анісовий лікер в домашніх умовах: рецепт приготування Самбуки

Присмак чудової прянощі – анісу, в алкоголі різної міцності відомий з давніх часів. Історики не можуть уточнити первородство напоїв, відносячи їх часом мало не до початку нашої ери. Існує чимало рецептур ароматних лікерів, домашня Самбука серед яких-класичний зразок. Однак саме цей напій здобув анісовим лікерам відому популярність, і про його приготуванні своїми руками піде мова.

Характеристики лікеру

Самбука, напій досить міцний, середній вміст чистого спирту в ньому коливається близько 40%. Крім основного ароматизатора, в анісовий лікер можуть додаватися інші прянощі, список і пропорції яких тримається виробниками різних сортів Самбуки в суворій таємниці. Для власного вживання допустимо спочатку готувати Самбуку меншої міцності, замість того, щоб розбавляти її при подачі.

Вибір та підготовка інгредієнтів


Алкоголь – тільки чистий, а прянощі найякісніші. В принципі, це все обов'язкові вимоги. Воду, навіть якщо готується Самбука своїми руками, використовуйте неодмінно очищену, значно кількість ефірних масел в настої при контакті з неякісною водою зіпсує вид напою, зробивши його каламутним. Категорично не можна замінювати сухі спеції екстрактами або есенціями.

Будьте обережні, повторюючи рецепт бузини! Строго дотримуйтесь усіх рекомендацій, інакше сік цих ягід може завдати значної шкоди. При недостатньому досвіді краще відмовтеся від таких лікерів, Самбука в домашніх умовах виходить дуже приємною і без бузини.

Рецепт простий домашньої Самбуки на спирту

З особливою увагою поставтеся до технології приготування лікеру! Перегонка обов'язкова, інакше просто відмовтеся від додавання бузини.

Вам знадобиться:

  • 1000 мл 70-відсоткового спирту;
  • Цукор, рафінований-350 г;
  • По 50 г насіння анісу і зірочок бадьяна;
  • Цедра лимонна - 1 ложечка;
  • Вода очищена - за потребою;
  • Стручок ванілі;
  • Суцвіття чорної бузини – 25 г.

Як готувати:

  1. Самбука в домашніх умовах зі спирту готується на звичайному питному алкоголі, але при наявності коньячного спирту скористайтеся ним. Всі прянощі, суцвіття і цедру заливаємо спиртом і в герметично закритій тарі витримуємо тиждень. У приміщенні повинно бути тепло і темно.
  2. Настоянку зливають і фільтрують, пробувати її категорично заборонено! З прянощів вибирають коробочки бадьяна, а решта з силою віджимають, змішують обидві частини настоянки. Від утворився макухи візьміть приблизно третю частину і додайте до настоянки разом з бадьяном. Влийте до неї півтори склянки води, як того вимагає рецепт італійської горілки Самбука.
  3. Отриману розведену настойку переганяємо, це обов'язковий етап. Температура перегонки мінімальна, перші 35 мл видаляємо, потім відбираємо рівно 700 мл і виливаємо все інше.
  4. Дайте отриманому продукту охолонути і відстоятися, потім доведіть водою до 42% міцності і всипте цукор. Наполягають лікер 30 днів, потім повторно фільтрують, зберігають в прохолодному приміщенні.

Самбука в домашніх умовах без перегонки готується трохи інакше. Якщо вирішите відмовитися від бузини, додайте до прянощів 30 г чебрецю. Після настоювання напій відфільтруйте, додайте сироп із зазначеної кількості цукру і склянки води і витримайте Самбуку протягом тижня. Далі її повторно фільтрують і розбавляють до бажаної міцності.

Рецепт самогону

Нескладний в повторенні рецепт Самбуки з самогону, готується напій без перегонки. Зверніть увагу на якість алкоголю, бажаний винний або зерновий самогон, що пройшов подвійну перегонку.

Вам знадобиться:

  • Літр 45-градусного самогону;
  • Цукор – 250 г;
  • 1 великий апельсин;
  • 60 г насіння анісу;
  • Маленький лимон;
  • Вода – 150 мл;
  • 50 г суміші насіння кмину та коріандру;
  • 3 парасольки гвоздики;
  • Паличка кориці.

Приготування Самбуки в домашніх умовах складається виключно з настоювання на самогоні спецій. Строго дотримуються лише терміни і температурний режим.

Як готувати:

  1. З ошпарених цитрусів зчистите і дрібно покришите яркоокрашенную цедру, змішайте з прянощами і залийте самогоном. Наполягайте 20 діб в темряві, щодня струшуючи бутель.
  2. З'єднавши цукор з водою в зазначених кількостях, зваріть сироп. Остудіть його і процідіть, змішайте з відцідженим від спецій самогоном. Далі Самбука з самогону в домашніх умовах витримується ще стільки ж, після чого фільтрується і розливається в пляшки.

Самбука з кавовими нотками

Нічого більше не змінюючи в попередньому рецепті, додайте до прянощів столову ложку сильно обсмаженої меленої кави. Після повної витримки напій буде володіти чудовим ароматом. Пити його в чистому вигляді не дуже приємно, але в коктейлях такий лікер чи не краще оригіналу.

Мигдально-анісовий лікер

Нескладно зробити Самбуку з самогону і зі смаком мигдалю. За винятком анісу, інші прянощі приберіть з рецепта, їх замінюємо невеликим тертим мускатним горішком, і столовою ложкою мигдальної крихти. Замість апельсина додайте ще один лимон, всі інші кроки і пропорції незмінні. У відціджений напій на другому етапі настоювання опустіть 2-3 листка м'яти.

Як п'ють Самбуку

Розповівши, як правильно приготувати Самбуку, згадаємо і класичні способи її подачі. Найпростіший варіант: сильно охолодити напій, в такому вигляді його пропонують після рясної трапези.

Повна альтернатива – палаючий, іноді ще званий «російським», спосіб. В такому випадку лікер кімнатної температури підпалюють в чарці і, різко задувши, випивають теплу Самбуку залпом.

Абсолютно будь-який рецепт Самбуки підходить для змішування з газованою водою. Виберіть чисту столову воду і охолодіть її, змішайте з лікером, з розрахунку 3:1. Незважаючи на спартанську простоту, коктейль чудово освіжає.

Нескладна рецептура, доступні компоненти, та й готується Самбука будинку простіше багатьох відомих лікерів. Якщо візьметеся повторити будь-який із запропонованих варіантів або знайдете інший до душі, не забувайте про обов'язкову перегонці настойки, якщо в неї додавалася бузина.