, так і в складі коктейлів. Їх рецептура дуже проста, не вимагає додаткових знань і обладнання. Будь-який з міксів легко зробити в домашніх умовах.

В чистому вигляді 


Німці вважають, що Єгермейстер правильно пити у вигляді крижаного шота. Для цього лікер відправляють в морозилку або за вікно в зимовий час, де він повинен охолодитися до -15 °С.подають в крижаних чарках, п'ють залпом, після ситної вечері. Охолоджений до мінуса, біттер стає тягучим і солодким, сильніше відчувається аніс.

Якщо немає часу охолоджувати Єгермейстер до стану ice-shot, можна кинути в склянку кубики льоду. Ефект буде менш яскравим, але дозволить відчути атмосферу німецького побуту.

Європейці вважають за краще пити Єгермейстер кімнатної температури. Іноді його підігрівають до 38-40 ° C, на одну порцію беруть 20-40 мл.у теплому Шоті відчувається гіркота спирту, трав і прянощів, він відмінно допомагає при кашлі, легкій застуді, нормалізує роботу шлунка.

З пивом 

З пивом Егермейстер пити не рекомендують — можна отримати непередбачуваний ефект. Але сміливці не звертають уваги на застереження і придумують все нові варіації коктейлів на основі лікеру і пива. Найпростіший передбачає змішування 50 мл біттера і 150 мл темного пива.

Коктейль підводний човен готується складніше і виглядає оригінальніше. Шот з Егермейстером розміщують на дні пивного келиха. Зверху наливають пиво так, щоб воно не потрапляло в лікер. Мікс дуже популярний в Скандинавії, його ефект можна порівняти з «Ершем» .

З енергетиком 

ЯгерБомб — кращий коктейль для дискотек і вечірок. У міру п'янить, дозволяє розтягнути задоволення від вживання пряного біттера. При помірному споживанні відмінно підбадьорює, дозволяючи танцювати і веселитися ніч безперервно.

Єгермейстер 50 мл
будь-який Енергетик, наприклад, Ред Булл 100 мл

Рецепт:

  1. Взяти келих з товстим дном, заповнити на 2/3 енергетиком, додати кілька кубиків льоду.
  2. Наповнити шот Єгермейстером.
  3. Опустити шот в келих, пити залпом.

З колою

Часто Егермейстер рекомендують пити з колою. Обидва компоненти мають сильні запам'ятовують смаки і аромати, які дивним чином поєднуються.

Єгермейстер 50 мл
Будь-Яка Кола 100 мл

Рецепт:

  1. Келих заповнити льодом і колою.
  2. Додати єгермейстер.
  3. Випити залпом або поступово.

В лікувальних цілях 

У лікувальних цілях Егермейстер потрібно пити в чистому вигляді. Відмінно підійде теплий шот з дрібкою перцю і шматочком хрону. Якщо смак здасться занадто різким, біттер радять розвести 1:1 натуральним соком, додати води. Можна влити 2 столові ложки лікеру безпосередньо в гарячий чай.

З кавою 

Для Підбадьорливого ефекту відмінно підійде коктейль з кавою. Він подається в звичайній чашці і дарує незабутні смакові відчуття. Найбільшою популярністю користується варіація, що отримала назву ЯваМастер.

Єгермейстер 30 мл
Гаряча кава 120 мл
збиті вершки 15 мл

Рецепт:

  1. В чашку налити Єгермейстер.
  2. Залити лікер гарячою кавою.
  3. Зверху розташувати збиті вершки.

Більше рецептів коктейлів для домашнього приготування→

З сиропом 

Лікер відмінно доповнюють солодкі фруктові сиропи зі смаком ванілі, малини, вишні або м'яти. Можна взяти і будь-який інший.

Єгермейстер 50 мл
Сироп 30 мл
Вода 100 мл

Рецепт:

  1. Келих заповнити льодом, налити лікер.
  2. Додати сироп.
  3. Долити води.

З лимонадом або соками 

Замість енергетика і коли можна використовувати лимонад або ФРУКТОВИЙ НЕКТАР. Єгермейстер рекомендують пити з яблучним, персиковим або абрикосовим соком, але можна поекспериментувати з іншими варіантами.

Лимонний єгер

Єгермейстер 25 мл
лимонний сік 25 мл

Рецепт:

  1. В шот налити Єгермейстер.
  2. По ножу або ложці додати лимонний сік, щоб вийшли шари.
  3. Пити залпом.

З лимонадом

Єгермейстер 25 мл
Лимонад 100 мл

Рецепт:

  1. У келих засипати лід і налити Єгермейстер.
  2. Додати лимонад.

