Як зробити тернову настоянку

Терен — рослина дикоросла. На пустирях, уздовж степових доріг, ярів, на узліссі листяного лісу часто можна зустріти зарості колючого чагарнику з темно-ліловими терпкими ягодами, покритими білуватим нальотом. Плоди, квіти, кора, листя і молоді пагони, коріння цієї рослини здавна цінуються і використовуються людиною в народній медицині і кулінарії. Ягоди збирають після перших заморозків, коли вони стають м'якими і солодкими, частково втрачають свою терпкість. Квіти і кору заготовляють ранньою весною, пагони і листя — на початку літа, під час посиленого сокоруху. А коріння — пізньої осені.

Терен в народній медицині

Популярність цієї рослини пояснюється його відмінними смаковими якостями і багатим хімічним складом. Кожен рецепт перевірений часом. Наявність в Терні глюкози, фруктози, органічних кислот,сбор терна великого спектру вітамінів, клітковини, пектинів, різних мікроелементів робить терен корисним для організму в будь-якому віці.

У домашніх умовах можна приготувати настоянки різних частин чагарнику для лікувальних цілей:

  • Сухе листя, квіти і пагони заливають кип'яченою водою при температурі 70° і настоюють 1 годину. При нудоті, підвищеному тиску, проблеми з травленням рекомендують випити всю рідину перед прийомом їжі 1 раз в день протягом тижня.
  • Протирання спиртовою настоянкою на квітах і пагонах допомагають при шкірних захворюваннях.
  • Настоянка з висушених і подрібнених кори і коренів корисна при захворюваннях щитовидної залози. 45 грамів сировини (взятого шматочками) заливається 0,5 л спирту або самогону і настоюється 2 тижні.

Найбільш популярні рецепти слабоалкогольних напоїв з терну

Щоб зробити в домашніх умовах якісний напій, що володіє не тільки відмінним смаком, але і приємним виглядом, потрібен не тільки хороший рецепт, ще слід серйозно поставитися до заготівлі та обробці сировини. Хороша настоянка або наливка виходить тільки з стиглих ягід. Якщо їх зібрали до перших заморозків, то плоди слід покласти приблизно на годину в морозильну камеру. Тверді ягоди погано виділяють сік.

Крім ягід знадобиться скляний посуд: бутлі, банки, балони (металевих предметів краще не використовувати), цукор, горілка (або спирт).

Зібрані ягоди перебираємо, моєму, розкладаємо на розстеленому полотні і даємо стекти воді.

терновый ликер«Тернівка". Наливка за рецептом наших бабусь

  • Плоди терну;
  • Цукор.


Компонентів слід брати порівну.

  1. Ягоди викладіть в поліетиленовий пакет, злегка примніть качалкою (до появи соку). На дно ємності викладіть шар терну товщиною до 3 см, потім шар цукру — так, щоб все прикрив. Далі шари чергуються до тих пір, поки не буде заповнено до 75% (3/4 обсягу) взятого посуду.
  2. Надіньте на шийку ємності тонку гумову рукавичку, проколів голкою кілька дірочок, поставте бутель в тепле місце приблизно на тиждень.
  3. Коли Рукавичка почне здуватися, зніміть її і накрийте горлечко складеної в 3-4 шари марлею. Залиште бутель для відстоювання ще тижні на 2-3. Прозорість рідини підкаже, коли наливка вже готова.
  4. Відцідити кілька разів через марлю, розлийте в підготовлений посуд.

Міцність напою 10-15°. Наливка приваблива за кольором, має приємний запах і смак. Стане прекрасним доповненням до будь-якого, навіть дуже вишуканого столу.

Детальніше про те, як приготувати наливку з терну →

Слабоалкогольна Тернова наливка

  • Терен — 4,5 кг;
  • Цукор — 1,5 кг;
  • Горілка (розведений спирт) — 1,5 л.

Приготування:

  1. Ягоди і цукор засипати в посуд і добре струсити;
  2. Накрити горлечко марлею і поставити бутель в тепле місце для бродіння;
  3. Коли ягоди бродять, наливку слід злити, розлити по пляшках і щільно закупорити;
  4. Залишилися в бутлі плоди залийте горілкою і настоюйте ще 2 місяці;
  5. водка на тернеЗмішайте першу і другу рідину, розлийте по пляшках і щільно закупорте.

Напій буде повністю готовий через півроку.


Детальніше про те, як приготувати наливку тернову →

Тернова настоянка на спирту

  • Плоди терну — 5-6 кг (в залежності від соковитості);
  • Цукор — 2-2, 5 кг;
  • Горілка (розведений водою наполовину спирт) — 4,5 л;

Рецепт не складний. Приготування проводимо в такому порядку:

  1. Вимиті, просушені і прим'яті плоди засипте в бутель, додайте цукор і добре струсіть. Закрийте горлечко марлею, складеної в кілька шарів або гумовою рукавичкою. Поставте посуд у тепле місце для бродіння на 3-4 тижні. Періодично струшуйте.
  2. Коли бродіння припиниться, додайте 500 мл горілки і настоюйте місяць.
  3. Процідіть, додайте залишилася горілку і прокип'ятіть отриману суміш.
  4. Остудіть і розлийте настоянку в приготовлену посуд.

Напій за смаком схожий на лікер. Має приємний колір. Його фортеця 30-35°.

Настойка плодів терну на горілці або самогоні

Цей рецепт дозволить приготувати в домашніх умовах міцний напій (35-40°). Вимиті, просушені плоди зсипте в скляний посуд, заповнивши її наполовину. Залийте горілкою (або самогоном) вище рівня терну на кілька сантиметрів. У міру вбирання рідини горілку слід доливати.

Через 3 місяці злити, а до плодів додати цукор в пропорції 1:1. Добре струсити, поставити в тепле темне місце. Приблизно через місяць вийшов сироп фільтрується і змішується з тією настоянкою, яка була злита раніше. Напій з часом тільки покращує свій смак, колір і аромат.

Більше рецептів приготування настоянок на самогоні з терну →

Ароматна Тернова настоянка

  • терновая настойкаЯгоди терну — 1,5-2 кг;
  • Мускатний горіх — 1/2 ч. л.;
  • Горілка — 2 півлітрові пляшки.

Наполягати не менше 10 днів. Стакан води доведіть до кипіння, розчиніть, розчиніть в ній цукор, остудіть, влийте в бутель. Через добу настоянка готова.

Детальніше про те, як приготувати тернову настоянку на горілці →

Не бійтеся експериментувати, але відчувайте міру. Завдяки цій чудовій рослині ви зможете розкрити для себе цілий світ нових смаків і запахів. Приємного апетиту і будьте здорові!