З вишневим соком

Єгермейстер 20 мл
вишневий сік 80 мл
горілка 20 мл
Лікер Бейліс 20 мл
крем 20 мл

Рецепт:

  1. В келиху змішати всі компоненти, крім вишневого соку.
  2. Додайте лід і вишневий нектар.

З морозивом 

Якщо закінчилися варіанти і ви не знаєте, з чим ще можна пити Егермейстер — спробуйте з морозивом. Виходить оригінальний смак з нотками молока і ванілі, жвавими трав'яними акцентами біттера.

Єгермейстер 30 мл
лимонний сік 100г

Рецепт:

  1. Морозиво помістити в ємність, туди ж залити Егермейстер.
  2. Вміст збити блендером до однорідної консистенції.
  3. Розлити по келихах.

З приправами та соусами 

Незважаючи на те, що Єгермейстер має насичений смак, багато любителів використовують додаткові приправи. Найчастіше беруть трохи ванілі і кориці, що дозволяє збагатити смак напою.

У США Єгермейстер є важливим інгредієнтом популярного соусу барбекю з досить складним складом.

Єгермейстер 60 мл
томатний сік 250 мл
зелений перець чилі 3 стручки
цибулина 1 штука
коричневий цукор 100г
яблучний оцет 30 мл
часник 3 зубці
Мед 20 мл
вустерширський соус 15 мл
оливкова олія 30 мл
Паприка 10 г

Рецепт:

  1. Каструлю поставити на середній вогонь, розтопити в ній масло, покласти дрібно нарізану цибулю і часник, підсмажити до золотистої скоринки.
  2. Додати перець чилі і інші компоненти крім лікеру.
  3. Прокип'ятити суміш, постійно перемішуючи.
  4. Зняти каструлю з вогню, додати Єгермейстер.
  5. Остиглий соус збити блендером.

З чим змішують Егермейстер в складі коктейлів 

Егермейстер в складі коктейлів можна комбінувати з різними компонентами, навіть з огірком, як в коктейлі Кукумбер. Такле поєднання зайвий раз підкреслює універсальність біттера.

Коктейлі з Єгермейстером: 20 рецептів для приготування в домашніх умовах →

Єгерьмонстр

Один з найпопулярніших варіантів – коктейль Єгерьмонстр з гренадином. Має відмінний смак і забезпечує легке приємне сп'яніння.

Єгермейстер 30 мл
Гренадин( гранатовий сироп) З0 мл
апельсиновий сік 120 мл

Рецепт:

  1. У келих з льодом налити Єгермейстер.
  2. Додати апельсиновий сік.
  3. Влити Гренадин.

Напій перемішати і повільно пити через трубочку.

Кукумбер

Незвичайне поєднання трав'яного гіркоти з освіжаючим огірком. Його подача до столу стане іповодом для яскравих емоцій.

Єгермейстер 50 мл
свіжий огірок 1 штука
Лимонад 150 мл

Рецепт:

  1. Огірок очистити і розрізати на довгі тонкі скибочки уздовж.
  2. Викласти в хайбол.
  3. Додати лід.
  4. Налити Єгермейстер, потім лимонад.

Чорна кров

У складі коктейлю легендарний Блю Кюрасао, який в поєднанні з Егемейстером дає майже чорний колір.

Єгермейстер 20 мл
синій лікер Блю Кюрасао 50 мл
Спрайт 30 мл

Рецепт:

  1. В келих-мартинку налити Егермейстер.
  2. Додайте Блакитний Кюрасао, потім спрайт.
  3. Коктейль акуратно перемішати.

Чим закушувати Егермейстер 

Головна вимога — закуска до Егермейстер не повинна бути гарячою. Тому любителям м'ясного потрібно брати в'ялене м'ясо або шинку, в Німеччині популярністю користуються традиційні ковбаски.

Якщо Єгермейстер подається перед обідом, краще супроводити його фруктами: апельсинами, мандаринами або грейпфрутом. Часточки можна присипати цукром або корицею — пити буде смачніше. Після рясного застілля до біттера подають горіхи, цукати і солодкі сухофрукти. Вони допомагають розкрити трав'яні нотки і підсилюють солодкуваті відтінки лікеру.

У США традиційна закуска до напою – гранульована кава або апельсин, посипаний корицею. В Україні Егермейстер воліють закушувати скибочкою лимонів з сіллю. Часто пропонують нарізані фрукти, цукати, сушений кокос, виноград і родзинки. Якщо смак лікеру здається сильно різким, його нейтралізують шматочком свіжого огірка.

Автор: Дмитро
спеціально для byhaem.in.ua

Відео огляд: з чим змішувати Егермейстер в коктейлях, п'ять кращих рецептів